• Opłata za obiady w kwietniu i maju

   

  Po dokonaniu korekty wpłata za obiady w kwietniu ulega zmianie i wynosi wynosi 28 zł (7 dni x 4 zł).

   

  Wpłata za obiady w maju wynosi 80 zł (20 dni x 4 zł).

   

   

 • X Konkurs Czytelniczy dla klas III Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena

  X Konkurs Czytelniczy „Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena” odbył się dnia 02 kwietnia 2019 r o godz. 9.00 w segmencie B w naszej szkole. Tematem konkursu były baśnie Hansa Christiana Andersena.

  Konkurs adresowany był do uczniów klas III szkoły podstawowej.

  Każdą klasę reprezentowało pięciu uczestników. Klasa IIIa: Eliza Gębicz, Wiktoria Jadacka, Julia Jarmasz, Kornel Niedźwiecki, Oliwa Podhajna. Klasa IIIb: Klaudia Buda, Anna Gasztych, Sonia Jewstrat, Wojciech Rybski, Szymon Wysocki.

  Konkurs odbywał się na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestników oceniała komisja w składzie mgr Romualda Francuzik i mgr Patrycja Mantaj.

  Zwycięzcą konkursu został Wojciech Rybski, drugie miejsce zajęła Wiktoria Jadacka, trzecie miejsce Julia Jarmasz.

  Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie oraz przeprowadzenie konkursu: mgr Magdalena Bortnowska, mgr Irena Chwalencka, mgr Dorota Klemba, mgr Monika Czaińska, mgr Monika Klaszczyńska.

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Jak co roku 5 lutego 2019 roku w całej Polsce odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości użytkowników sieci w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania.

  Aby objąć wszystkich uczniów klas I -VIII przeprowadzono na ten temat lekcje w dniach 4-8 lutego.

  Ponadto dzieci klasy 5b i 6a wzięły udział w spotkaniu profilaktycznym prowadzonym przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. W trakcje spotkania przedstawione zostały możliwości pomocy ofiarom cyberprzemocy, a także odpowiedzialność karna sprawców.

  M. Naruszewicz

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu –KAPELUSZ PANI WIOSNY

  25 marca odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów klas I-III biorących udział w konkursie plastycznym pt. „KAPELUSZ PANI WIOSNY” organizowanym przez świetlicę szkolną.

  Laureatami konkursu zostali: Szymon Broniarski IB, Iga Kret IA, Robert Graczyk IIB.

  Wyróżnienia otrzymały: Amelia Wojciechowska IC, Alicja Turek IA, Oliwia Karaczun IIIA, Zofia Paluta IIA, Hanna Miśków IB, Wiktoria Mróz IC.

  Gratulujemy uczniom oryginalnych pomysłów.

  Paulina Puchała

   

 • WIOSNA

  Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Wszyscy czekali na ten dzień z utęsknieniem. Uczniowie naszej szkoły jak co roku przywitali wiosnę na wesoło.

  Najmłodsi uczniowie postanowili tego dnia zaprezentować swoje talenty wokalne, muzyczne, sportowe, kulinarne, malarskie. „Dzień Talentów” wpisał się na stałe w kalendarz imprez klas I-III. Ponadto niektóre klasy przyłączyły się do akcji organizowanej z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa i tego dnia założyły skarpetki nie do pary.

  Uczniowie klas IV-VIII przygotowali transparenty, na których widniały słowa witające wiosnę. Chętne klasy wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą Marzannę”, przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Nagrodzono klasę Va (wych. Iwona Hrabska) oraz Ve (wych. Marta Broniarska). Nagrodą dla klasy była kwota 100zł.

  Kolorowy korowód przeszedł ulicami naszego miasta, żegnając zimę.

  G. Mróz

  M. Broniarska

   

 • KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

  Dnia 5 marca nasza szkoła była gospodarzem powiatowego konkursu wiedzy olimpijskiej. Organizatorem konkursu był Klub Olimpijczyka Grot oraz Lubuska Rada Olimpijska, której szef, dwukrotny złoty medalista olimpijski w wioślarstwie, Tomasz Kucharski osobiście przeprowadził konkurs.

