Wizyta pierwszaków w Miejskiej Bibliotece w Strzelcach Kraj.
Dnia 26 października, klasa 1a wybrała się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich. Klasa uczestniczyła w interesujących warsztatach bibliotecznych. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza, jego pracy ale również możliwość poznania jak funkcjonuje biblioteka , jakie są zasady korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Dzieci wysłuchały przygotowanych wierszy, wykonały zakładkę do książki oraz miały możliwość zwiedzenia biblioteki i poczytania interesujących książek. Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i zakładką w ręce.
Jak prawidłowo szczotkować zęby?
Profilaktyka fluorkowa w naszej szkole. Uczniowie pod okiem pielęgnarki szkolnej uczą się jak dbać o zdrowe zęby.
Audycje muzyczne - "O tym jak muzyka łagodzi obyczaje"
Dnia 24 października od rana na korytarzach szkolnych słychać było głośną muzykę. Śpiew, gra na instrumentach dobiegały z auli gdzie trwały audycje muzyczne. Na pierwszym spotkaniu z muzykami byli uczniowie kl.III i IV. Kolejne klasy już niebawem.
1
Zajęcia kulinarne w Lets cook studio kulinarne Gorzów Wlkp.
Dnia 21 października grupa uczniów uczęszczająca na zajęcia kulinarne prowadzone przez Wiktorię Grondal udała się do Let's cook studio kulinarne w Gorzowie Wlkp. W profesjonalnej kuchni wspólnie przygotowali 2 potrawy: pizzerinki z dodatkami, deser jogurtowo- ciasteczkowo- owocowo- czekoladowy
"Grupa była mega zdyscyplinowana, zatem w 2 h uwinęliśmy się z pracą i mogliśmy usiąść skonsumować nasze pyszności przy wspólnym stole. Opiekunowie także popróbowali wykonanych pizzerinek, zatem głodni do domu nie wracali" - powiedział kucharz.
Tęcza w probówce
W ramach projektu Interreg "Bez granic nauka- praca- życie "na zajęciach z laboratorium prowadzonych przez p. Marzenę Zawadzką uczniowie dowiedzieli się co to są superabsorbenty i jak powstaje Fun bow czyli tęcza w probówce.
4
Szczęśliwy Numerek
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego od 24 października powracamy do losowania Szczęśliwego Numerka. Przedstawiamy obowiązujący regulamin:
REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA
1.Każdy ma prawo do szczęścia.
2.Szczęśliwy numerek - to losowany każdego dnia numer z dziennika.
3.Losowany jest jeden numerek dla całej szkoły.
4.Szczęśliwy numerek losowany jest każdego dnia o godz.7.45 i widoczny jest na szybie przy drzwiach wejściowych do szkoły.
5.Szczęśliwy numerek posiada osoba, której numer z dziennika odpowiada wylosowanemu.
6.Szczęśliwy numerek zwalnia ucznia z pisania kartkówek, odpowiedzi ustnej, konieczności posiadania pracy domowej. Sytuacja ta nie obowiązuje, gdy uczeń sam wyrazi chęć do wzięcia udziału w wyżej wymienionych formach oceny i zajęć.
7.Wylosowany numerek nie zwalnia z pisania zapowiedzianych testów, sprawdzianów i klasówek.
8.Szczęśliwy numerek nie chroni od negatyw
Światowy Dzień Mycia Rąk
Dnia 5 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. W ramach tego wyjątkowego dnia w naszej szkole zorganizowano w klasach I-III kampanie edukacyjne, których celem było podniesienie świadomości uczniów na temat wpływu prawidłowego mycia rąk na zdrowie człowieka. Działania informacyjno- edukacyjne obejmowały emisje filmów profilaktycznych, prace plastyczne, karty pracy oraz działania praktyczne: mycie rąk zgodne z instrukcją.
Zajęcia z logopedą w klasie 8a
Dnia 18 października w klasie 8a w ramach profilaktyki logopedycznej udało się przeprowadzić zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się czym jest fizjologia w obszarze twarzoczaszki, jakie korzyści przynosi oddech nosem, jaka jest rola diety w działaniu na mięśnie i struktury kości.
Wizyta w zakładzie krawieckim
Uczestnicy zajęć krawieckich prowadzonych przez p. Irenę Chwalencką odwiedzili zakład krawiecki działający w naszym mieście. Uczniowie mogli przyjrzeć się jak wygląda praca w tym zawodzie. Mieli okazję także do zadawania pytań, oglądania profesjonalnego sprzętu. Zajęcia z krawiectwa prowadzone są w ramach projektu Interreg 'Bez granic nauka-praca-życie ".
Prawo Archimedesa i Prawo Pascala
Co sprawia , że Nurek Kartezjusza nurkuje? Uczniowie na zajęciach Laboratorium w ramach projektu Interreg " Bez granic: nauka- praca- życie" prowadzonych przez p. Marzenę Zawadzką sprawdzali Prawo Archimedesa i Prawo Pascala.
