• 2019/2020

•

W Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich od października realizowany jest Projekt w ramach Programu Współpracy INTERREG: Grenzenlos lernen- grenzenlos arbeiten- grenzenlos leben. Berufsorientierung in deutsch- polnischen Grenzraum modelhaft am Beispiel der Euroregion PRO EUROPA VIADRINA/ Bez granic: nauka-praca-życie. Orientacja zawodowa na pograniczu polsko-niemieckim-rozwiązanie modelowe na przykładzie Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA.

Projekt „Bez granic: nauka-praca-życie” rozszerza wspólną ofertę kształcenia ogólnego i zawodowego na rzecz uczenia się przez całe życie. Zapewnia dobrej jakości edukację oraz podnosi atrakcyjność regionu. Uczy języka kraju sąsiadów, podnosi jakość wspólnych ofert edukacyjnych, pokonuje stereotypy, poprawia stan zrozumienia interkulturowego, a także wspiera wymianę młodzieży poprzez wspólne praktyczne działanie w dziedzinie orientacji zawodowej i doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Zajęcia oferowane w Szkole Podstawowej nr 1 w ramach projektu: Bez granic: nauka-praca-życie:

• Zajęcia techniczne – nauczyciel prowadzący Monika Czaińska, środa 12.50 do 14.20,
          • Laboratorium - nauczyciel prowadzący Marzena Zajda, wtorek 13.50 do 14.35,
          • Ogrodnictwo - nauczyciel prowadzący Monika Klaszczyńska, piątek 14.40 do 16.10,
          • Zajęcia kulinarne - nauczyciel prowadzący Marta Broniarska, piątek od 16.00 do 18.00,
          • Architektura - nauczyciel prowadzący Iwona Hrabska, środa 13.50 do 15.20,
          • Krawiectwo - nauczyciel prowadzący Monika Czaińska, środa 12.50 do 14.20,
          • Informatyka - nauczyciel prowadzący Elwira Kubiak, środa 14.45 do 15.30.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas V – VIII do zapisywania się u nauczycieli prowadzących zajęcia.