Z okazji Dnia Drzewa przypadający 10 października grupa uczniów z p. Natalią Iwanowską posadziła na terenie naszej szkoły magnolię. Mamy nadzieję, że magnolia będzie pięknie kwitła i cieszyła oczy wszystkich uczniów każdej nadchodzącej wiosny. Uczniowie posadzili także wrzosy w donicach i wykonali jesienne prace porządkowe. To wszystko w ramach zajęć z ogrodnictwa Interreg "Bez granic: nauka-praca-życie ".
Dzień Drzewa - Magnolia
- 6
Międzynarodowy Dzień Drzewa
Dbając o wzrost świadomości ekologicznej naszych uczniów tradycyjne 10 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Drzewa.
1
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Dnia 10 października 2022 roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Założenie, przypięcie żółtej wstążki oznacza solidarność z osobami, które cierpią m.in na depresję. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego roznosiły żółte wstążeczki i przypominały, że każdy uczeń zawsze w razie potrzeby może zgłosić się do gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego.
3
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 7 października w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie za szkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń.
Z tej okazji klasa 6c wraz z wychowawcą Panią Elwirą Kubiak wcieliła się w rolę egzaminatorów i przepytała z tabliczki mnożenia. Patrole odbyły się nie tylko na szkolnych korytarzach, gdzie przepytano dyrekcję, nauczycieli i uczniów, ale również poza murami szkoły. Uczniowie odwiedzili urzędników Urzędu Miasta i Gminy, SCOPO, Urzędu Pracy i Policję. Uśmiechy na twarzach nie znikały młodzieży, jak i przepytywanym. Oni dzięki temu wydarzeniu mogli nadrobić matematyczne zaległości. W ramach podziękowań za odwiedziny uczniowie otrzymali gadżety i słodycze.
13
Rajd rowerowy wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas
8 października 2022r., w godzinach przedpołudniowych, w celu popularyzacji turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocji walorów turystyczno – krajoznawczych okolic oraz stworzeniu uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami (ks. Wojtkiem Lisiewiczem, Anną Ruszczak, Łukaszem Halaszem), wyruszyli swoimi jednośladami ku przygodzie.
Nasi uczniowie pokonując trasę rowerową Strzelce Krajeńskie – Długie, przy sprzyjającej pogodzie, dzielnie podejmowali wyzwania, które ku uciesze opiekunów wzmacniały integrację wolontariuszy. Wzajemna pomoc, życzliwość i zaangażowanie wolontariuszy w czasie wycieczki cieszyła też Parafialny Zespół Caritas, który przywitał nas w Ośrodku Kolonijnym Sportowo – Wychowawczym, w miejscowości Długie, rozpalonym ogniskiem, kiełbaskami i pysznymi przekąskami. Po posileniu się i nabraniu sił, odbył się mecz siatkówki, który także przyczynił się do wspólnej radości zarówno młodszych
jak i starszych.
3
Wycieczka do Leśnego Centrum Edukacji w Dankowie
Dnia 6 października uczniowie klas III a, III c oraz ucz. D. Sławek pojechali na wycieczkę do Leśnego Centrum Ekologicznego w Dankowie. Pod opieką pani leśnik Martyny Demidowicz dzieci przeżyły wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic m.in. życie w powalonym, martwym drewnie, leśne przedszkole, olbrzymie korzenie... Dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Przede wszystkim uczniowie dużo dowiedzieli się o drzewach, które za kilka dni mają swoje święto. W czasie spaceru dzieci pokonywały różne leśne przeszkody, a po spacerze był czas na posiłek i wspólną zabawę. Uczniowie miło spędzili czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu leśnej przyrody.
13
III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w SP w Bobrówku
Dnia 6 października w Szkole Podstawowej w Bobrówku odbył się Turniej Piłki Nożnej. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Iwo Kosut, Adam Jastrzębski, Szymon Dzioch, Wojciech Małecki, Krzysztof Brandt, Tomasz Chrebor i Igor Hruszowiec zajęli III miejsce. Gratulujemy
Niezwykła - zwykła woda
W ramach projektu Interreg "Bez granic: nauka- praca- życie" prowadzonych przez p. Marzenę Zawadzką uczniowie odwiedzili Ceneum Nauki Keplera w Zielonej Górze i uczestniczyli w zajęciach z laboratorium : niezwykła - zwykła woda , na których sprawdzali napięcie powierzchniowe , gęstość, odczyn roztworu oraz robili pastę dla słonia i lampę lawa.
