• Obiady

  Od 9 września 2019 r wznawia swoją działalność stołówka szkolna.

  Koszt obiadu 4 złote. Opłata za obiady we wrześniu wynosi 64 zł.

  Płatności prosimy regulować do 10 dnia każdego miesiąca.

  Szczegóły w zakładce Opłata za obiady.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019r. o godzinie 9:00 na boisku Orlik.

  Poniżej podajemy przydział sal.

  PRZYDZIAL_SAL_W_DNIU_ROZPOCZECIA_ROKU.docx

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Puszka dla Adriana

  Szanowni Państwo.

  Dziś zebraliśmy dla Adriana 5522,24 zł. Pieniądze już przekazaliśmy pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Kremera w Bobrówku, a dalej powędrują do Adriana.

  W imieniu własnym i nauczycieli bardzo Państwu dziękuję.

 • Opłata za obiady w czerwcu

  Wpłata za obiady w czerwcu wynosi wynosi 48 zł (12 dni x 4 zł).

   

  Zbliża się koniec roku szkolnego, zatem prosimy o dokonywanie wpłat w terminie.

 • Spotkanie polsko-niemieckie w SP nr 1 w Strzelcach Kraj.

  Mija już jedenasty rok współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 ze szkołą podstawową Gustav Bruhn w Angermunde. W tym roku przyjaciół z Niemiec gościliśmy w naszym mieście. Pod opieką nauczycielek języka niemieckiego – Agnieszki Brzozowskiej i Gabrieli Wojciechowskiej grupa polsko – niemiecka realizowała ciekawy program wymiany.

  Międzynarodowe spotkanie odbyło się w dniach 27.05. - 29.05.2019r. W tym czasie uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących pracy w zawodzie, zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Dzieci brały udział w zajęciach z ogrodnictwa (opiekun p. Monika Klaszczyńska), krawiectwa (opiekun p. Monika Czaińska), architektury (opiekun p. Iwona Hrabska), chemii (opiekun p. Mariusz Naruszewicz). Ten punkt programu był nawiązaniem do projektu realizowanego przez gminę Strzelce Kraj. „Bez granic: nauka, praca, życie”.

  Jak co roku nie zabrakło wątku historycznego. Podczas zwiedzania miasta, Szlak Czarownic doprowadził uczestników wymiany do Baszty Więziennej. Najodważniejsi mieli niepowtarzalną okazję zajrzeć do środka i na własnej skórze poczuć atmosferę średniowiecznego obiektu. Popołudniami dzieci poprzez kreatywne zabawy na świeżym powietrzu przełamywały bariery językowe i nawiązywały ciekawe przyjaźnie. Podsumowaniem tegorocznego spotkania była wystawa prac plastycznych, które doskonale odzwierciedliły radosne nastroje dzieci.

  Spotkania polsko-niemieckie mogą być kontynuowane dzięki dofinansowaniu przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina, Urzędu Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie oraz Radę Rodziców.

  A. Brzozowska

   

 • Konsultacje przedmiotowe

  Informujemy, że organizujemy dla uczniów klas IV - VIII  konsultacje przedmiotowe. Zachęcamy do uczestnictwa.

   

  Ich celem jest:

  • pomoc uczniom mającym trudności w opanowaniu wiadomości i umiejętności z danego przedmiotu,
  • utrwalenie wiedzy nabytej w toku edukacji,
  • umożliwienie zaliczenia w dodatkowym terminie obowiązkowych form sprawdzenia wiedzy i umiejętności,
  • umożliwienie poprawy oceny lub otrzymania oceny podczas organizowanych konsultacji,
  • poszerzanie wiedzy uczniów poza zakres przewidziany programem,
  • pomoc uczniom, którzy z powodu usprawiedliwionej nieobecności na zajęciach dydaktycznych muszą samodzielnie opanować treści programowe.

   

  Harmonogram konsultacji:

   

  Język angielski - środa, lekcja 7, sala nr 9 A,

  p. Joanna Surma

   

  Matematyka - klasy IV, czwartek, lekcja 8, sala nr 3 A,

  p. Małgorzata Kowalewska

   

  Matematyka - klasa VIII, środa, lekcja 7, sala nr 3 A

  p. Małgorzata Kowalewska

   

  Geografia - wtorek, lekcja 8, sala nr 6 A

  p. Eliza Kołodziejska

   

  Geografia - środa, lekcja 7, sala nr 6 A

  p. Eliza Kołodziejska

   