4
Ślubowanie klas I - "Pola Nadziei"
Dzisiaj w naszej szkole wielkie święto! Uczniowie klas I dumnie wypowiedzieli słowa ślubowania:
"My uczniowie klasy pierwszej Ślubujemy być dobrymi Polakami. Przyrzekamy uczyć się tego, co dobre i piękne. Zobowiązujemy się być pilnymi w nauce i wzorowymi w zachowaniu. Obiecujemy dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom." Podczas uroczystości Samorząd Uczniowski sprzedawał cebulki żonkili w ramach akcji "Pola Nadziei", zebrana kwota w całości zostanie przekazana pacjentom Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.
"Czytanie na przerwie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"
Dnia 12 października cała społeczność szkolna po raz kolejny przystąpiła do Międzynarodowej akcji czytelniczej "Czytanie na przerwie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Uczniowie klas IV-VIII wyszli na przerwę z książką w ręku i przystąpili do czytania. Każdy mógł przynieść wybraną przez siebie książkę, nawet napisaną w j.angielskim. Uczniowie klas I-III w tzw. strefie czytania wysłuchali baśni Andersena "Słowik", którą czytali starsi koledzy i nauczyciele. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska szkolnego.
Dzień Drzewa - Magnolia
Z okazji Dnia Drzewa przypadający 10 października grupa uczniów z p. Natalią Iwanowską posadziła na terenie naszej szkoły magnolię. Mamy nadzieję, że magnolia będzie pięknie kwitła i cieszyła oczy wszystkich uczniów każdej nadchodzącej wiosny. Uczniowie posadzili także wrzosy w donicach i wykonali jesienne prace porządkowe. To wszystko w ramach zajęć z ogrodnictwa Interreg "Bez granic: nauka-praca-życie ".
Międzynarodowy Dzień Drzewa
Dbając o wzrost świadomości ekologicznej naszych uczniów tradycyjne 10 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Drzewa.
1
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Dnia 10 października 2022 roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Założenie, przypięcie żółtej wstążki oznacza solidarność z osobami, które cierpią m.in na depresję. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego roznosiły żółte wstążeczki i przypominały, że każdy uczeń zawsze w razie potrzeby może zgłosić się do gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 7 października w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie za szkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń.
Z tej okazji klasa 6c wraz z wychowawcą Panią Elwirą Kubiak wcieliła się w rolę egzaminatorów i przepytała z tabliczki mnożenia. Patrole odbyły się nie tylko na szkolnych korytarzach, gdzie przepytano dyrekcję, nauczycieli i uczniów, ale również poza murami szkoły. Uczniowie odwiedzili urzędników Urzędu Miasta i Gminy, SCOPO, Urzędu Pracy i Policję. Uśmiechy na twarzach nie znikały młodzieży, jak i przepytywanym. Oni dzięki temu wydarzeniu mogli nadrobić matematyczne zaległości. W ramach podziękowań za odwiedziny uczniowie otrzymali gadżety i słodycze.
Rajd rowerowy wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas
8 października 2022r., w godzinach przedpołudniowych, w celu popularyzacji turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocji walorów turystyczno – krajoznawczych okolic oraz stworzeniu uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami (ks. Wojtkiem Lisiewiczem, Anną Ruszczak, Łukaszem Halaszem), wyruszyli swoimi jednośladami ku przygodzie.
Wycieczka do Leśnego Centrum Edukacji w Dankowie
Dnia 6 października uczniowie klas III a, III c oraz ucz. D. Sławek pojechali na wycieczkę do Leśnego Centrum Ekologicznego w Dankowie. Pod opieką pani leśnik Martyny Demidowicz dzieci przeżyły wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic m.in. życie w powalonym, martwym drewnie, leśne przedszkole, olbrzymie korzenie... Dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Przede wszystkim uczniowie dużo dowiedzieli się o drzewach, które za kilka dni mają swoje święto. W czasie spaceru dzieci pokonywały różne leśne przeszkody, a po spacerze był czas na posiłek i wspólną zabawę. Uczniowie miło spędzili czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu leśnej przyrody.
III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w SP w Bobrówku
Dnia 6 października w Szkole Podstawowej w Bobrówku odbył się Turniej Piłki Nożnej. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Iwo Kosut, Adam Jastrzębski, Szymon Dzioch, Wojciech Małecki, Krzysztof Brandt, Tomasz Chrebor i Igor Hruszowiec zajęli III miejsce. Gratulujemy
Niezwykła - zwykła woda
W ramach projektu Interreg "Bez granic: nauka- praca- życie" prowadzonych przez p. Marzenę Zawadzką uczniowie odwiedzili Ceneum Nauki Keplera w Zielonej Górze i uczestniczyli w zajęciach z laboratorium : niezwykła - zwykła woda , na których sprawdzali napięcie powierzchniowe , gęstość, odczyn roztworu oraz robili pastę dla słonia i lampę lawa.
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
CO UDAŁO NAM SIĘ ZROBIĆ!
Godziny dzwonków
Piątek 01.11.2024STOŁÓWKA SZKOLNA
OPŁATA ZA LISTOPAD 2024
133 ZŁ.
Wydawanie obiadów rozpoczynamy 09 września 2024 r.
Opłaty za obiady dokonywane są przelewem na konto szkoły.
Dane do przelewu:
Szkoła Podstawowa nr 1
w Strzelcach Krajeńskich
Numer rachunku: 45 8362 0005 0399 1822 2000 0140
W tytule: imię i nazwisko - opłata za obiady + miesiąc
Galeria zdjęć
brak danych