Lektura "W pustyni i w puszczy" zamknięta w pudełku. Takie skarby zgromadzili uczniowie klasy 5a na zajęciach j.polskiego. Nie zabrakło też afrykańskich latawców.
inf. A. Grygorczyk
Lektura "W pustyni i w puszczy" zamknięta w pudełku. Takie skarby zgromadzili uczniowie klasy 5a na zajęciach j.polskiego. Nie zabrakło też afrykańskich latawców.
inf. A. Grygorczyk
Realizując projekt ,, Z kulturą mi do twarzy" klasa 2B wykonała i zaprezentowała drzewa genealogiczne w ramach tematu ,,Moje korzenie".
Najważniejszym zadaniem było zebranie informacji. Tutaj niezbędnym źródłem wiedzy okazali się rodzice i dziadkowie.
Po zgromadzeniu imion i nazwisk, dat oraz fotografii uczniowie przygotowali drzewa, które następnie zaprezentowali na forum klasy.
Zadanie to było dla dzieci okazją do ciekawych rozmów, dzięki którym mogły poznać zakamarki rodzinnych historii i tradycji.
inf. P. Puchała
Dnia 28 lutego odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Naszą szkołę repezentowali Szymon Broniarski kl. 6 b, Filip Sosnowski kl. 7 b i Zofia Grabarczyk kl. 6 c.
I miejsce i awans do kolejnego etapu wywalczyli uczniowie naszej szkoły. W konkursie brała również udział Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kremera w Bobrówku.
inf. M. Zawadzka
To nieprawda, że są lepszą alternatywą dla tradycyjnych papierosów. To nieprawda, że zawierają mniej nikotyny. To nieprawda, że nie uzależniają. Prawdą jest jednak to, że właśnie ty decydujesz, czy będziesz sam sobie szkodzić. E-papierosy – poznaj fakty! Czy ktoś ma prawo przeglądać twoje rzeczy, wchodzić do twojego pokoju? Czy drzwi do niego powinny być otwarte, czy zamknięte? O prawo do wolności na własnej, choćby najmniejszej przestrzeni walczą wszyscy. Ty również. Czy odległość do szkoły ma znaczenie? Co można wyczytać z rankingów? Jak o wyborze szkoły rozmawiać z rodzicami? Odpowiadamy na te pytania, by łatwiej ci było dobrze wybrać szkołę. A w Strefie edu omawiamy, jak pisać egzaminacyjną rozprawkę, jakich błędów unikać i czego nie można przegapić. Jest też lektura obowiązkowa i motywy, które możesz wykorzystać, pisząc wypracowanie. Do egzaminu coraz bliżej, więc przećwicz przykładowe arkusze egzaminacyjne, by sprawdzić, nad czym jeszcze musisz popracować.
inf. Biblioteka szkolna
#SzkołaPromującaZdrowie
Walentynki to nie tylko święto zakochanych ale także święto miłych słów czy przyjaźni. Na naszych uczniów z klas 1-3 od rana czekała walentynkowa niespodzianka - wydzieranka z życzliwymi, dobrymi, pozytywnymi sentencjami, które każde z dzieci po oderwaniu i przeczytaniu mogło podarować swojej najlepszej koleżance czy swojemu koledze. Jak niewiele trzeba ,aby wywołać uśmiech na twarzach naszych przyjaciół.
inf. N. Iwanowska i M. Kołodziej
Chwilkę przed rozpoczęciem ferii uczniowie klasy 3b dostarczyli sobie bombę witaminową przygotowanymi własnoręcznie sokami. Były pyszne
inf. N. Iwanowska
W wydaniu marcowym Victora Juniora (nr 3/2024) piszemy o dwóch wyjątkowych zwierzakach, a dokładnie odwiedzamy manula Magellana z zoo w Poznaniu, a także Frodo – szympansa, który już 10 lat mieszka w zoo w Warszawie. Odkrywamy tajemnice ciekawych kaktusów i pięter lasu. Piszemy o obowiązkach domowych, przyjaźni, która nie kończy się, gdy ktoś wyprowadzi się do innego miasta oraz o tym, że do szkoły warto iść pieszo albo jeździć na rowerze lub hulajnodze. Dla tych, którzy chcą przygotować zaskakującą prezentację do szkoły, mamy artykuł o włoskiej lekarce, noblistce, Ricie Levi-Montalcini, a także o kompetencjach przyszłości. A może znajdą się chętni do zrobienia quizu z historii albo do rozwiązania kilku zadań z matematyki? Zachęcamy!
inf. Biblioteka szkolna
W Tłusty Czwartek obok tradycji związanych z tym dniem, uczniowe klas I-III wzięli udział w zabawie karnawałowej z animacjami. To był dzień pełen radości i zabawy!
inf. G. Mróz
Dnia 09.02.2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich uczestniczyli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Drezdenku. Mecze były bardzo zacięte.