  Trzyosobowe reprezentacje szkół z naszego powiatu miały do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Pytania dotyczyły historii starożytnych igrzysk olimpijskich, osiągnięć polskich sportowców na letnich igrzyskach oraz przypadającej w tym roku 100 rocznicy powstania PKOlu.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a: Jan Broniarski, Filip Byczkowski i Łukasz Grzywacz. Ponadto w konkursie udział wzięła Szkoła Podstawowa z Drezdenka i Dobiegniewa.

  Miłą niespodzianką dla wszystkich była możliwość obejrzenia złotych medali Tomasza Kucharskiego, przywiezionych z Sydney w 2000r. i Aten w 2004r. Uczestnicy mogli także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz wysłuchać, jak rozpoczęła się i przebiegała sportowa droga Tomasza Kucharskiego.

  Na wojewódzki szczebel awansowała drużyna z Drezdenka i nasi chłopcy. Dalsza rywalizacja odbędzie się 12 kwietnia w Drzonkowie. Życzymy powodzenia.

  Marta Broniarska

   

 • Sukces młodych wokalistek

  9 marca br. w Centrum Promocji Kultury – Drezdenko, odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Naszą szkołę reprezentowało pięć wokalistek: Amelia Łukaszuk (kl. II c), Yevheniia Neskoromna (kl. II c), Olga Bortnowska (kl. II a), Sara Charytonik (kl. I c), Wiktoria Urbaniak (kl VI c).

  Oceną jurorów, tytuł laureata otrzymały – Sara Charytonik i Olga Bortnowska. Obie dziewczynki otrzymały również nominację do XIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o „Złotą Sosnę”.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

  G. Mróz

   

 • Konkurs recytatorski

  5 marca 2019 r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „PRO ARTE”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Konrad Niedźwiecki, Jakub Tomczuk, Julia Tatała, Gabriela Romanowska, Amelia Wojciechowska, Alex Makowski, Maja Osiewacz – I kategoria wiekowa oraz Nikodem Rzepka – II kategoria wiekowa.

  Oceną jurorów na wyróżnienie zasłużyły recytacje zaprezentowane przez Konrada Niedźwieckiego (op. G. Mróz) i Gabrielę Romanowską (op. E. Partyka).

  Tytuł laureata i tym samym nominację do Finału Wojewódzkiego otrzymali: Alex Makowski (op. E. Szafranek) i Nikodem Rzepka (op. G. Mróz).  Finały odbędą się 25 i 27 marca w Międzyrzeczu i Kostrzynie n. Odrą.

  Uczestnikom, wyróżnionym i laureatom – serdecznie gratulujemy!

  G. Mróz

   

 • Nasi uczniowie promują książkę....

  Uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Romanowska, Jan Broniarski i Nikodem Rzepka, zaangażowali się w promocję książki „Każdy miał wakacje” autorstwa gorzowskiego poety i prozaika Zdzisława Morawskiego. Wydarzenie to miało miejsce 21 lutego w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. Uczniowie podczas spotkania odczytali fragmenty nowej publikacji. Interpretacja tekstu była na tyle ciekawa, że spotkała się z pozytywnym odbiorem, a wykonawcy otrzymali gratulacje od uczestników i organizatorów.

   

   - Obrazek 1

   

  Całe wydarzenie zarejestrowano – można je obejrzeć korzystając z adresu:

  https://www.youtube.com/watch?v=Owyg6iX8_Ak

   

  G. Mróz

   

 • Opłata za obiady w marcu

  Opłata za obiady w marcu wynosi 84 zł (21 dni x 4 zł).

   

 • Lekcja obywatelska klasy 8a

  W poniedziałek 11 lutego 2019 r. uczniowie klasy 8a pod opieką pana Przemysława Dragana udali się do Urzędu Miejskiego. Wzięli tam udział w lekcji obywatelskiej prowadzonej przez Burmistrza Strzelec Krajeńskich pana Mateusza Federa oraz zwiedzili salę sesyjną, gabinet burmistrza i salę urzędu Stanu Cywilnego.

