Góra grosza
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, której celem jest pomoc dzieciom z całej Polski, wychowującym się poza domem rodzinnym.
W dniach 26.11 - 02.01.2019, w każdy poniedziałek i piątek uczniowie samorządu szkolnego będą zbierać drobne monety do puszki. Liczymy na Państwa pomoc. Rodzice uczniów wszystkich klas zostali poinformowani o akcji.
"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie."
opiekunowie SU
Z wizytą u burmistrza
Uczennice biorące udział w zajęciach krawieckich postanowiły uszyć jeszcze jedną biało – czerwoną girlandę i podarować ją burmistrzowi.
Wraz z opiekunką zajęć krawieckich Moniką Czaińską udały się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z burmistrzem Mateuszem Federem. W trakcie spotkania wręczyły przygotowaną przez siebie girlandę, aby podczas tak ważnego święta zdobiła Urząd Miejski.
Zajęcia krawieckie
Podczas zajęć uczennice poznawały techniki szycia maszynowego, tworzenia wykrojów oraz techniki wykańczania wykonanych prac. W tym roku zajęcia krawieckie przebiegały pod hasłem „100 lat niepodległej”. Uczennice samodzielnie przygotowywały biało – czerwone girlandy, które ozdobiły naszą szkołę.
Spotkania czytelnicze
W dniach 18 i 19 października 2018r. uczniowie klas drugich zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej na spotkania czytelnicze w ramach projektu „Każde dziecko zasługuje na książkę”. Dzieci wysłuchały utworów czytanych przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku: p. M. Małyszczak, p. G. Czarnecką, p. I. Pawlak oraz p. K. Gardyjas. Na pamiątkę spotkania wszyscy uczniowie otrzymali piękne książki oraz zakładki wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej. Pod koniec wizyty na dzieci czekał jeszcze słodki poczęstunek.
Patriotka na 100 urodziny
Dnia 11 października, dokładnie na miesiąc przed wielką uroczystością - 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele samorządu uczniowskiego częstowali uczniów, nauczycieli naszej szkoły oraz mieszkańców naszego miasta słodkościami. Były to Patriotki – kruche ciastka ozdobione lukrem i wiórkami kokosowymi w barwach narodowych. Uczniowie samodzielnie piekli ciasteczka na kilka dni przed poczęstunkiem. Celem tej „słodkiej” akcji było szerzenie postaw patriotycznych, integracja i dobra zabawa.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Jak co roku w październiku w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Zgodnie z zasadą demokracji uczniowie głosowali na wybranego przez siebie kandydata w wyborach tajnych, bezpośrednich i powszechnych. Komisja wyborcza po podliczeniu wszystkich głosów ogłosiła skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019:
„Zostań bohaterem własnego szczęścia”
W ramach zajęć z doradztwa zawodowego klasa VIIIa naszej szkoły wzięła udział w warsztatach motywacyjnych zorganizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery w Gorzowie Wlkp. pod hasłem „Zostań bohaterem własnego szczęścia” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Zajęcia w terenie – wyjazd do lasu
Uczniowie klas III a (wych. M. Klaszczyńska) i II c (wych. G. Mróz) jeszcze we wrześniu wzięły udział w zajęciach terenowych. Zajęcia odbyły się na terenie Centrum Edukacji Leśnej w Dankowie. Uczniowie wzięli czynny udział w akcji „Sprzątanie Świata” oraz uczestniczyli w lekcji poświęconej obchodom „Święta Drzewa”.
ŚWIĘTO DRZEWA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Pomysłodawcą Święta Drzewa był sekretarz rolnictwa USA oraz gubernator stanu Nebraska Julius Sterling Morton. W Stanach Święto Drzewa obchodzone jest od 1872 roku 10 kwietnia. Polskie stowarzyszenia ekologiczne, szkoły oraz nadleśnictwa świętują od ok. 2002 roku, ale nie 10 kwietnia, a 10 października. Wówczas w wielu miastach społecznicy chwytają za łopaty i sadzą drzewa.
„Każde dziecko zasługuje na książkę”
W ramach projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Strzelcach Krajeńskich wszyscy uczniowie klas drugich zostali zaproszeni 28 września 2018r. na spotkanie autorskie. Dzieci poznały autorkę książek dla dzieci – p. Agnieszkę Tyszkę.
Podczas spotkania dzieci rozwiązywały zagadki, rozmawiały o czytaniu książek, o sekretach pracy pisarzy oraz powstawaniu książek. Pani pisarka czytała fragmenty wybranych książek, które bardzo spodobały się dzieciom. Na zakończenie wszyscy otrzymali autografy oraz dedykacje autorki do zakupionych książek.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dlatego warto czytać głośno dzieciom!
Sprzątanie Świata
Dnia 21.09.2018r. uczniowie klasy I b (wych. Maria Leśkiewicz), II a (wych. Maria Kram) i II b (wych. Elżbieta Partyka) wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.
Pogoda tego dnia dopisała, więc uczniowie z zapałem wzięli się do sprzątania śmieci w Parku Miejskim. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem oczyszczali wyznaczony teren. Wspólna praca i poczucie wykonania czegoś pożytecznego dała nam wiele satysfakcji.
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W NASZEJ SZKOLE
W zeszłym roku szkolnym informowaliśmy o przystąpieniu biblioteki szkolnej do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, a także o otrzymaniu 15 tysięcy złotych na zakup nowości książkowych i lektur. Zamówione książki już są w bibliotece i niedługo będzie można je wypożyczać.
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
CO UDAŁO NAM SIĘ ZROBIĆ!
Godziny dzwonków
Sobota 23.11.2024STOŁÓWKA SZKOLNA
OPŁATA ZA LISTOPAD 2024
133 ZŁ.
Wydawanie obiadów rozpoczynamy 09 września 2024 r.
Opłaty za obiady dokonywane są przelewem na konto szkoły.
Dane do przelewu:
Szkoła Podstawowa nr 1
w Strzelcach Krajeńskich
Numer rachunku: 45 8362 0005 0399 1822 2000 0140
W tytule: imię i nazwisko - opłata za obiady + miesiąc
Galeria zdjęć
brak danych