Dnia 24 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas VI-VIII zorganizowana przez Rada Rodziców szkoły Sp1 w Strzelcach Kraj. przy współpracy wychowawców.
Uczniowie bawili się wspaniale, na parkiecie królowała "Belgijka"
Dnia 24 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas VI-VIII zorganizowana przez Rada Rodziców szkoły Sp1 w Strzelcach Kraj. przy współpracy wychowawców.
Uczniowie bawili się wspaniale, na parkiecie królowała "Belgijka"
Każdy nauczyciel wie, że uczniowie nie przepadają za czytaniem długich opisów zamieszczonych w lekturach. Ale jeżeli zapowiemy im wcześniej, że na ich podstawie będą robić makiety lub plakaty, na pewno ochoczo przystąpią do czytania. Klasa 6c wykonała plakaty zaniedbanego oraz budzącego się do życia ogrodu z utworu "Tajemniczy ogród". Uczniowie zaznaczyli odpowiednie fragmenty w lekturach, dzięki czemu zrobienie realistycznych plakatów nie było problemem
inf. A. Chmielewska - Majdańska
Dnia 21 listopada uczniowie klas drugich przystąpili do pierwszego etapu SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO o tytuł „MISTRZA MATEMATYKI KLAS II”. Rozwiązując zadania konkursowe drugoklasiści mogli sprawdzić poziom swojej wiedzy i umiejętność logicznego myślenia. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów- tj. uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów.
Klasa 2a
Kacper Olech, Mateusz Krycuk, Antoni Haszczyc
Klasa 2b
Maja Biłat, Michał Płotecki, Lubosz Idczak
Klasa 2c
Zuzanna Kopala, Alicja Chmiel, Jan Czarnecki
Zwycięzcy eliminacji klasowych przechodzą do II etapu konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Organizatorzy:
H. Gudynowska
P. Puchała
M. Klaszczyńska
inf. M. Klaszczyńska
Na wielbicieli pluszowych misiów czekają w bibliotece szkolnej książki nie tylko o Kubusiu Puchatku, ale też o tych mniej znanych misiach. Zapraszamy do czytania
inf. M. Kram
Zapraszamy...
22 listopada odbyła się w naszej szkole XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Przystąpiło do niego 46 uczniów z klas IV - VIII. Do wykonania mieli 30 zadań o różnym stopniu trudności. Odczucia pokonkursowe uczestników każą z nadzieją oczekiwać na wyniki. Te dostępne będą za około 6 tygodni.
Trzymamy kciuki.
inf. M. Ułasowiec
W lutym tego roku zawisła w toalecie dla dziewcząt dla klas 4-8 Różowa Skrzyneczka. Fundacja Różowa Skrzyneczka to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu. Jego celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. Już ponad 3.000 skrzyneczek znalazło się w szkołach, szpitalach, bibliotekach, urzędach. Warto zaznaczyć, że byliśmy pierwszą placówką w naszej okolicy, w której znalazła się różowa skrzyneczka.
Potrzeba skrzyneczki została zauważona i dzięki temu nasze uczennice mogą być spokojne i czuć się bezpiecznie w szkole.
inf. N. Iwanowska
#SzkołaPromującaZdrowie
Celem Światowego Dnia Życzliwości, które obchodzone jest 21 listopada jest promowanie życzliwości i przyjaźni. Życzliwość polega m.in. na okazywaniu troski, życzliwych gestach i słowach.
Dzisiaj na holu szkoły czekały na naszych uczniów wydzieranki, które należało oderwać, przeczytać i podarować kolejnej osobie
inf. M. Kołodziej, N. Iwanowska
Zapraszamy
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w tym roku miał miejsce 17 listopada. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Tabliczkowa wiedza sprawdzana jest w niecodzienny sposób - podczas różnorodnych zabaw, wykonywania kolorowanek, gier itp. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w obchodach tego święta. W tym roku postawiliśmy na grafy, krzyżówki edukacyjne z tabliczką mnożenia w roli głównej. Dodatkowo nie obyło się bez kolorowania zakodowanych za pomocą tabliczki mnożenia obrazków. Dla najlepszych uczniów matematycy przygotowali atrakcyjne nagrody. Gratulujemy
inf. M. Hawran
„Nie ma dzieci, są ludzie” pod tym hasłem uczniowie klasy 2a uczcili obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który przypada 20 listopada. Zapoznali się z konwencją praw dziecka oraz postacią Janusza Korczaka - pedagoga, lekarza ale i wielkiego przyjaciela dzieci. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści Blumki mieszkającej w niezwykłym Domu Sierot, stworzonym przez Janusza Korczaka. Zadanie zostało wykonane w ramach Międzynarodowego projektu „Z kulturą mi to twarzy”.
inf. H. Gudynowska
Dnia 17 listopada uczniowie klas II i VI uczestniczyli w audycji muzycznej.Temat spotkania to ,,Listopadowa przygoda z folklorem". Bachmanowi towarzyszyła para taneczna z zespołu ludowego. Dzieci miały możliwość obejrzenia strojów ludowych, a także zatańczenia narodowych tańców.
inf. M. Klaszczyńska
Dnia 14 i 15 listopada uczniowie brali udział w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w szachach drużynowych w Sulechowie. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych.
Drużyna w składzie: Chmiel Jakub, Jankowski Jan, Karkoszka Franciszek, Warian Hanna zdobyla XV miejsce na 20 drużyn.
Natomiast szachiści w składzie: Herberg Mikołaj, Kowalewski Filip, Halasz Olgierd, Romanowska Gabriela, Warian Julia wywalczyli miejsce IV.
Gratulujemy.
inf. E. Partyka
Klasy 7 a, b, c jako zadanie domowe z chemii miały do wykonania model budowy atomu pierwiastka, co pozwoliło im bliżej poznać protony, neutrony, elektrony i ich rozmieszczenie na powłokach.
inf. M. Zawadzka
Klasa VII c dnia 23.10.2023 roku na lekcji wychowawczej realizowała temat " Dzień wspomnień i zadumy "- wyjście na cmentarz, zapalenie zniczy w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" z okazji Święta Zmarłych.
inf. J. Jastrzębski
Dnia 14 listopada odbyły się spotkania ucniów klas 7 i 8, w ramach Akcji edukacyjnej "Hazard? Nie daj się wciągnąć". Zajęcia prowadzone były przez pracowników Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Akcja ma na celu zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Ma też pokazać z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnienie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.
inf. M. Broniarska
Mit o Dedalu i Ikarze odgrywa ważną rolę w kulturze europejskiej. Uczniowie niejednokrotnie będą wracać do motywu ikaryjskiego w toku swojej dalszej edukacji, dlatego warto utrwalić znajomość mitu. Uczniowie kl. VI c po omówieniu mitu na lekcji języka polskiego włożyli wiele wysiłku w przygotowanie book in a box ( książki w pudełku). Taka metoda porusza wyobraźnię i motywuje do działania twórczego.
inf. A. Chmielewska - Majdańska
#SzkołaPromujacaZdrowie
W zeszłym tygodniu w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dzień Kanapki i Dzień Zdrowego Jedzenia.Nie zabrakło śniadań w kolorze biało-czerwonym, plakatów czy gazetki szkolnej związanej z tematem. Dodatkowo na naszych uczniów czekała niespodzianka- świeżo wyciskane soki, które wspólnie z nauczycielami przygotowały dzieci. Marchwiowo-jabłkowy zapach roznosił się po całej szkole. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym rodzicom i nauczycielom za zdrowe owoce i warzywa oraz pomoc w akcji.
inf. N.Iwanowska, M.Kołodziej, G.Wianecka
W ramach projektu „Liga robotów” uczniowie uczestniczący w kółku informatycznym klas I-III i z oddziału przygotowawczego rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię i logiczne myślenie za pomocą zestawów SKRIKIT.
inf. M. Naruszewicz
#SzkołaDoHymnu
Konkurs Piosenki Patriotycznej - na wesoło, z uśmiechem na twarzy i radością z bycia Polakami.
Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie kl. 5c - wych.p. A. Chmielewska -Majdańska,
II miejsce powędrowało do uczniów kl. 7a - wych. p. R. Kwiecińska,
III miejsce zdobyła kl. 6b - wych. p. W. Grondal
Gratulujemy wszystkim uczniom. Mamy nadzieję, że piosenki patriotyczne już na zawsze pozostaną w ich pamięci. Świętowanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem hymnu Polski.
inf. M. Broniarska
Powered by aSc EduPage