• Zapraszamy do czytania "Victora"!

To nieprawda, że są lepszą alternatywą dla tradycyjnych papierosów. To nieprawda, że zawierają mniej nikotyny. To nieprawda, że nie uzależniają. Prawdą jest jednak to, że właśnie ty decydujesz, czy będziesz sam sobie szkodzić. E-papierosy – poznaj fakty! Czy ktoś ma prawo przeglądać twoje rzeczy, wchodzić do twojego pokoju? Czy drzwi do niego powinny być otwarte, czy zamknięte? O prawo do wolności na własnej, choćby najmniejszej przestrzeni walczą wszyscy. Ty również. Czy odległość do szkoły ma znaczenie? Co można wyczytać z rankingów? Jak o wyborze szkoły rozmawiać z rodzicami? Odpowiadamy na te pytania, by łatwiej ci było dobrze wybrać szkołę. A w Strefie edu omawiamy, jak pisać egzaminacyjną rozprawkę, jakich błędów unikać i czego nie można przegapić. Jest też lektura obowiązkowa i motywy, które możesz wykorzystać, pisząc wypracowanie. Do egzaminu coraz bliżej, więc przećwicz przykład

• Walntynki w klasach I-III

#SzkołaPromującaZdrowie

Walentynki to nie tylko święto zakochanych ale także święto miłych słów czy przyjaźni. Na naszych uczniów z klas 1-3 od rana czekała walentynkowa niespodzianka - wydzieranka z życzliwymi, dobrymi, pozytywnymi sentencjami, które każde z dzieci po oderwaniu i przeczytaniu mogło podarować swojej najlepszej koleżance czy swojemu koledze. Jak niewiele trzeba ,aby wywołać uśmiech na twarzach naszych przyjaciół.

• Zachęcamy do czytania!

W wydaniu marcowym Victora Juniora (nr 3/2024) piszemy o dwóch wyjątkowych zwierzakach, a dokładnie odwiedzamy manula Magellana z zoo w Poznaniu, a także Frodo – szympansa, który już 10 lat mieszka w zoo w Warszawie. Odkrywamy tajemnice ciekawych kaktusów i pięter lasu. Piszemy o obowiązkach domowych, przyjaźni, która nie kończy się, gdy ktoś wyprowadzi się do innego miasta oraz o tym, że do szkoły warto iść pieszo albo jeździć na rowerze lub hulajnodze. Dla tych, którzy chcą przygotować zaskakującą prezentację do szkoły, mamy artykuł o włoskiej lekarce, noblistce, Ricie Levi-Montalcini, a także o kompetencjach przyszłości. A może znajdą się chętni do zrobienia quizu z historii albo do rozwiązania kilku zadań z matematyki? Zachęcamy!

• Halowy Turniej Piłki Nożnej

Dnia 09.02.2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich uczestniczyli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Drezdenku. Mecze były bardzo zacięte.

W kategorii chłopców I miejsce zajęli nasi uczniowie w składzie : Adam Sąsiadek, Oskar Wychowałek, Hubert Puchała, Młynaryk Michał, Wolarek Dorian, Mateusz Haszczyc, Adrian Działek, Ksawery Rakowski, Kacper Samulski.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obecnie obchodzony w 180krajach na całym świecie. Hasło tegorocznej edycji to: ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu".

Jak sprawić, by Internet był lepszy i bezpieczniejszy zastanawiali się nasi najmłodsi uczniowie.

Dzieci z klas I-III oglądały filmy edukacyjne, pracowały w grupach, wykonały plakaty, gazetki, a przede wszystkim dużo rozmawiały na temat odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

• Czym zajmuje się bibliotekarz...?

Jaka jest najcięższa, a zarazem największa książka znajdująca się w Bibliotece Miejskiej? W którym roku założono strzelecką Bibliotekę? Czym zajmuje się bibliotekarz prócz wypożyczania książek? Co oznacza słowo reprint? O czym opowiada książka pt. „Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki” ? Jak wygląda najmniejsza książka? W jaki sposób poukładane są książki?

• Dzień Bezpiecznego Internetu

#SzkołaPromującaZdrowie

Dnia 6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji na holu głównym powstała gazetka,której celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa w sieci. W wielu klasach uczniowie wraz z wychowawcami poruszają temat szeroko pojętej cyberhigieny i dowiadują się co robić aby w sposób racjonalny i właściwy korzystać z zasobów internetu.

• Kultury Świata - maski karnawałowe

Karnawał to czas zabaw, balów, pochodów i maskarad. W tym czasie nie może zabraknąć barwnych masek karnawałowych. Są one idealnym pomysłem na urozmaicenie stroju, świetnym dodatkiem do przebrania na bal. W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Z kulturą mi do twarzy’’ uczniowie klasy I b zrealizowali moduł IV – Kultury Świata. Poznali historię masek weneckich i dowiedzieli się jak je zrobić. Dzieci samodzielnie pomalowały maski, a następnie według własnego pomysłu ozdobiły cekinami, piórami i koralikami. Uczniom nie zabrakło ciekawych pomysłów, co przyniosło niezwykłe efekty. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Swoje prace zaprezentują na szkolnym balu karnawałowym, który odbędzie się w czwartek.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA PROFILU NASZEJ SZKOŁY NA Facebook

Samorząd Uczniowski SP1 Strzelce Krajeńskie

Poniedziałek 29.04.2024
    •                                                                            STOŁÓWKA SZKOLNA

OPŁATA ZA MAJ 2024

75 ZŁ.

Opłaty za obiady dokonywane są przelewem na konto szkoły.

Dane do przelewu:

w Strzelcach Krajeńskich

Numer rachunku: 45 8362 0005 0399 1822 2000 0140

W tytule: imię i nazwisko - opłata za obiady + miesiąc