  Matematyka - klasy V b i V e, wtorek, lekcja 7, sala nr 2 A

  p. Elwira Kubiak

   

  Matematyka - klasy IV b, piątek, lekcja 7, sala nr 12 A

  p. Elwira Kubiak

   

  Matematyka - klasy V d, środa, lekcja 5, sala nr 12 A

  p. Elwira Kubiak

   

  Język niemiecki - poniedziałek, lekcja 7, sala nr 1 C

  p. Gabriela Wojciechowska

   

  Język niemiecki - piątek, lekcja 8, sala nr 1 C

  p. Gabriela Wojciechowska

   

   

   

 • Konkurs wiedzy „Synapsik MEN”

  Zaczęli naukę we wrześniu tego roku szkolnego, a już w marcu mogli wykazać się swoim poziomem wiedzy. Mowa o naszych uczniach - uczniach klas pierwszych. Z dumą możemy mówić o pierwszoklasistach, którzy przystąpili do IX edycji Konkursu Wiedzy pn. „Synapsik MEN”.

  Konkurs ma charakter ogólnopolski i stanowi uzupełnienie zajęć oraz cenną informację zwrotną dla nauczycieli i uczniów o poziomie wiedzy uczestników.

  Testy, które trafiły do uczniów przygotowuje zespół ekspertów w oparciu o obowiązują podstawę programową. Bazą są dostępne i wykorzystywane w szkołach podstawowych podręczniki wydawnictw edukacyjnych.

  Do wiosennej edycji konkursu przystąpiło 15 uczniów. Testy zawierały 20 pytań z różnych dziedzin (edukacja matematyczna, polonistyczna, przyrodnicza, społeczna i j. obcy). Przed przystąpieniem do rozwiązywania Pani Dyrektor Aldona Ułasowiec słowem i uśmiechem dodała dzieciom otuchy trzymając za nich przysłowiowe „kciuki”.

  Już teraz gratulujemy uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

   

  G. Mróz

  M. Klaszczyńska

   

 • Przerwa na czytanie

  Nadszedł maj, a wraz z nim czas kolejnej edycji akcji Przerwa na czytanie.

  Organizatorzy już czwarty raz zachęcali do przyłączenia się do niej.

  Podobne jak w poprzednich latach również i w tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedsięwzięciu promującym czytanie, zachęcającym do zapoznania się z nieznanymi jeszcze dziełami literackimi lub powrotu do tych dawnych, lubianych, z których bohaterami zawsze dobrze się spotkać.

  14 maja na jednej z przerw uczniowie klas I-III wyszli ze swoich klas na dziedziniec szkolny i tam wspólnie czytali przyniesione ze sobą książeczki. Mieli szczęście, gdyż trafili na jeden z niewielu  słonecznych dni, co umiliło chwile i zachęciło do dłuższego trwania wydarzenia.

  15 maja czytali uczniowie klas starszych- IV-VIII. Ze względu na padający deszcz dzieci nie wyszły na dziedziniec, jak to było zaplanowane - wzorem poprzednich lat - tylko zostały w gabinetach lekcyjnych.

  Łącznie w tym roku do czytania w naszej szkole zostało zaproszonych 492 uczniów!

  Dziękujemy za udział!

  Zachęcamy do czytania nie tylko na przerwie i nie tylko w dniu akcji!

  M. Darowska

   

 • Sukces w finale wojewódzkim Wiedzy Olimpijskiej

   

         Dnia 12 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Sportu w Drzonkowie rozpoczęły się Lubuskie Dni Olimpijczyka, których celem jest szerzenie wiedzy o polskim i lubuskim sporcie. W inauguracji udział wzięli m.in. prezes Lubuskiej Rady Olimpijskiej i dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Kucharski, złoty medalista Szymon Ziółkowski, mistrz Europy Lucjan Błaszczyk oraz wielu innych znanych sportowców i paraolimpijczyków.

         Ważnym punktem uroczystości był finał konkursu Wiedzy Olimpijskiej, na który przyjechało 15 szkół podstawowych z całego województwa. Trzyosobowe drużyny miały do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Pytania dotyczyły udziału polskich sportowców w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janerio w 2016 roku. Ponadto uczestnicy konkursu w razie dogrywki, musieli wykazać się znajomością maskotek wszystkich zimowych igrzysk olimpijskich od 1968 do 2018 roku.

         Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Jan Broniarski, Filip Byczkowski i Łukasz Grzywacz zajęli wysokie 2 miejsce, ustępując jedynie drużynie z Żar. Nagrodą dla uczniów jest dwudniowy wyjazd do Warszawy na 21 Piknik Olimpijski z okazji 100 – lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbywający się w Parku Kępa Potocka w dniach 24 – 25 maja. W programie wycieczki jest także zwiedzanie Sejmu RP oraz Muzeum Sportu i Turystyki.

  Marta Broniarska

   

 • Zajęcia kulinarne

         W kwietniu rozpoczęły się zajęcia kulinarne projektu unijnego „Bez granic: nauka - praca - życie”  - w ramach Program Orientacji Zawodowej na pograniczu polsko-niemieckim 2019-2021r. Zajęcia skierowane są do uczniów klas V – VI. Trwać będą przez pięć najbliższych semestrów.

         Celem zajęć jest zainteresowanie uczniów kulinariami jako umiejętności pożytecznej, wykorzystywanej w życiu codziennym oraz wdrażanie podstaw racjonalnego odżywiania i higieny przyrządzania posiłków. Uczniowie ponadto nauczą się organizacji pracy w kuchni, samodzielności w przygotowywaniu posiłków i obsługi sprzętu AGD.

         Na pierwszych zajęciach uczestnicy poznali zasady prawidłowego żywienia w wieku szkolnym pod okiem dietetyka pani Joanny Maćkowskiej.

         Dowiedzieli się, czym zastąpić cukier oraz jakie są zdrowe przekąski dla dzieci, zamiast słodyczy.

         Każdy uczestnik zajęć miał także wykonaną analizę składu ciała.

         Jak przystało na zajęcia kulinarne uczniowie wspólnie przygotowali zdrowe desery, jako propozycja drugiego śniadania: jogurt naturalny z musem truskawkowo-malinowym i ksylitolem, jogurt naturalny  z bananami i orzechami włoskimi oraz jogurt naturalny z mascarpone i kawałkami gorzkiej czekolady. Wszystko było bardzo smaczne.

  M. Broniarska

 • Wielkanocne zające

         W naszej szkole, tuż przed świętami Wielkanocnymi, ruszyła zbiórka rzeczy potrzebnych do pielęgnacji najmłodszych pacjentów Kliniki Św. Mikołaja w Szczecinie. Nasi uczniowie jak zawsze wykazali się ogromnym sercem i chętnie przyłączyli się do akcji.

         Przez dwa tygodnie przynosili chusteczki nawilżające, mydełka, balsamy, szampony, skarpetki dla niemowląt. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składają ogromne podziękowania wszystkim darczyńcom.

  Broniarska Marta

   

 • VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

  26 marca br. odbył się w naszej szkole VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4 – 8, a tytuły laureatów wyśpiewały sobie:

  JAGODA KORZENIOWSKA I AMELIA MIŚKÓW Z KLASY 6B - I MIEJSCE,

  LENA WASIJ, AMELIA KOWALEWSKA, JULIA BANASZEK Z KLASY 5C - II MIEJSCE,

  ZESPÓŁ Z 4B - III MIEJSCE.

  J. Surma

   

 • Anastazja Rogielskalaureatka konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego

  Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty organizowanego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019 odbyło się 3 kwietnia 2019 r. w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody książkowe. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata.

  Do konkursów na etapie szkolnym przystąpiło 18 127 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowało się 3 379 uczestników. W etapie wojewódzkim udział wzięło 588 uczniów, z których 160 uzyskało tytuł laureata. W tym szacownym gronie znalazła się uczennica naszej szkoły Anastazja Rogielska (opiekun Agnieszka Brzozowska), zdobywając tytuł laureata z języka niemieckiego.

  Anastazji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  A. Brzozowska

   

 • Opłata za obiady w kwietniu i maju

   

  Po dokonaniu korekty wpłata za obiady w kwietniu ulega zmianie i wynosi wynosi 28 zł (7 dni x 4 zł).

   

  Wpłata za obiady w maju wynosi 80 zł (20 dni x 4 zł).

   

   

 • X Konkurs Czytelniczy dla klas III Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena

  X Konkurs Czytelniczy „Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena” odbył się dnia 02 kwietnia 2019 r o godz. 9.00 w segmencie B w naszej szkole. Tematem konkursu były baśnie Hansa Christiana Andersena.

  Konkurs adresowany był do uczniów klas III szkoły podstawowej.

  Każdą klasę reprezentowało pięciu uczestników. Klasa IIIa: Eliza Gębicz, Wiktoria Jadacka, Julia Jarmasz, Kornel Niedźwiecki, Oliwa Podhajna. Klasa IIIb: Klaudia Buda, Anna Gasztych, Sonia Jewstrat, Wojciech Rybski, Szymon Wysocki.