  P. Dragan

   

 • Walentynkowa Foto Budka

  14 lutego w Dniu Zakochanych w naszej szkole na korytarzu pojawiła się Foto Budka. W tym wyjątkowym dniu wszyscy zakochani, ale także Ci, którzy darzą się przyjaźnią, mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

  Od rana także przedstawiciele samorządu szkolnego roznosili walentynki, które przez tydzień uczniowie mogli wrzucać do skrzynki pocztowej.

  Mamy nadzieję, że tego dnia nikt nie czuł się samotny, a wielu nam serce zabiło mocnej.

  Samorząd Uczniowski

   

 • Minął rok...

   

  Dziś z dumą możemy wspomnieć miniony rok.

  Z końcem 2018 roku w naszej szkole zakończył się czas obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tak! Czas obchodów trwał 12 miesięcy. Tę wyjątkową atmosferę mogliśmy poczuć, kiedy to już na początku stycznia (dokładnie rok temu) w holu szkoły, uczniowie klasy VI „e” wraz z wychowawcą ustawili tablicę z informacją o szczególnej dacie, krótką notą historyczną oraz cyframi, które codziennie zmieniane, pomagały społeczności szkolnej odliczać czas do okrągłej rocznicy.

  Przy okazji Święta Flagi, przypadającego na 2 maja, uczniowie wspólnie utworzyli flagę z biało – czerwonych serduszek. Młodsi uczniowie wykonali białe, a starsi – czerwone serduszka. Każdy uczeń własnoręcznie wykonane serce, ze swoim imieniem umieścił w odpowiednim miejscu. Uczniowie mogli również przeczytać o historii flagi narodowej.

  Wyjątkowo patriotyczną atmosferę i ducha przeszłości można było poczuć 8 maja. Tego dnia wychowankowie naszej szkoły poznali wydarzenia z historii Polski z drugiej połowy XVIII wieku za sprawą historycznego przedstawienia pt. „Witaj Majowa Jutrzenko !” przygotowanego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

  Obchody rocznicowe przybierały różnorodne formy. Kolejną z nich okazał się ciekawy pomysł tworzenia lapbook'ów przez uczniów klas VI. Uczniowie w teczkach gromadzili wiadomości związane z niepodległą Polską tj.: rysunki, ilustracje, słówka, terminy czy wykresy. Zgromadzone materiały były wsparciem w utrwaleniu i powtarzaniu wiadomości z zakresu historii Polski.

  Podczas roku dla „Niepodległej” nie zabrakło formy zabawowej. Taką przybrała impreza wzorowana na programie telewizyjnym pn. „Kocham Cię Polsko”. Uczestnicy – nauczyciele i uczniowie -  rozwiązywali zadania związane z historią, muzyką czy językiem polskim.

  Obok zabaw, inscenizacji i innych działań warto wspomnieć o ofercie dla uczniów uzdolnionych artystycznie. Uczniowie mieli możliwość świętować Odzyskanie Niepodległości, opierając się na swoich uzdolnieniach, biorąc udział w konkursach artystycznych.

  Talent plastyczny został doceniony m.in. w Szkolnym Konkursie Plastycznym pn. „Moje Miasto z Symbolem Narodowym”. Uczniowie dostrzegając ciekawe zakątki naszego miasta przedstawiali je na pracach plastycznych ozdabiając symbolem narodowym. Młodsi plastycy, wsparci rodziną wykonali bardzo pomysłowe, przestrzenne, prace plastyczno-techniczne na konkurs pn. „Orzeł Narodowy”. Te wyjątkowe wytwory ozdobiły szkołę w tygodniu przed wyczekiwana datą.

  Uczniowie wzięli także udział w konkursach zewnętrznych.

  Wymiar wojewódzki przybrał udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta w Gorzowie Wlkp. na komiks związany z tematem odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

  Walory wokalne naszych uczniów zostały zaprezentowane na Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Strzelecki Ośrodek Kultury, a recytatorskie w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pn. „Kto Ty jesteś? Polak Mały”.

