• 27 grudnia 2023 r. - szkoła będzie zamknięta.

W dniach 28 - 29 grudnia 2023 r. sekretariat będzie czynny w godz. 9:00 - 13:00.

• Strzelecka Pastorałka w wykonaniu uczniów klas I-III

• W ostatni dzień nauki, w roku kalendarzowym 2023, uczniowie klas I-III spotkali się, by wspólnie odśpiewać Strzelecką Pastorałkę. Słowa i muzyka, stworzona przez strzelczanina, muzyka i multiinstrumentalistę - Łukasza Kupczyńskiego, wyjątkowo w tym roku wprowadza Strzelczan w magiczny czas świąt. Rozbrzmiewała niemalże wszędzie...  My - uczniowie "Jedynki", do grupy tegorocznych wykonawców dumnie dołączyliśmy.

inf. G. Mróz

• Przy wigilijnym stole...

• Dnia 22.12.23r. odbyła się Wigilia klasy III A i III c. Właśnie taką namiastkę prawdziwej przedświątecznej kolacji zaznali nasi uczniowie.

inf. N. Kuszwara

• Przedświąteczne spotkanie klasy III b

• 20 grudnia klasa III b wybrała się na spotkanie przedświąteczne do kawiarni „Rewelka”. Przy słodkim poczęstunku był czas na rozmowy i zaciśnięcie więzi, co jest niezwykle ważne. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

Relacja: (17) Facebook

inf. N. Iwanowska

• Życzenia świąteczne dla mieszkańców naszego miasta

• Akcja - "Życzenia świąteczne dla mieszkańców naszego miasta" staje się tradycją szkoły. W tym roku również uczniowie klas IV-IV, na lekcjach plastyki, wykonali piękne kartki świąteczne, które uczennice z klasy VIII wręczyły strzelczanom. Ciepłych emocji było wiele! Uśmiech gościł zarówno na twarzach obdarowujących jak i na obdarowany.

inf. I. Hrabska

• Opiekujemy się zwierzętami

• W ramach bloku tematycznego „Opiekujemy się zwierzętami” klasa 2c miała dziś przyjemność gościć w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej Węgrzyn Weterynaria – OmniVet. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia gabinetów lekarskich i sali operacyjnej. Poznali również narzędzia pracy weterynarza i strój w jaki ubiera się do operacji chirurgicznych. Pani doktor Zuzanna Pręt w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej pracy, udzielała wyczerpujących odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania. Spotkanie z weterynarzem pozwoliło uczestnikom, choć częściowo poznać ten odpowiedzialny i pełen wyzwań zawód.

inf. M. Klaszczyńska

• Wigilia klasy Vc

• "Obyś nigdy nie był zbyt dorosły, aby przeszukiwać niebo w Wigilię”.

Moc życzeń podczas Wigilii w klasie 5c.

inf. A. Chmielewska - Majdańska

• Kolędowanie klas III

• 21 grudnia klasy III wraz z wychowawczyniami p. J.Sidor, N.Iwanowska, N. Kuszwara oraz nauczycielem religii p. A.Ruszczak uczestniczyli w kolędowaniu. Wspólnie zaśpiewali najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne.

Relacja pod linkiem: (16) Facebook

• Koncert Świąteczny

• ,,Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych,,. Taki nastrój udzielił się dzieciom i nauczycielom podczas Koncertu Świątecznego, który przygotowały p.E. Kołodziejska, I. Hrabska, A. Grygorczyk wraz z uczniami naszej szkoły. Można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wspaniala atmosfera udzieliła się wszystkim.

Wesołych Świąt.

inf. A. Grygorczyk

• Podsumowanie Kiermaszu Ozdób Świątecznych

• Pieniądze uzyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na przygotowanie upominków i przekazanie ich organizatorom akcji „Paczuszka dla Maluszka” oraz sfinansujemy marcowy udział w warsztatach muzycznych uczniom klas I-III naszej szkoły.

inf. N. Iwanowska

• Zwierzęta ze schroniska otrzymały prezenty

• Akcja ,,Pełna miska dla zwierząt ze schroniska" zakończona. Ilość akcesoriów i karmy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie podarki dla zwierząt dziś odebrała pani Alicja Piech składając jednocześnie wielkie podziękowania za tak duże zaangażowanie.

inf. M. Kołodziej

• Merry Christmas

• Podobnie jak rok temu, klasa 7a przesyła wszystkim słuchaczom najpiękniejsze życzenia świąteczne! Feliz Navidad! Merry Christmas! Wesołych Świąt!

inf. M. Pilarczyk

• Rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii klas VI

• 20 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas VI. Wzięło w nim udział 20 szóstoklasistów. Mistrza Ortografii poznamy w nowym roku kalendarzowym. Trzymamy kciuki.

inf. A. Chmielewska - Majdańska