Odwiedziny w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym
Uczniowie klasy III i wraz z wychowawczynią p. Aliną Bagrowską wybrali się w październiku w odwiedziny do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich. Na miejscu serdecznie powitała nas pani Katarzyna Małyszczak, pedagog szkolny, a zarazem rodzic ucznia klasy III i. Pani Katarzyna pokazała trzecioklasistom gabinety lekcyjne, świetlicę, salę komputerową, salę gimnastyczną, siłownię, salę rehabilitacyjną, kuchnię i internat.
Klub Młodego Wynalazcy
Uczniowie z PSP wraz z wych. E Szafranek i B. Samerdak byli na wycieczce w Stanowicach koło Gorzowa Wielkopolskiego w Klubie Młodego Wynalazcy. Brali udział w super doświadczeniach w nowoczesnych laboratoriach.
Doświadczenia były prowadzone w ramach zajęć praktycznych z zakresu nauk przyrodniczych i technicznych, dzięki którym mali odkrywcy zyskali szansę na samodzielne przeprowadzenie doświadczeń, np. erupcji kontrolowanej - wulkaniczna super piana i inne.
Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju
Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Krajeńskich uczestniczy w projekcie Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.
Więcej informacji uzyskacie, klikając link poniżej oraz już niedługo przeczytacie o realizacji projektu na naszej stronie.
Teatr TVP dla Szkół
10.10.2016r. odbyła się kolejna transmisja teatralna w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tego dnia uczniowie oglądali spektakl pt. „Baśń o Rycerzu bez Konia” z Teatru Banialuka w Bielsku-Białej.
Baśń Marty Guśniowskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego „to dowcipne i wciągające widowisko familijne, opowiadające przygody Rycerza bez konia i Konia bez rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawią się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok”.
Synapsik MEN
W październiku uczniowie klas II i III mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie „Synapsik MEN”. Konkurs miał charakter ogólnopolski i wzięło w nim udział 9808 uczniów z 663 szkół z całej Polski.
Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów z klasy drugiej i 17 z klasy trzeciej. Wyniki poznamy w grudniu. Za wszystkich trzymamy kciuki.
Pipi Pończoszanka
Dnia 20.10.2016r. klasa IId I IIe wraz z wychowawczyniami (J. Sidor i N. Iwanowska) wybrały się do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt.: „Pipi Pończoszanka” wystawiony przez Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina.
Uczniowie mieli okazję obserwować i przeżywać przygody głównej bohaterki, zadziornej dziewczynki Pipi, która kroczy przez życie z torbą pełną monet.
Lekcja w lesie
Dnia 19.09.2016r. uczniowie kl. II d i II e wraz z wychowawczyniami (J. Sidor i N. Iwanowska) uczestniczyli w niecodziennej lekcji. Zajęcia odbyły się w lesie, a przeprowadziły je wychowawczynie klas.
Na miejscu odbyliśmy spacer przez las. Podczas spaceru dzieci rozpoznawały niektóre gatunki drzew i krzewów. Poznały również warstwową budowę lasu, słuchały odgłosów i podziwiały piękno lasu jesienią. Wycieczka połączyła przyjemne z pożytecznym. Po obserwacjach przyrodniczych przyszedł czas na sprzątanie świata. Wszyscy założyli rękawiczki i wspólnymi siłami zbieraliśmy napotkane na naszej drodze śmieci. Na koniec zmęczeni mogliśmy odpocząć przy ognisku i zjeść kiełbaskę. Wyprawa do lasu była ciekawa, sprawiła wszystkim wiele radości i zadowolenia. Dzieci pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzach wróciły do szkoły. Była to udana lekcja przyrody w środowisku naturalnym.
Wiktor jako Mały Książę
Opowieść o chłopcu, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od samego siebie, autorstwa
Antoine de Saint-Exupéry’ego, poruszyła serca czytelników na całym świecie. "Mały Książę" to baśń filozoficzna, która zachwyca każdego odbiorcę. Jest inspiracją do tworzenia filmów i spektakli teatralnych.
Święto Drzewa – lekcja przyrody w parku miejskim
10 października, jak co roku, obchodzimy Święto Drzewa. Z tej też okazji uczniowie klas III h (wych. M. Klaszczyńska) i klasy III e (wych. G. Mróz) uczestniczyli w plenerowej lekcji w parku miejskim, prowadzonej przez pracownika Nadleśnictwa Strzelce Kraj., pana Rafała Soniewskiego.
Wycieczka klasy III e i III h
Uczniowie klasy III e (wych. G. Mróz) i III h (wych. M. Klaszczyńska) mogą cieszyć się kolejną udaną wycieczką. Wycieczka odbyła się jeszcze we wrześniu.
Na wyspie Wolin w Skansenie Słowian i Wikingów, dzieci przeniosły się w pradawne czasy za sprawą gry plenerowej. Uczestnicząc w grze, uczniowie odbyli warsztaty rękodzieła. Lepili z gliny, produkowali filc, a nawet strzelali z łuku. Głód zaspokoili podpłomykiem pieczonym na blasze nad ogniskiem, z dodatkiem marmolady, miodu lub twarogu z czosnkiem i ziołami. Pragnienie ugasili herbatą ziołową. Uczestnicząc w zabawie poznali zwyczaje i tradycje pradawnych Słowian. Zwiedzili rekonstrukcje zabudowań mieszkalnych i rzemieśliniczych z okresu wczesnego średniowiecza (IX-XI wiek). Po zaliczeniu wszystkich zadań (odszukanie czterech bogów), wykrzyczeli odszyfrowane hasło.
