• „Na ratunek”

  60 uczniów wzięło udział w zorganizowanym na terenie szkoły rekordzie udzielania pierwszej pomocy. Miało to swój czas 16 października, w Europejskim Dniu Przywracania Akcji Serca.

  Uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu uczestniczyli w lekcjach poprzedzających owe wydarzenie. Zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się praktycznie, pod okiem pielęgniarki szkolnej i ratownika medycznego, wykonywania prawidłowej resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

  16 października, w południe rozpoczęto czynności. Uczniowie przez 30 minut prowadzili nieprzerwanie akcję. Cieszymy się z osiągniętego celu.

  Poniżej można obejrzeć film z tego wydarzenia

  VID-20191016-WA0023.mp4

  i relację przygotowaną przez TVP

  https://gorzow.tvp.pl/44878693/uczniowie-przez-pol-godziny-prowadzili-resuscytacje?fbclid=IwAR0t1J5rvQxvFZrpHxJSa8BKunbN3b7JSNMmBIk_IMs9MMmFcLAb_5jifo4

  Za pomoc w przygotowaniu wydarzenia podziękowania otrzymują: Pan Radosław Banaszek – ratownik medyczny, Pani Agnieszka Banaszek – przedstawiciel sponsora środków higieniczno-dezynfekujących Szpitala Powiatowego w Drezdenku, Pani Anna Chmiel, Pan Michał Huber oraz Szkoła Podstawowa z Wielisławic.

  G. Mróz


   

 • Uczniowie koła plastycznego w akcji - wyjazd do Dankowa

  W piątek 4 października uczestnicy zajęć koła plastycznego gościli na terenie Leśnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Dankowie. Wyjazd był finałem projektu realizowanego we współpracy z Nadleśnictwem Strzelce Krajeńskie. Lider edukacji leśnej - Pani Daria Wyrembelska- Wacławska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu, zaproponowała nam zaprojektowanie i wykonanie murali na betonowych donicach znajdujących się na terenie ośrodka.

  Z entuzjazmem przyjęliśmy tę propozycję – takie wyzwania nie zdarzają się często. Zastanawialiśmy się, jak powinien wyglądać „Marek Piegus” i … szukaliśmy inspiracji w świecie mikro przyrody. Stworzono nam warunki do zdobywania zupełnie nowych i niepowtarzalnych doświadczeń. Nasi uczniowie mierzyli się z projektowaniem i przenoszeniem projektu w odpowiedniej skali, z malowaniem farbami akrylowymi na chropowatej powierzchni ściany i to nieprostokątnej! Zastanawiali się jak będzie wyglądać obraz w przestrzeni oglądany z różnych punktów i kierunków. Uczyli się współpracy i współodpowiedzialności za efekt wykonanej pracy, mierzyli z presją czasu i warunkami atmosferycznymi (pogoda dopisała !). Zabawa była przednia, cztery godziny minęły niepostrzeżenie. A murale? Powstały!

  Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie ugościło nas „po królewsku”! Zapewniło transport, niezbędne materiały i przybory malarskie, słodki poczęstunek, ciepły posiłek, upominki i wyjątkową atmosferę.

  Dziękujemy Pani Darii Wyrembelskiej – Wacławskiej i wszystkim pracownikom Nadleśnictwa za stworzenie idealnych warunków do rozwijania naszych pasji i zdobywania nowych umiejętności.

  Zdjęcia z warsztatu można obejrzeć w albumie fotograficznym, a efekt naszej pracy przynajmniej przez jakiś czas na terenie Centrum Edukacji w Dankowie.

   

  I. Hrabska - opiekun koła plastycznego


   

 • Opłata za obiady

  Opłata za obiady w październiku wynosi 88 złotych (22 dni x 4 złote). Wpłat proszę dokonywać do 10 października.

