• Plan pracy SU

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

Cele:

1. Aktywizowanie życia społecznego w szkole.

2. Ukształtowanie zainteresowań działalnością społeczną.

3. Kształtowanie umiejętności  współpracy i współdziałania oraz

organizowania i kulturalnego spędzania wolnego czasu.

4. Uczenie się samodzielności, aktywności, organizacji życia kulturalnego w szkole i środowisku.

7. Ukształtowanie gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację.

8. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

9. Rozwijanie empatii i tolerancji – praca na rzecz wolontariatu.

Zaplanowane działania:

1. Przeprowadzenie wyborów do samorządu i opracowanie planu pracy na rok szkolny 2017/2018.

2. Aktualizacja wiadomości SU na stronie internetowej szkoły.

3. Wykonywanie okolicznościowych dekoracji oraz dbanie o gablotę informacyjną na holu głównym szkoły.

4. Opieka nad pocztem sztandarowym i reprezentowanie szkoły podczas ważnych uroczystości lokalnych.

5. Udział w akademii z okazji Ślubowania klas I i Dnia Edukacji Narodowej.

6. Włączenie się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą” – wysyłanie kartek dla emerytowanych nauczycieli naszej szkoły.

7. Przygotowanie akademii szkolnej dla klas IV-VII z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

8. Organizacja zbiórki pieniążków dla ciężko chorej 22-letniej mieszkanki naszej gminy.

9. Organizacja szkolnych wyjazdów do kina pod hasłem „Ze szkoły do kina”.

10. Organizacja sprzedaży ciasta „Słodka Jedyneczka”.

11. Włączenie się do ogólnopolskiej akcji „Wielka Zbiórka Książek” dla dzieci i dorosłych przebywających w szpitalach.

12. „Przywitajmy Świętego Mikołaja” – 6 grudnia na wesoło.

13. Organizacja szkolnej poczty walentynkowej.

14. Przygotowanie paczki świątecznej dla 3 potrzebujących uczniów naszej szkoły.

15. Międzynarodowy Dzień Książki – uczniowie jako bohaterowie znanych bajek.

16. Pomoc w organizacji przywitania pierwszego dnia wiosny.

17. Organizacja szkolnej imprezy „Dzień Europy”.

18. Podsumowanie pracy i przygotowanie sprawozdania.

Opiekun:

Broniarska Marta