  Konkurs odbywał się na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestników oceniała komisja w składzie mgr Romualda Francuzik i mgr Patrycja Mantaj.

  Zwycięzcą konkursu został Wojciech Rybski, drugie miejsce zajęła Wiktoria Jadacka, trzecie miejsce Julia Jarmasz.

  Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie oraz przeprowadzenie konkursu: mgr Magdalena Bortnowska, mgr Irena Chwalencka, mgr Dorota Klemba, mgr Monika Czaińska, mgr Monika Klaszczyńska.

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Jak co roku 5 lutego 2019 roku w całej Polsce odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości użytkowników sieci w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania.

  Aby objąć wszystkich uczniów klas I -VIII przeprowadzono na ten temat lekcje w dniach 4-8 lutego.

  Ponadto dzieci klasy 5b i 6a wzięły udział w spotkaniu profilaktycznym prowadzonym przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. W trakcje spotkania przedstawione zostały możliwości pomocy ofiarom cyberprzemocy, a także odpowiedzialność karna sprawców.

  M. Naruszewicz

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu –KAPELUSZ PANI WIOSNY

  25 marca odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów klas I-III biorących udział w konkursie plastycznym pt. „KAPELUSZ PANI WIOSNY” organizowanym przez świetlicę szkolną.

  Laureatami konkursu zostali: Szymon Broniarski IB, Iga Kret IA, Robert Graczyk IIB.

  Wyróżnienia otrzymały: Amelia Wojciechowska IC, Alicja Turek IA, Oliwia Karaczun IIIA, Zofia Paluta IIA, Hanna Miśków IB, Wiktoria Mróz IC.

  Gratulujemy uczniom oryginalnych pomysłów.

  Paulina Puchała

   

 • WIOSNA

  Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Wszyscy czekali na ten dzień z utęsknieniem. Uczniowie naszej szkoły jak co roku przywitali wiosnę na wesoło.

  Najmłodsi uczniowie postanowili tego dnia zaprezentować swoje talenty wokalne, muzyczne, sportowe, kulinarne, malarskie. „Dzień Talentów” wpisał się na stałe w kalendarz imprez klas I-III. Ponadto niektóre klasy przyłączyły się do akcji organizowanej z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa i tego dnia założyły skarpetki nie do pary.

  Uczniowie klas IV-VIII przygotowali transparenty, na których widniały słowa witające wiosnę. Chętne klasy wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą Marzannę”, przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Nagrodzono klasę Va (wych. Iwona Hrabska) oraz Ve (wych. Marta Broniarska). Nagrodą dla klasy była kwota 100zł.

  Kolorowy korowód przeszedł ulicami naszego miasta, żegnając zimę.

  G. Mróz

  M. Broniarska

   

 • KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

  Dnia 5 marca nasza szkoła była gospodarzem powiatowego konkursu wiedzy olimpijskiej. Organizatorem konkursu był Klub Olimpijczyka Grot oraz Lubuska Rada Olimpijska, której szef, dwukrotny złoty medalista olimpijski w wioślarstwie, Tomasz Kucharski osobiście przeprowadził konkurs.

  Trzyosobowe reprezentacje szkół z naszego powiatu miały do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Pytania dotyczyły historii starożytnych igrzysk olimpijskich, osiągnięć polskich sportowców na letnich igrzyskach oraz przypadającej w tym roku 100 rocznicy powstania PKOlu.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a: Jan Broniarski, Filip Byczkowski i Łukasz Grzywacz. Ponadto w konkursie udział wzięła Szkoła Podstawowa z Drezdenka i Dobiegniewa.

  Miłą niespodzianką dla wszystkich była możliwość obejrzenia złotych medali Tomasza Kucharskiego, przywiezionych z Sydney w 2000r. i Aten w 2004r. Uczestnicy mogli także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz wysłuchać, jak rozpoczęła się i przebiegała sportowa droga Tomasza Kucharskiego.

  Na wojewódzki szczebel awansowała drużyna z Drezdenka i nasi chłopcy. Dalsza rywalizacja odbędzie się 12 kwietnia w Drzonkowie. Życzymy powodzenia.

  Marta Broniarska

   

strona:

100 rocznica odzyskania niepodległości!100 rocznica odzyskania niepodległości!

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich
  ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 31
  66-500 Strzelce Krajeńskie

 • (95) 7632962
  pspstrzelce@o2.pl

Galeria zdjęć