  Z czasem atmosfera i emocje rosły. Zbliżając się do tygodnia bezpośrednich uroczystości, a dokładnie 11 października, mogliśmy posmakować „Patriotek”. Były to kruche ciasteczka z lukrem i posypką w barwach narodowych, przygotowane przez uczniów naszej szkoły i rozdawane mieszkańcom naszego miasta. Słodka akcja akcentowała postawy patriotyczne naszych uczniów.

  Punktem kulminacyjnym roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości był Tydzień dla Niepodległej. Szkoła została ozdobiona w każdym szczególe.

  „Droga do niepodległości”, to wystawa o tematyce nawiązującej do odzyskania przez Polskę niepodległości. W holu głównym szkoły zaprezentowano wystawę prezentującą wydarzenia
  i sylwetki postaci związanych z historycznymi wydarzeniami. Uczniowie uczęszczający na zajęcia krawieckie uszyli biało-czerwoną girlandę, która ozdobiła szkołę w barwy narodowe.

  I tak doczekaliśmy 5 listopada. W ten dzień w szkole zaczął się wyjątkowy tydzień. Już od rana dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele i uczniowie klas I-III, wzięli udział w apelu podsumowującym konkurs plastyczno-techniczny “Orzeł Narodowy”. We wtorek wybrzmiały recytacje wierszy patriotycznych, a w środę młodsi uczniowie wykonali świąteczne kotyliony. Czwartek to dzień,
  w którym odbył się Apel Pamięci Bohaterów dla klas I-III i inscenizacja patriotyczna dla uczniów starszych.

  Piątek, 9 listopada, to czas głównych uroczystości szkolnych. Rano, przy dźwiękach pieśni patriotycznych, uczniowie zgromadzili się| sali gimnastycznej. Tam, po przemówieniu Pani Dyrektor Aldony Ułasowiec i burmistrza Strzelec Krajeńskich Mateusza Federa oraz prezentacji kapsuły czasu z życzeniami dla Polski, przy fanfarach wprowadzono wyjątkowy tort. Tort “Dla Niepodległej” wykonany z babeczek na blisko dwumetrowej platformie, podzielony trafił do każdego ucznia. Po poczęstunku uroczystości przeniesiono na dziedziniec szkoły. Wzniosłość atmosfery uświetnił pokaz musztry oraz salwa honorowa reprezentantów Kompanii Kadetów im. Zesłańców Sybiru z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim.

  Tam w obecności wszystkich uczniów, pracowników i gości nastąpiło zakopanie kapsuły czasu i posadzenie drzewa oraz odkrycie kamienia upamiętniającego to wydarzenie. Kolejnym elementem uroczystości było opuszczenie flagi okalającej budynek szkoły 3,5 m x 12 m przy wzruszających słowach odśpiewanej “Roty”.

  Następnie cała społeczność uczniowska, zaproszeni goście, kadeci przeszli ulicami Strzelec na Rynek miejski, gdzie odbyło się “Czytanie dla Niepodległej”. Uczestniczy tych wydarzeń usłyszeli wiersze patriotyczne przeczytane przez Pana w-ce burmistrza Mateusza Karkoszkę, nauczyciela naszej szkoły Marka Ułasowca, księdza Pawła Sztybera, nauczycielkę j. polskiego Panią Irenę Mańkowską oraz uczniów naszej szkoły Wiktorię Romanowską i Jana Broniarskiego.

  Kończąc główne obchody rocznicowe wszyscy obecni na rynku miejskim odśpiewali wspólnie hymn narodowy.

  W tych podsumowaniach warto także wspomnieć o akcencie szkolnym w obchodach miejskich tego święta. 11 listopada, władze miasta, poczty sztandarowe i społeczność miejska zostali zaproszeni na wzniosły moment opuszczenia flagi narodowej na budynku naszej szkoły.

  Wspominając bogactwo przedsięwzięć związanych z 100 rocznicą obchodów Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tych wydarzeń: burmistrzowi Mateuszowi Federowi, burmistrzowi Mateuszowi Karkoszce, p. Krzysztofowi Szafrankowi, p. Grzegorzowi Rakiejowi, p.Damianowi Romanowiczowi, p. Agnieszce Bejence, Pracowni tortów  REwelka Ewelina Roćko i Ania Denkowska, p. Ryszardowi Jaskowi, Nadleśnictwu Strzelce Krajeńskie, p. Dawidowi Gębicz, p. Erykowi Szurko, p. Mirosławowi Bonieckiemu, p. Patrykowi Bagińskiemu, p. Dariuszowi Sobczakowi i strażakom ochotnikom z Lipich Gór.

  Cieszymy się, że po części nadal możemy poczuć wzniosłość tych chwil, oglądając film przygotowany przez Pana Patryka Bagińskiego. (link: https://www.facebook.com/NaszeStrzelce/videos/vb.1624078274478696/2224281817854159/?type=2&theater)

  Dziękujemy!

   

 • Zima jak z bajki

  Dnia 12.02.2019 r. w świetlicy zostały rozdane nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie plastycznym „Zima jak z bajki” zorganizowanym przez wychowawców świetlicy panią Irenę Chwalencką oraz Patrycję Mantaj.

  Zdobywcą I miejsca został Szymon Broniarski Ic. Wyróżnienie otrzymali: Julia Bejenka Ic, Daria Vlezko Ve, Hanna Broniarska Va, Filip Michalski Va, Julia Górska IVc, Natalia Świątek IVb.

  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

   

 • BAL KARNAWAŁWY klas I-III

   

  Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat! Jego fenomen polega na tym, że w znanej nam formie organizuje się go od kilku setek lat i nic nie wskazuje na to, by tradycje karnawałowe miały odejść w zapomnienie.

  I tak też jest w naszej szkole. Bal Karnawałowy dla klas I -III, to coroczna tradycja szkoły. W tym roku uczniowie mieli możliwość poczuć karnawałowe szaleństwo 8 lutego. Wtedy to grupa animacji zabaw pn. „Badjudus” z Gorzowa Wlkp. była odpowiedzialna za organizację tejże imprezy. Obok swobodnych tańców przy światowych i polskich przebojach, odbyły się ciekawe zabawy taneczno-muzyczne.

  Na tanecznym parkiecie za sprawą pomysłowości rodziców i uczniów pojawili się m.in: „superbohaterowie”, „księżniczki”, „wróżki”, „piratki i piraci”, „pszczółki, biedronki” oraz różnokolorowe klowny.

  Radosna atmosfera balu utrzymała się do końca - uśmiechy zabrano do domów ;-)

  G. Mróz

   

 • Dzień Babci i Dziadka

  8 lutego 2019 r. w świetlicy szkolnej dla klas I-III odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali występ artystyczny, poprzez który wyrazili swoją wdzięczność wszystkim przybyłym babciom i dziadkom. Na twarzach dziadków można było dostrzec radość i wzruszenie. Wszystko za sprawą młodych aktorów, którzy znakomicie poradzili sobie ze swoim zadaniem.

  Po części artystycznej wnukowie wraz z dziadkami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany dzięki pomocy rodziców, a następnie na specjalnie przygotowaną na tę okazję sesję zdjęciową wykonaną przez pana Tomasza Dziubę.

  Paulina Puchała

   

 • Sukces Młodych Aktorów

   

  Pasja, zamiłowanie do sztuki teatralnej oraz zdolności artystyczne połączyły grupę uczniów. Zainspirowani pomysłem pani Elżbiety Szafranek podjęli się przygotowania przedstawienia, wyreżyserowanego także przez panią Elżbietę Szafranek i Gabrielę Mróz, nawiązującego do dawnych tradycji bożonarodzeniowych pn. „Herody”.

  Uczniowie wcielili się w charakterystyczne postacie, znakomicie oddając ich indywidualność. Należały do nich: „Herod” – Jan Broniarki, „Śmierć” - Wiktoria Romanowska, „Marszałek” - Oliwier Kristel, „Żydek” - Nikodem Rzepka, „Diabełek” - Gabriela Romanowska, „Aniołki” - Marta Mróz i Lena Wasij. Animacji turonia podjął się Jakub Dąbrowski.

