• Lubuska Olimpiada Młodzieży w szachach drużynowych

          • Dnia 30.11.2022 r. w Sulechowie odbył się finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w szachach drużynowych. Nasza drużyna w skladzie:Halasz Olgierd klasa III a, Herberg Mikolaj klasa IV a, Kowalewski Filip klasa V c, Romanowska Gabriela klasa VI b, zdobyła VII miejsce. Opiekunem grupy i prowadzącą kółko szachowe w naszej szkole jest p. Elżbieta Partyka. W zawodach wzięło udział 18 drużyn z województwa lubuskiego. Szachiści rozegrali 7 rund po 12 minut na zawodnika. Otrzymali pamiątkowy dyplom. Gratulujemy.

          • Andrzejkowe wróżby

          • Tradycji stało się zadość. Moc zabawy, magicznych wróżb, taniec i muzyka...Tak minął dzień andrzejkowych atrakcji w kasach I-III.

          • Ozdoby na świąteczny kiermasz...

          • W naszej szkole pachnie już świętami. Wszystko to za sprawą ozdób choinkowych wykonanych przez naszych uczniów na zajęciach technicznych z makramy w ramach projektu Inntereg ,,Bez granic: nauka- praca- życie", które prowadzi p. Paulina Puchała. Wiszące ozdoby na kółeczkach i laskach cynamonu będzie można zakupić podczas kiermaszu bożonarodzeniowego w naszej szkole. Ale o tym więcej informacji już wkrótce.

          • Szkolny News

          • Samorząd Uczniowski postanowił nagrywać krótkie reportaże o ciekawych wydarzeniach w naszej szkole. Dnia 28 listopada ukazał się pierwszy reportaż "Szkolny News", który dotyczył dnia Bez Plecaka. Do nagrania uczniowie wykorzystali kamerę, oświetlenie oraz mikrofon - sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

            Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

          • Powiatowy Turniej Unihokeja

          • W dniach 21.11.2022 r. i 22.11.2022 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Unihokeja. W kategorii Igrzyska Dzieci dziewcząt I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Ogard. W kategorii chłopców Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich w składzie Mirosław Krawczyk , Jakub Tomczuk , Adam Woliński , Antoni Ograbek , Filip Parszewski , Jan Jankowski i Ksawery Ostapiuk. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej I miejsce w kategorii dziewcząt Szkoła Podstawowa w Bobrówku i kategorii chłopców Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie.

          • Swiatowy Dzień Pluszowego Misia

          • Jak co roku uczniowie klas I-III świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto ustanowiono 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszaka na nowojorskim Brooklynie. Pluszak zyskał popularność na całym świecie. Stał się inspiracją wielu misowych charakterów, tj.: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Koralgol czy miś Yogi. Cieszymy się z ich obecności w naszym codzienym życiu.

          • "Hachiko" - spektakl online Teatr Maska w Rzeszowie

          • Dnia 25 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w transmisji on-line spektaklu "Hachiko", zrealizowanego przez Teatr Maska w Rzeszowie. Fabuła spektaklu przedstawia historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Ukazuje niezwykłą przyjaźń pomiędzy człowiekiem i psem, która poruszyła serca naszych uczniów.

          • Podsumowanie zajęć z architektury

          • Zajęcia projektowe z architektury Interreg "Bez granic: nauka-praca-życie" dobiegły końca. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest architektura i czym zajmuje się architekt. Doskonalili umiejętność pracy w zespole, poszukiwali twórczych rozwiązań, uczyli uważnego obserwowania i analizowania informacji i przede wszystkim dobrze się bawili. W trakcie wycieczki do Zielonej Góry – poznali „Świat brył”. W Palmiarni poczuli tropikalny klimat i przekonali się jak funkcja budowli wpływa na jej konstrukcję. Zaprojektowali domki na drzewie, koncentrując się na ich przeznaczeniu - zabawa i relaks! Dowiedzieli się jak wygląda rysunek architektoniczny. Obco brzmiące wyrazy - rzut, przekrój pionowy, widok elewacji czy skala nie są już dla nich tajemnicą. Dokonali pomiarów i narysowali plan sali lekcyjnej w skali 1:30. Dowiedzieli się kim jest urbanista i architekt wnętrz. W Pizzerii Tomaso mogli doświadczyć jak wygląda dobrze zaprojektowane wnętrze. Podział przestrzeni, kolory, faktury, światło, dźwięk i... zapach. Wszystko to miało wpływa na nasze samopoczucie. Dobrze zaprojektowana przestrzeń sprawia, że czujemy się w niej dobrze! Kto wie, być może zdobyte doświadczenia będą inspiracją w wyborze przyszłego zawodu?

            Zajęcia prowadziła p. Iwona Hrabska

            Dokumentację fotograficzną z realizacji projektu można obejrzeć:  

            https://padlet.com/plastykasp2020/xi23vouq02ffnv29

          • Klasa Ia w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

          • W środę 23 listopada, klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie mieli okazję obejrzeć opowieść teatralną pt. „Tajemniczy turban” . Bajki interaktywne opowiadały historię Lenia, który myślał tylko o sobie i pogardził szczęściem, jakie podarował mu los. Uczniowie usłyszeli o tym, jak sprzyjające okoliczności odkrywają i nagradzają to, co jest w nas najcenniejszego: dobroć, mądrość, uczynność. Barwne kostiumy, maski, dekoracje oraz nieustanna obecność dzieci w baśniowej krainie zaczarowały dziecięcą publiczność.