Święto Pieczonego Ziemniaka
Uczniowie klasy 2 „g” wraz z wychowawczynią p. Marleną Pindel 6 października zostali zaproszeni do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich. Niebyły to jednak zwykłe odwiedziny – tego otóż dnia obchodzone było w Ośrodku Święto Pieczonego Ziemniaka.
Święto drzewa
W ramach obchodów „Święta drzewa” dnia 10.10.2016 uczniowie klasy III c (wych. Monika Czaińska) wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody, która odbyła się w parku. Lekcję poprowadziła p. Daria Wyrębska - Wacławska. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jaka jest rola drzew w środowisku, poznali warstwy lasu i ich mieszkańców, rodzaje i gatunki drzew oraz budowę drzewa.
Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
10 października 2016 r. w naszej szkole gościliśmy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę. Pierwszym punktem prezydenckiej wizyty było podpisanie aktu erekcyjnego pod rozbudowywaną część szkoły. Najpierw były małe problemy z długopisem, później z zamknięciem tuby, ale ostatecznie wszystko zakończyło się szczęśliwie. Na miejscu byli obecni i także złożyli swoje podpisy Wojewoda Lubuski - Władysław Dajczak, Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Romuald Gawlik - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego i burmistrz Strzelec Krajeńskich - Mateusz Feder.
Europejski Dzień Języków Obcych
26 września 2016r. miał miejsce kolejny Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła uświetniła go poprzez specjalne lekcje, na których uczniowie zapoznali się z zabytkami europejskimi, nauczyli się podstawowych zwrotów w różnych językach oraz rozwiązali quiz kulturowy.
Jesień na działce
W dniu 4 października uczniowie klasy II a wyruszyli na jesienną wycieczkę do ogrodów działkowych w poszukiwaniu kolorów i smaków jesieni. Spotkali się tam z panem Z. Mrozem, dziadkiem jednego z uczniów, który zaprezentował rosnące na działce rośliny i opowiedział o pracach w ogrodzie wykonywanych jesienią.
Cała Polska czyta dzieciom
W dniu 27 września uczniów klasy II a odwiedzili goście: burmistrz miasta pan Mateusz Feder, dyrektor szkoły pani Teresa Karcz oraz przewodnicząca rady oddziałowej pani Klaudia Kukiełka. Uświetnili swoją obecnością klasową akcję comiesięcznego czytania dzieciom w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
Wycieczka 2 g i 3 i do ośrodka Azyl w Mironicach
Wyjazd odbył się 30 września w Dniu Chłopaka z okazji ich święta. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie p. Marlena Pindel i p. Alina Bagrowska. Ośrodek Azyl położony jest w otoczeniu lasów i stawów. To malowniczy obszar, na terenie którego odbywają się różnorodne zajęcia edukacyjne dla dzieci. Klasy 2 g i 3 i skorzystały z zajęć o tematyce „Wioska indiańska”.
Rajd rowerowy 3 b
Klasa 3 b z rodzicami i wychowawczynią Bożeną Samerdak wspólnie zaplanowali rajd rowerowy, który odbył się 29 września.
Trasa rowerowa prowadzila w stronę Sławna. Pierwszy przystanek odbył się przy świetlicy, którą nam udostępnił sołtys, p. R. Cejmer, za co bardzo dziękujemy. Zostawiliśmy plecaki i ruszyliśmy w kierunku stawów. Następnie klasa integrowała się w trakcie przejażdżki i zabaw w lesie. Objechaliśmy stawy i wróciliśmy na grilla.
iTeatr "Tajemnica wesołego miasteczka"
Dzięki projektowi iTeatr TVP dla Szkół, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, 19 września uczniowie klas I-III mogli uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu teatralnym pt. „Tajemnica Wesołego Miasteczka”, Teatru Arlekin w Łodzi. Był to bajkowy, barwny i wesoły spektakl realizowany w technice pacynek. Tym razem z dwoma wesołymi Misiami Ptysiami najmłodsi widzowie poznali wielu nowych przyjaciół, przeżyli niezwykłe przygody, a Wesołe Miasteczko odkryło przed nami swoje tajemnice.
Spektakl na żywo odbierany był w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
CO UDAŁO NAM SIĘ ZROBIĆ!
Godziny dzwonków
Piątek 01.11.2024STOŁÓWKA SZKOLNA
OPŁATA ZA LISTOPAD 2024
133 ZŁ.
Wydawanie obiadów rozpoczynamy 09 września 2024 r.
Opłaty za obiady dokonywane są przelewem na konto szkoły.
Dane do przelewu:
Szkoła Podstawowa nr 1
w Strzelcach Krajeńskich
Numer rachunku: 45 8362 0005 0399 1822 2000 0140
W tytule: imię i nazwisko - opłata za obiady + miesiąc
Galeria zdjęć
brak danych