5
Programowanie robotów i budowanie torów
Dnia 4 października w ramach zajęć z informatyki uczniowie naszej szkoły odwiedzili Zieloną Górę. W Centrum Nauki Keplera programowali roboty i budowali tory. Ponadto odwiedzili Palmiarnię z najwyższą w Polsce palmą i roślinnością egzotyczną. Zajęcia prowadzone są przez p. Mariusza Naruszewicza w ramach projektu Interreg Bez granic: nauka-praca-życie.
3
Wycieczka szkolnych "architektów" do Zielonej Góry
Wyjazd do Zielonej Góry naszych szkolnych „architektów” już za nami. W Centrum Nauki Keplera uczniowie poznali „Świat brył”. Okazało się, że budowle to także bryły. Każdy uczestnik warsztatu wyszedł ze spotkania z samodzielnie złożonymi bryłami platońskimi - dwunastościanem i sześcianem wykonanym w technice origami. W jaki sposób przeznaczenie budowli wpływa na jej wygląd doświadczyliśmy zwiedzając Palmiarnię. Uf było gorąco. Wycieczka odbyła się w ramach projektu Interreg „Bez granic: nauka-praca-życie", zajęcia prowadzi p. Iwona Hrabska.
Szkoły Pełne Talentów
Nasza szkoła bierze udział w Akcji Lidla - Szkoły Pełne Talentów. Akcja polega na przekazywaniu Talenciaków na rzecz wybranej szkoły, która zdecyduje na jaki sprzęt wymieni zebrane Talenciaki.
Zachęcamy do udziału
Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
Przez cały wrzesień trwał nabór chętnych uczniów do pracy w Samorządzie Uczniowskim. Dzisiaj, spośród 26 zgłoszonych uczniów w wyborach tajnych wyłoniony został Przewodniczący SU - Jakub Chmiel z kl. 6a.
Opiekunami SU są p. Agnieszka Chmielewska -Majdańska i Marta Broniarska.
Pocałuj i jedź
Pocałuj i jedź - od tego tygodnia takie miejsce będzie działać przy Szkole Podstawowej nr 1
Rano, gdy jest największy ruch - wysadzimy swoje pociechy, które bezpiecznie pójdą na lekcje
My damy buziaka i pojedziemy do pracy lub domu - mówi pan Burmistrz Mateusz Feder.
Jesienny stroik
Na pierwszych zajęciach z ogrodnictwa uczniowie mieli okazję stworzyć jesienny stroik z wykorzystaniem pięknych wrzosów. Stroik ozdobi drzwi lub stół. Zajęcia prowadzi p. Natalia Iwanowska w ramach projektu Interreg 'Bez granic nauka-praca-życie ".
Igielniki na zajęciach z krawiectwa
Zajęcia z krawiectwa prowadzone przez p. Irenę Chwalencką ruszyły pełną parą. Uczniowie mieli okazję zrobić igielniki, które przydadzą się w każdym domu. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu Interreg 'Bez granic: nauka-praca-życie".
7
Spektakl "Biękna i Bestia"
W ostatni dzień września uczniowie klas 5b i 5c wybrali się do teatru im Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl " Piękna i Bestia". Spektakl wywołał wśród uczniów wiele pozytywnych emocji i dał możliwość obcowania z żywą kulturą.
Pełna miska dla Zwierząt ze Schroniska
Zwracamy się z prośbą o pomoc w zbiórce karmy oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt, aby mogły godnie przetrwać okres zimowy. Zbiórka ta trafi do Schroniska dla Zwierząt Młodolino.Mile widziane :- karma w puszkach dla psów i kotów, np. Rafi, Dolina Noteci- ręczniki, koce- drapakiProsimy o przynoszenie tych rzeczy do sali nr 7 w dniach od 03 października do 21 października.Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie , za co będziemy bardzo wdzięczni.
Nasz szkoła
Nasza szkoła w obiektywie p. Patryka Bagińskiego.
Wycieczka klasy 4a i 4c do Ochli i Zielonej Góry
Ach! Cóż to był za dzień! Klasy 4a i 4c 30 września udały się na wycieczkę turystyczno-edukachyjną do Ochli i Zielonej Góry. Tam czekało na uczniów zwiedzanie Muzeum Etnograficznego, udział w warsztatach, gdzie samodzielnie wyrabiali masło i maślankę, wizyta w Centrum Nauki Keplera, seans w Planetarium i oczywiście obiadek w ulubionej restauracji. Dzień pełen wrażeń!
3
Model DNA
Uczniowie klasy 8a i 8e wykazali się niezwykłą kreatywnością przygotowując model DNA, który z pewnością zapamiętają na całe życie. Lekcja biologii prowadzona przez p. Marzenę Zawadzką.
4
Archiwum Aktualności