          • Projekt kartki świątecznej Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

          • Chętni uczniowie z naszej Szkoły, wzięli udział w konkursie na projekt kartki świątecznej, którą organizował Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. 22 listopada komisja wyłoniła zwyciężców. Spośród różnych prac, II miejsce w tym konkursie zajęła nasza uczennica – Julia Bejenka z kl 5c. Gratulujemy i cieszymy się z Jej sukcesu. Nagrodzone prace, będą skanowane i przygotowywane, w formie kartki świątecznej, które Caritas diecezjalne, będzie wysyłać do rozmaitych adresatów: darczyńców, podopiecznych, urzędów, instytucji, firm i innych - p. Anna Ruszczak.

          • Spotkanie z wolontariuszkami "Arki zwierząt"

          • Dnia 21 listopada klasę 6a podczas zajęć z wychowawcą odwiedziły wolontariuszki z Arki dla zwierząt, pani Alicja Piech i pani Emila Rajnos. Panie przeprowadziły pogadankę dotyczącą celów realizowanych przez Arkę. Uczniowie dyskutowali o właściwych postawach w stosunku do zwierząt i możliwości niesienia realnej pomocy porzuconym zwierzętom. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

          • Praca leśnika

          • We wtorek, 22 listopada w klasie 1a i 1c odbyło się spotkanie z panią Darią Wyrembelską – Wacławską - leśnikiem i specjalistą służby leśnej do spraw ochrony lasu i edukacji przyrodniczo- leśnej Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie. Było to dla uczniów bardzo ciekawe doświadczenie. Celem tego spotkania w ramach doradztwa zawodowego było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział na czym polega jego praca, jak zwierzęta leśne przygotowują się do zimy oraz przypomniał zasady prawidłowego zachowania się w lesie. Dzieci obejrzały również film edukacyjny „Leśna wycieczka”, chętni otrzymali karty pracy, a na końcu zajęć czekała miła niespodzianka -drewniane ołóweczki z obrazkami zwierząt. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie

          • Powiatowe Mistrzostwa w Szachach Drużynowych

          • Dnia 22.11.2022 r. odbyly się Powiatowe Mistrzostwa w Szachach Drużynowych. Uczniowie w składzie Halasz Olgierd (klasa 3 a), Herberg Mikolaj (klasa 4a), Kowalewski Filip (klasa 5c), Romanowska Gabriela (klasa 6 b) zdobyli I miejsce i awans do finału wojewódzkiego. Szachiści otrzymali puchar i medale. Turniej sędziował p. Pawel Partyka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Cecyliada - koncert muzyki religijnej

          • Dnia 20 listopada 2022 r., w strzeleckiej kolegiacie odbył się koncert piosenki religijnej „Cecyliada”, w której bardzo czynny i znaczny udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Cieszymy się ogromnie z tak utalentowanych uczniów i wyrażamy też wdzięczność rodzicom uczniów, którzy wyrażali chęć współpracy, by występ ich pociech wypadł jak najlepiej. O godz. 16.00, koncert rozpoczął chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Strzelcach Krajeńskich, który tworzą także nasi uczniowie. W trakcie koncertu udział wzięła też schola parafialna, w skład której wchodzą nasze uczennice. W koncercie udział wzięli:

            1. Uczniowie kl. 1c, wraz z obecną z nimi wychowawczynią p. Natalią Kulczycką.
            2. Uczniowie kl. 5a, wraz z obecną z nimi wychowawczynią p. Mariolą Hawran.
            3. Uczennice kl. 5b: Hanna Szurko, Natalia Marek, Oliwia Jakubowska, Anna Chmiel, Hanna Miśków.
            4. Uczennica kl 5c, Zofia Grabarczyk, Wiktoria Mróz.
            5. Uczennice kl 8d: Urszula Pawelczyk, Oliwia Banak, Amelia Głowiak, Zuzanna Budacz, Natalia Sawicka, Lena Siwińska, Magdalena Lubiak.
            6. Uczennice kl 8e: Kornelia Hołod, Liliana Putek, Weronika Rosa, Nadia Świątkowska.

             

          • Poznajemy zawody

          • Uczniowie klasy 8 d wraz ze swoim wychowawcą p.Marzeną Darowską w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili lokalne firmy i instytucje. Uczniowie spotkali się z przedstawicielami zakładów AE, Spartherm oraz Nadleśnictwa.

          • Wycieczka do Gniezna

          • Dnia 14 listopada uczniowie kl. 8c z wych. p. A. Wianecką oraz kl. 8d z wych. p. M. Darowską udali się na wycieczkę do Gniezna i fabryki bombek KADPOL. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej i słynnych drzwi gnieźnieńskich. Choć do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu zostało, uczniowie mogli poczuć świąteczny klimat dekorując bombki.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Dnia 16 listopada odwiedzili nas edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjno-technologicznego i została wyposażona w nowoczesny sprzęt m.in drukarkę 3D. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany na wielu przedmiotach i pozwoli uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy.

          • "Pierwsze abecadło"

          • Uczniowie klas pierwszych otrzymali ,,Pierwsze abecadło". Książki, które wręczono im w bibliotece szkolnej, to pozycje Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej "Mała książka- wielki człowiek". Lektura dedykowana jest dzieciom rozpoczynającym edukację w szkole podstawowej i stawiającym swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Do książki dołączona została broszura, pt. "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem", która jest zarówno zbiorem pomysłów na zabawy związane z tekstami z książki oraz poradnikiem dla rodziców podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania.