Dnia 11 maja uczniowie klas III przystąpili do testu umiejętności trzecioklasisty. W dniu dzisiejszym zmagali się z zadaniami z j. polskiego, w piątek czeka ich matematyka. To pierwszy ich "mały egzamin". Życzymy powodzenia i samych 6.
Aktualności
Test umiejętności trzecioklasisty
Gminny Konkurs Ortograficzny
10 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Tucznie odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny ,, Mały Mistrz Ortografii,,. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzanie motywacji do poznawania i utrwalania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Reprezentanci naszej szkoły Kaja Gołębiewska (3b wych. Paulina Puchała) i Mariusz Kosiorek (3c wych. Monika Klaszczyńska) wraz z pozostałymi uczestnikami konkursu, musieli zmierzyć się m.in. z dyktandem, w którym nie zabrakło: gżegżółki, harcmistrza czy happeningu. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy z wyróżnieniami oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
"Moje miasto" - konkurs plastyczny
Znamy już laureatów szkolnego konkursu plastycznego „Moje miasto”, adresowanego do uczniów klas IV-VII. Tegoroczne zadanie polegało na zaprojektowaniu pocztówki. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pani Marii Wolak – Paszkiewicz przyznała aż 66 kwalifikacji do wystawy, w tym 20 wyróżnień i 13 nagród w poszczególnych grupach wiekowych. Oto wyniki.
Nagrody
Aleksandra Golec, Klara Gołębiowska, Oliwier Wierzbicki, Sofiia Voievoda, Laura Dranczarek , Martyna Herberg, Zofia Paluta, Julia Jarmasz, Katarzyna Reynolds, Maja Fabiańska, Iga Jurasz, Nina Perko, Zofia Szakoła
Wyróżnienia
Bogdan Boidol, Sara Charytonik, Alex Makowski, Natalia Marek, Wiktoria Mróz, Ksawery Ostapiuk, Amelia Wojciechowska, Julia Farysej, Amelia Łukaszuk, Yevheniia Neskoromna, Maja Osiewacz, Julia Stasiak, Wiktor Bojba, Patrycja Lecko, Oliwia Podhajna, Krzysztof Brandt, Zuzanna Budacz, Klaudia Denkowska, Wiktor Kowalewski, Hanna Pałasz
Kwalifikacje do wystawy:
Szymon Broniarski, Julia Bejenka , Mateusz Chrzanowski Wojciech Pęcherzewski, Hanna Podolańczuk, Inga Reynolds, Błażej Stempień, Hanna Szurko, Lena Wrotecka, Maja Ziółkowska, Olga Bortnowska, Oliwia Działek, Antoni Ograbek, Maja Piórkowska, Zuzanna Płotecka, Julia Puchała, Gabriela Romanowska, Zuzanna Stępińska, Szymon Szlempo, Maja Szylak, Blanka Wójcicka, Krzysztof Chrzanowski, Karolina Czyrniańska, Oskar Florjański, Amelia Głowiak, Julia Górska, Aleksandra Herberg, Kornelia Hołod, Aleksandra Kasprzyk, Remigiusz Kiliński, Maja Lewicka, Antonina Paszkiewicz, Lena Walczak
Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 1 czerwca, a już teraz zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w formie elektronicznej -
Konstytucja 3 Maja
Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
która w całej Polsce słynie.
Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!
W piątek w naszej szkole odbył się apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Serdecznie dziękujemy za przypomnienie społeczności szkolnej jak ważna jest pamięć o konstytucji, która jest wyznacznikiem naszej narodowej tożsamości. Apel przygotowali: p. Agnieszka Chmielewska-Majdańska i p. Przemek Dragan.
Drużynowe Biegi Przełajowe w Babimoście
Dnia 26.04.2022 r odbył się w Babimoście Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych . Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich zajęła V miejsce w składzie : Filip Bartkowski , Adrian Błaszczuk , Mateusz Dąbrowski , Kacper Krzemiński , Bartłomiej Mróz ,Iwo Kosut , Oliwier Arnt .
Indywidualnym Mistrzem Województwa został Filip Bartkowski.
3
Z życzeniami dla strażaków
Z okazji święta - Dnia Strażaka nasz kolega Darek wspólnie z nauczycielem p.Martą Kołodziej zaniósł laurkę z życzeniami dla wszystkich strażaków.
Zajęcia z ogrodnictwa
Na zajęciach z ogrodnictwa z panią Moniką Klaszczyńską uczniowie sadzą krzewy w donicach przed szkołą. Mamy nadzieję, że rośliny się przyjmą i będą cieszyć oczy wszystkich wchodzących do szkoły. Zajęcia odbywają się w ramach projektu Interreg "Bez granic: nauka, praca, życie".
1
"Od ziarenka do bochenka"
Uczniowie klas II poznają jak chleb trafia do piekarni. "Od ziarenka do bochenka".
Lekcja historii
Klasa VII a powtarza wiadomości z historii na temat II RP. Zajęcia prowadzi pan Przemek Dragan.
1
79 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
Dnia 29 kwietnia dnia uczniowie klas 8 wzięli udział we wspólnej lekcji historii z okazji obchodzonej niedawno 79 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Po wysłuchaniu przepięknej piosenki "Warszawo ma" zaśpiewanej przez Lenę Wasij i krótkiej informacji o powstaniu getta warszawskiego wszyscy obejrzeli film "Muranów - Dzielnica Północna", w którym bohaterka Ala dowiedziawszy się o swoich żydowskich korzeniach postanawia poznać historię Muranowa. Lekcje historii przygotował Samorząd Uczniowski.
Pierwsze makramy naszych uczennic
W ramach zajęć technicznych programu Interreg, związanego z projektem ,,Bez granic: nauka-praca-życie,, prowadzonych przez p. Paulinę Puchała dziewczyny wykonały swoje pierwsze makramy ścienne. Po zapoznaniu się z podstawowymi splotami, teraz pracują już tak, jak podpowiada im wyobraźnia.
Efekty kolejnych splotów już niebawem
BIEG PO ZDROWIE - program antytytoniowej edukacji zdrowotnej
Głównym celem programu jest opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Grupa, do której skierowany jest program, to uczniowie w IV klasie szkoły podstawowej.
Podczas cyklu zajęć uczniowie: dyskutowali wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzyli komiks z bohaterami programu.Program prowadzi pani Marta Wianecka.
Zajęcia laboratoryjne
Na zajęciach laboratorium prowadzonych przez p.Marzenę Zawadzką w ramach projektu Interreg "Bez granic: nauka, praca, życie" uczniowie z klasy 4 a wykonali tańczącego potwora - czarnego smoka
Światowy Dzień Ziemi
W obecnym roku szkolnym angażujemy się w kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych, realizując tym samym jeden z kierunków polityki oświatowej państwa - "Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne". Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez wychowawców z okazji "Światowego Dnia Ziemi".
2
"DEBATA"
Program „DEBATA” adresowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych, w przypadku których w większości nie miała jeszcze miejsca inicjacja alkoholowa. Warsztaty przeprowadzone zostały w klasach 5 i w klasie 6 w dniach: 6 i 11 kwietnia 2022r.
Realizacja programu oparta była o metody aktywizujące i służy przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji. Zmiana przekonań normatywnych – stanowi podstawę całego programu. Zabieg ten polega na zdiagnozowani u przekonań normatywnych prezentowanych przez klasę i próba ich modyfikacji. Celem jest odsłanianie rzeczywistej częstości zachowań destrukcyjnych występujących w grupie i towarzyszących im przekonań uczestników programu (np. nie ma zabawy bez alkoholu, podobnie wesela). Strategia ta porusza również kwestię wyboru zabaw/imprez na trzeźwo, burzy powszechną opinię młodych osób o tym, że nie ma zabawy bez alkoholu czy innych środków psychoaktywnych i pozwala dostrzec korzyści płynące z alternatywnych rozwiązań.
Zgodnie z założeniami programu, efektem zastosowanych strategii powinno być:
- zmniejszenie tendencji do zachowań ryzykownych związanych z alkoholem podejmowanych przez młodzież,
- ukształtowanie właściwych przekonań normatywnych dotyczących picia alkoholu,
- zmniejszenie ryzyka wystąpienia krótkoterminowych i odroczonych konsekwencji używania substancji psychoaktywnych,
- integracja środowiska szkolnego i rodzinnego w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych.
Program jest rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Program został zrealizowany ze środków Gminy Strzelce Krajeńskie.
Wesołych Świąt
Informacja
W piątek, 15 kwietnia 2022 r. szkoła jest nieczynna.
REKRUTACJA do klasy pierwszej 2022/2023
Dziękujemy
Konkurs Ornitologiczny
Finalistki Konkursu Ornitologicznego organizowanego przez Park Narodowy Ujście Warty uczennice kl. 7e - Aleksandra Herberg, Nadia Świątkowska i Paulina Pastwa. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego na którym był do rozwiązania test oraz drugiego etapu w którym dziewczęta obserwowały sikory. Swoje wyniki przedstawiły w prezentacji którą prezentowały online komisji konkursowej. Karmniki dla sikor dostrczyło Nadleśnictwo w Strzelcach Krajeńskich p. Daria Wacławska. Do konkursu przygotowywała p. Marzena Zawadzka.
Archiwum Aktualności