   

 • „Z NATURĄ NA TY”

  Miły i pełen wrażeń dzień przeżyli uczniowie klas: I c i III c. Działo się to za sprawą udziału w lekcji ekologicznej przygotowanej przez Państwa Gintrowskich z Pielic. 26 września obie klasy gościły w gospodarstwie ekologicznym. Tam uczniowie poznali specyfikę życia na wsi w zgodzie z naturą.

  Właściciele gospodarstwa zaoferowali uczniom udział w zajęciach teoretyczno-praktycznych. Przekazali ogrom wiedzy na temat wykorzystania i przetwarzania owoców i ziół. Pokazali dzieciom posiadany sprzęt niezbędny w tej branży.

  Druga część lekcji poświęcona była życiu ptaków i owadów. Dzieci z entuzjazmem szukały, pośród krzewów pozostawionych przez różne gatunki ptaków – gniazd oraz własnoręcznie budowały domek dla owadów.

  Przerwa to moc zabawy – huśtawki, ślizgawki, a nawet rywalizacja w przeciąganiu liny.

  Na koniec uczniowie otrzymali podarunek w postaci domku dla owadów.

  Serdecznie dziękujemy Państwu Gintrowskim za możliwość spędzenia czasu w ich gospodarstwie!

  G. Mróz, M. Klaszczyńska

   

 • Przerwany Marsz

  1 września 2019 roku minęła 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Nasza szkoła w związku z tym wydarzeniem przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu pt. „Przerwany Marsz”. Projekt ten jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za to, co zrobili dla Polski.

  Nasi uczniowie wspólnie z przedstawicielem Stowarzyszenia Polskie Dzieci Wojny ze Strzelec Kraj. panem Zenonem Andruchem przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Przekroczenie progu szkoły przez przedstawiciela wojennego pokolenia w sposób symboliczny miało dokończyć ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

  Kolejnym etapem projektu było spotkanie pt.”Pamiętniki Pokoleń” – archiwum wspomnień pokolenia Polskich Dzieci Wojny, które odbyło się 23 września. Pani Klara Kalman, pan Jan Kulasza, pan Franciszek Woźniak i prezes Stowarzyszenia Polskie Dzieci Wojny ze Strzelec Kraj. pan Zenon Andruch przeprowadzili żywą lekcję historii, wspominając lata swojego dzieciństwa za czasów okupacji. W spotkaniu wzięły udział klasy VII i VIII naszej szkoły. Uczniowie z wielką uwagą słuchali opowieści ostatnich świadków II wojny światowej.

  M. Broniarska

 • Ubezpieczenie uczniów

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich informuje, że w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie nie będą objęci ubezpieczeniem grupowym.

 • Obiady

  Od 9 września 2019 r wznawia swoją działalność stołówka szkolna.

  Koszt obiadu 4 złote. Opłata za obiady we wrześniu wynosi 64 zł.

  Płatności prosimy regulować do 10 dnia każdego miesiąca.

  Szczegóły w zakładce Opłata za obiady.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019r. o godzinie 9:00 na boisku Orlik.

  Poniżej podajemy przydział sal.

  PRZYDZIAL_SAL_W_DNIU_ROZPOCZECIA_ROKU.docx

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Puszka dla Adriana

  Szanowni Państwo.

  Dziś zebraliśmy dla Adriana 5522,24 zł. Pieniądze już przekazaliśmy pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Kremera w Bobrówku, a dalej powędrują do Adriana.

  W imieniu własnym i nauczycieli bardzo Państwu dziękuję.

 • Opłata za obiady w czerwcu

  Wpłata za obiady w czerwcu wynosi wynosi 48 zł (12 dni x 4 zł).

   

  Zbliża się koniec roku szkolnego, zatem prosimy o dokonywanie wpłat w terminie.

 • Spotkanie polsko-niemieckie w SP nr 1 w Strzelcach Kraj.

  Mija już jedenasty rok współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 ze szkołą podstawową Gustav Bruhn w Angermunde. W tym roku przyjaciół z Niemiec gościliśmy w naszym mieście. Pod opieką nauczycielek języka niemieckiego – Agnieszki Brzozowskiej i Gabrieli Wojciechowskiej grupa polsko – niemiecka realizowała ciekawy program wymiany.

  Międzynarodowe spotkanie odbyło się w dniach 27.05. - 29.05.2019r. W tym czasie uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących pracy w zawodzie, zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Dzieci brały udział w zajęciach z ogrodnictwa (opiekun p. Monika Klaszczyńska), krawiectwa (opiekun p. Monika Czaińska), architektury (opiekun p. Iwona Hrabska), chemii (opiekun p. Mariusz Naruszewicz). Ten punkt programu był nawiązaniem do projektu realizowanego przez gminę Strzelce Kraj. „Bez granic: nauka, praca, życie”.

  Jak co roku nie zabrakło wątku historycznego. Podczas zwiedzania miasta, Szlak Czarownic doprowadził uczestników wymiany do Baszty Więziennej. Najodważniejsi mieli niepowtarzalną okazję zajrzeć do środka i na własnej skórze poczuć atmosferę średniowiecznego obiektu. Popołudniami dzieci poprzez kreatywne zabawy na świeżym powietrzu przełamywały bariery językowe i nawiązywały ciekawe przyjaźnie. Podsumowaniem tegorocznego spotkania była wystawa prac plastycznych, które doskonale odzwierciedliły radosne nastroje dzieci.

  Spotkania polsko-niemieckie mogą być kontynuowane dzięki dofinansowaniu przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina, Urzędu Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie oraz Radę Rodziców.

  A. Brzozowska

   

 • Konsultacje przedmiotowe

  Informujemy, że organizujemy dla uczniów klas IV - VIII  konsultacje przedmiotowe. Zachęcamy do uczestnictwa.

   

  Ich celem jest:

  • pomoc uczniom mającym trudności w opanowaniu wiadomości i umiejętności z danego przedmiotu,
  • utrwalenie wiedzy nabytej w toku edukacji,
  • umożliwienie zaliczenia w dodatkowym terminie obowiązkowych form sprawdzenia wiedzy i umiejętności,
  • umożliwienie poprawy oceny lub otrzymania oceny podczas organizowanych konsultacji,
  • poszerzanie wiedzy uczniów poza zakres przewidziany programem,
  • pomoc uczniom, którzy z powodu usprawiedliwionej nieobecności na zajęciach dydaktycznych muszą samodzielnie opanować treści programowe.

   

  Harmonogram konsultacji:

   

  Język angielski - środa, lekcja 7, sala nr 9 A,

  p. Joanna Surma

   

  Matematyka - klasy IV, czwartek, lekcja 8, sala nr 3 A,

  p. Małgorzata Kowalewska

   

  Matematyka - klasa VIII, środa, lekcja 7, sala nr 3 A

  p. Małgorzata Kowalewska

   

  Geografia - wtorek, lekcja 8, sala nr 6 A

  p. Eliza Kołodziejska

   

  Geografia - środa, lekcja 7, sala nr 6 A

  p. Eliza Kołodziejska

   

  Matematyka - klasy V b i V e, wtorek, lekcja 7, sala nr 2 A

  p. Elwira Kubiak

   

  Matematyka - klasy IV b, piątek, lekcja 7, sala nr 12 A

  p. Elwira Kubiak

   

  Matematyka - klasy V d, środa, lekcja 5, sala nr 12 A

  p. Elwira Kubiak

   

  Język niemiecki - poniedziałek, lekcja 7, sala nr 1 C

  p. Gabriela Wojciechowska

   

  Język niemiecki - piątek, lekcja 8, sala nr 1 C

  p. Gabriela Wojciechowska

   

   

   

 • Konkurs wiedzy „Synapsik MEN”

  Zaczęli naukę we wrześniu tego roku szkolnego, a już w marcu mogli wykazać się swoim poziomem wiedzy. Mowa o naszych uczniach - uczniach klas pierwszych. Z dumą możemy mówić o pierwszoklasistach, którzy przystąpili do IX edycji Konkursu Wiedzy pn. „Synapsik MEN”.

  Konkurs ma charakter ogólnopolski i stanowi uzupełnienie zajęć oraz cenną informację zwrotną dla nauczycieli i uczniów o poziomie wiedzy uczestników.

  Testy, które trafiły do uczniów przygotowuje zespół ekspertów w oparciu o obowiązują podstawę programową. Bazą są dostępne i wykorzystywane w szkołach podstawowych podręczniki wydawnictw edukacyjnych.

  Do wiosennej edycji konkursu przystąpiło 15 uczniów. Testy zawierały 20 pytań z różnych dziedzin (edukacja matematyczna, polonistyczna, przyrodnicza, społeczna i j. obcy). Przed przystąpieniem do rozwiązywania Pani Dyrektor Aldona Ułasowiec słowem i uśmiechem dodała dzieciom otuchy trzymając za nich przysłowiowe „kciuki”.

  Już teraz gratulujemy uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

   

  G. Mróz

  M. Klaszczyńska

   

 • Przerwa na czytanie

  Nadszedł maj, a wraz z nim czas kolejnej edycji akcji Przerwa na czytanie.

  Organizatorzy już czwarty raz zachęcali do przyłączenia się do niej.

  Podobne jak w poprzednich latach również i w tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedsięwzięciu promującym czytanie, zachęcającym do zapoznania się z nieznanymi jeszcze dziełami literackimi lub powrotu do tych dawnych, lubianych, z których bohaterami zawsze dobrze się spotkać.

  14 maja na jednej z przerw uczniowie klas I-III wyszli ze swoich klas na dziedziniec szkolny i tam wspólnie czytali przyniesione ze sobą książeczki. Mieli szczęście, gdyż trafili na jeden z niewielu  słonecznych dni, co umiliło chwile i zachęciło do dłuższego trwania wydarzenia.

  15 maja czytali uczniowie klas starszych- IV-VIII. Ze względu na padający deszcz dzieci nie wyszły na dziedziniec, jak to było zaplanowane - wzorem poprzednich lat - tylko zostały w gabinetach lekcyjnych.

  Łącznie w tym roku do czytania w naszej szkole zostało zaproszonych 492 uczniów!

  Dziękujemy za udział!

  Zachęcamy do czytania nie tylko na przerwie i nie tylko w dniu akcji!

  M. Darowska

   

 • Sukces w finale wojewódzkim Wiedzy Olimpijskiej

   

         Dnia 12 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Sportu w Drzonkowie rozpoczęły się Lubuskie Dni Olimpijczyka, których celem jest szerzenie wiedzy o polskim i lubuskim sporcie. W inauguracji udział wzięli m.in. prezes Lubuskiej Rady Olimpijskiej i dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Kucharski, złoty medalista Szymon Ziółkowski, mistrz Europy Lucjan Błaszczyk oraz wielu innych znanych sportowców i paraolimpijczyków.

         Ważnym punktem uroczystości był finał konkursu Wiedzy Olimpijskiej, na który przyjechało 15 szkół podstawowych z całego województwa. Trzyosobowe drużyny miały do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Pytania dotyczyły udziału polskich sportowców w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janerio w 2016 roku. Ponadto uczestnicy konkursu w razie dogrywki, musieli wykazać się znajomością maskotek wszystkich zimowych igrzysk olimpijskich od 1968 do 2018 roku.

         Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Jan Broniarski, Filip Byczkowski i Łukasz Grzywacz zajęli wysokie 2 miejsce, ustępując jedynie drużynie z Żar. Nagrodą dla uczniów jest dwudniowy wyjazd do Warszawy na 21 Piknik Olimpijski z okazji 100 – lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbywający się w Parku Kępa Potocka w dniach 24 – 25 maja. W programie wycieczki jest także zwiedzanie Sejmu RP oraz Muzeum Sportu i Turystyki.

  Marta Broniarska

   

 • Zajęcia kulinarne

         W kwietniu rozpoczęły się zajęcia kulinarne projektu unijnego „Bez granic: nauka - praca - życie”  - w ramach Program Orientacji Zawodowej na pograniczu polsko-niemieckim 2019-2021r. Zajęcia skierowane są do uczniów klas V – VI. Trwać będą przez pięć najbliższych semestrów.

         Celem zajęć jest zainteresowanie uczniów kulinariami jako umiejętności pożytecznej, wykorzystywanej w życiu codziennym oraz wdrażanie podstaw racjonalnego odżywiania i higieny przyrządzania posiłków. Uczniowie ponadto nauczą się organizacji pracy w kuchni, samodzielności w przygotowywaniu posiłków i obsługi sprzętu AGD.

         Na pierwszych zajęciach uczestnicy poznali zasady prawidłowego żywienia w wieku szkolnym pod okiem dietetyka pani Joanny Maćkowskiej.

         Dowiedzieli się, czym zastąpić cukier oraz jakie są zdrowe przekąski dla dzieci, zamiast słodyczy.

         Każdy uczestnik zajęć miał także wykonaną analizę składu ciała.

         Jak przystało na zajęcia kulinarne uczniowie wspólnie przygotowali zdrowe desery, jako propozycja drugiego śniadania: jogurt naturalny z musem truskawkowo-malinowym i ksylitolem, jogurt naturalny  z bananami i orzechami włoskimi oraz jogurt naturalny z mascarpone i kawałkami gorzkiej czekolady. Wszystko było bardzo smaczne.

  M. Broniarska

 • Wielkanocne zające

         W naszej szkole, tuż przed świętami Wielkanocnymi, ruszyła zbiórka rzeczy potrzebnych do pielęgnacji najmłodszych pacjentów Kliniki Św. Mikołaja w Szczecinie. Nasi uczniowie jak zawsze wykazali się ogromnym sercem i chętnie przyłączyli się do akcji.

         Przez dwa tygodnie przynosili chusteczki nawilżające, mydełka, balsamy, szampony, skarpetki dla niemowląt. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składają ogromne podziękowania wszystkim darczyńcom.

  Broniarska Marta

   

 • VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

  26 marca br. odbył się w naszej szkole VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4 – 8, a tytuły laureatów wyśpiewały sobie:

  JAGODA KORZENIOWSKA I AMELIA MIŚKÓW Z KLASY 6B - I MIEJSCE,

  LENA WASIJ, AMELIA KOWALEWSKA, JULIA BANASZEK Z KLASY 5C - II MIEJSCE,

  ZESPÓŁ Z 4B - III MIEJSCE.

  J. Surma

   

 • Anastazja Rogielskalaureatka konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego

  Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty organizowanego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019 odbyło się 3 kwietnia 2019 r. w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody książkowe. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata.

  Do konkursów na etapie szkolnym przystąpiło 18 127 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowało się 3 379 uczestników. W etapie wojewódzkim udział wzięło 588 uczniów, z których 160 uzyskało tytuł laureata. W tym szacownym gronie znalazła się uczennica naszej szkoły Anastazja Rogielska (opiekun Agnieszka Brzozowska), zdobywając tytuł laureata z języka niemieckiego.

  Anastazji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  A. Brzozowska

   

strona:

100 rocznica odzyskania niepodległości!100 rocznica odzyskania niepodległości!

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich
  ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 31
  66-500 Strzelce Krajeńskie

 • (95) 7632962
  pspstrzelce@o2.pl

Galeria zdjęć