  Na scenie można było usłyszeć muzykę na żywo. Uczennice: Lena Wasij – flet, Amelia Kowalewska – skrzypce, Nina Perko – flet, Hanna Jacyno – gitara, odegrały tradycyjną kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

  Przedstawienie zaprezentowano uczniom i nauczycielom naszej szkoły, grupom przedszkolnym, uczestnikom Domu Środowiskowego w Strzelcach Kraj. oraz w konkursie Spotkań Grup Jasełkowych i Kolędniczych w ramach programu PRO ARTE 2019.

  Oceną jurorów, w składzie: Beata Chorążykiewicz aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego, Tomasz Walczak aktor i kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej z Teatru im. Aleksandra Seweruka w Elblągu oraz przedstawicielka Regionalnego Centrum Animacji Kultury – Aleksandra Kurzawa, grupie ze Szkoły Podstawowej nr 1 przyznano nominację do Finału Wojewódzkiego.

  Rada artystyczna doceniła także indywidualne kreacje aktorskie i przyznała wyróżnienia: Nikodemowi Rzepce, Wiktorii Romanowskiej, Janowi Broniarskiemu, Alexowi Makowskiemu oraz Gabrieli Romanowskiej.

  Grupa młodych aktorów godnie zaprezentowała się w Finale Wojewódzkim w ramach Programu PRO ARTE 2019. Finał XXIX Lubuskich Spotkań Jasełkowych odbył się 30.01. br. w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Wzięło w nim udział 12 grup, a w przeglądach okręgowych wystąpiło łącznie aż 35 grup i około 600 uczestników. Wydarzenie odbyło się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

  Rada Artystyczna w składzie: Maria Dokowicz- instruktorka ds. teatru i recytacji, Ida Ochocka - aktorka i reżyser teatralny, Anna Stasiak - aktorka Lubuskiego Teatru, po obejrzeniu wszystkich prezentacji postanowiła przyznać grupie ze strzeleckiej podstawówki wyróżnienie.

  Składamy serdeczne podziękowania panu Burmistrzowi Mateuszowi Federowi za sfinansowanie tegoż wyjazdu.

  Uczestnikom – gratulujemy!

   

 • Podsumowanie akcji Góra Grosza

  Dnia 02 stycznia 2019 roku zakończyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Wszystkie monety zostały posegregowane, policzone, zapakowane i zaniesione na pocztę w Strzelcach Kraj. przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Było co liczyć!

  Przypominamy, że celem zbiórki była pomoc dzieciom z całej Polski, wychowującym się poza domem rodzinnym. Do akcji zaangażowały się wszystkie klasy naszej szkoły oraz nauczyciele i pracownicy. Łącznie zebraliśmy 23087 sztuk monet, co dało nam kwotę 448.29 zł. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

  Samorząd Uczniowski

 • Alfik Matematyczny

  21 listopada 2018 r. odbyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik Matematyczny.

  Zadania konkursowe nie wymagają bardzo dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Najlepiej z takimi zadaniami poradzili sobie:

  Ziemowit Demut-Wachocki (6a) - bardzo dobry wynik,

  Maciej Paluta (6a) - bardzo dobry wynik,

  Szymon Gibki (6c) - dobry wynik.

  Gratulujemy!

  M. Ułasowiec

   

 • Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

   

  Poniżej publikujemy Zarządzenie nr 0050.6.2019 r. Burmistrza Strzelec Krajeńskich z dnia 29 stycznia 2019 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2019/2020

   

  Załączniki:

  Informacja_dot._rekrutacji_do_szkol_podstawowych.docx

  Zarzadzenie_terminy.docx

strona:

100 rocznica odzyskania niepodległości!100 rocznica odzyskania niepodległości!

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich
  ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 31
  66-500 Strzelce Krajeńskie

 • (95) 7632962
  pspstrzelce@o2.pl

Galeria zdjęć