W kategorii chłopców I miejsce zajęli nasi uczniowie w składzie : Adam Sąsiadek, Oskar Wychowałek, Hubert Puchała, Młynaryk Michał, Wolarek Dorian, Mateusz Haszczyc, Adrian Działek, Ksawery Rakowski, Kacper Samulski.
W kategorii Dziewcząt zajęliśmy IV miejsce w składzie : Rzepka Lena, Wychowałek Emilia, Klaszczyńska Hanna, Fabiańska Katarzyna, Przysło Hanna, Dolińska Blanka. Turniej był przygotowaniem do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku, którego eliminacje zaczną się w kwietniu.
inf. J. Jastrzębski
Zaczynamy ferie. Uczniowe klas I-III utrwalili i zdobyli nową wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.
inf. G. Mróz
Na kilka dni przed Walentynkami Martyna Herberg - szkolny listonosz rozniosła kartki z życzeniami adresatom.
Dzień Bezpiecznego Internetu jest obecnie obchodzony w 180krajach na całym świecie. Hasło tegorocznej edycji to: ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu".
Jak sprawić, by Internet był lepszy i bezpieczniejszy zastanawiali się nasi najmłodsi uczniowie.
Dzieci z klas I-III oglądały filmy edukacyjne, pracowały w grupach, wykonały plakaty, gazetki, a przede wszystkim dużo rozmawiały na temat odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
Wszystkie te działania po to, aby zapewnić naszym uczniom bezpieczeństwo w sieci.
inf. M. Kram
Dnia 07.02.2024 r. naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Języków łamanie poprzez wierszykowanie". Był to etap szkolny i przygotowany przez nauczycieli z naszej szkoły p. Martę Kołodziej, Gabrielę Mróz, Magdalenę Bortnowską, Annę Halasz. Głównym celem konkursu było propagowanie wierszy trudnych pod względem językowym oraz form wsparcia logopedycznego.
W naszych eliminacjach wzięło udział 27 osób. Wszystkie dzieci przygotowały niezwykle trudne wiersze, a wybór trzech pierwszych miejsc dla komisji nie był łatwy.
Pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Dziochowi,
drugie Dianie Fediuk,
trzecie zaś Bartoszowi Broniarskiemu.
Tytuł laureata i specjalne wyróżnienie otrzymał Albert Kowal.
Wszystkie te osoby będą reprezentować naszą szkołę w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Kremera w Bobrówku, która jest głównym organizatorem tego konkursu pod specjalnym patronatem Burmistrza Strzelec Krajeńskich Mateusza Federa. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy byliście wspaniali.
inf. A. Halasz
Jaka jest najcięższa, a zarazem największa książka znajdująca się w Bibliotece Miejskiej? W którym roku założono strzelecką Bibliotekę? Czym zajmuje się bibliotekarz prócz wypożyczania książek? Co oznacza słowo reprint? O czym opowiada książka pt. „Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki” ? Jak wygląda najmniejsza książka? W jaki sposób poukładane są książki?
Klasa 2a już wie! Uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych uczniowie zapoznali się z systemem bibliotecznym, statystykami, katalogami oraz księgozbiorem. Z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem oglądali zbiory biblioteki oraz słuchali wypowiedzi bibliotekarza. Zachęcamy do czytania i wypożyczania książek
inf. H. Gudynowska
Od 6 lutego do 8 lutego można wrzucać do skrzynki Walentynki. W piątek szkolny listonosz wręczy wszystkie walentynkowe życzenia adresatom.
#SzkołaPromującaZdrowie
Dnia 6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji na holu głównym powstała gazetka,której celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa w sieci. W wielu klasach uczniowie wraz z wychowawcami poruszają temat szeroko pojętej cyberhigieny i dowiadują się co robić aby w sposób racjonalny i właściwy korzystać z zasobów internetu.
inf. M. Kołodziej
Zakończyliśmy I semestr nauki. Dnia 2 lutego pani Dyrektor Aldona Ułasowiec podczas apeli pogratulowała wszystkim osiągniętych wyników, motywując do dalszej pracy. Wyróżnieni uczniowie odebrali stypendia, a dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego postanowiły zadać nietypowe pytanie...
Link do filmu (1) Facebook
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Uczennica klasy 3c Nikola Humańska dzięki swej wytrwałości zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Życzymy dalszych sukcesów w nauce i na kolejnym etapie konkursu. Dnia 05.02.24r. w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Kraj. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów.
Uczniowie wyróżnieni to:
klasa 3b: Ignacy Paziewicz, Blanka Nebelska, Amelia Pawelec, Maria Kruk, Antonina Wolańska, Miłosz Górski, Oliwia Trop, Martyna Świątkowska.
klasa 2b: Tymoteusz Oś, Julia Jankowska, Adam Czajczyński
klasa 2a: Piotr Jankowicz, Marharyta Trehub, Nazar Zinchenko, Lena Bobik
inf. N. Kuszwara, N. Iwanowska
Powered by aSc EduPage