Opłata za obiady
Opłata za obiady w maju wynosi 80 zł.
Opłata za obiady
Opłata za obiady w maju wynosi 80 zł.
Spotkanie z Ewą Chotomską
Dnia 12 maja 2017 r. uczniowie klasy IIb i IIc uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy. Zaproszonym gościem była pani Ewa Chotomska, znana głównie jako Ciotka Klotka z telewizyjnego programu „Tik-Tak”. Autorka tekstów piosenek dla dzieci m.in. „Mydło lubi zabawę”, „Myj zęby”, „Moja fantazja”. Scenarzystka programów telewizyjnych (Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek), a od 30 lat kierownik zespołu dziecięcego Fasolki.
Pani Ewa to niezwykle tęczowa postać w kolorowych piórach i kapeluszu oraz butach nie od pary, która w niezwykle barwny sposób opowiedziała dzieciom o sobie i o swojej twórczości. Rozmawiała także na tematy bardzo ważne, dotyczące codzienności, zdrowia, higieny, czytania książek. Opowieści przeplatane były wierszykami, zagadkami i zabawami ruchowymi. Po każdej prawidłowej odpowiedzi nasz milusiński otrzymywał od autorki łakocie. Nasze dzieciaki wykazały się niezwykłą wyobraźnią i wiedzą.
Całe spotkanie ubarwiły płyty CD, z których popłynęły fragmenty znanych utworów i piosenek m.in. „Szczotka, pasta”, „Mydło lubi zabawę”. Po spotkaniu dzieci mogły nabyć książki i płyty z piosenkami oraz uzyskać autograf z dedykacją od gościa. Kolejka do pani Ewy była bardzo, bardzo dłuuuga… Uczniowie podziękowali za spotkanie wręczając pani Ewie Chotomskiej laurkę oraz kwiaty. Nie zapomnieliśmy również o pani dyrektor biblioteki i paniach bibliotekarkach, które 4 maja obchodziły swoje święto - Dzień Bibliotekarza.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Iwona Wojtas
Konkurs na „Najpiękniejszą gminną pisankę”
W dniu 11 kwietnia 2017 roku w Spichlerzu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie na „Najpiękniejszą gminną pisankę” organizowanym przez Strzelecki Ośrodek Kultury.
Laureatami w kategorii klas IV - VI zostali uczniowie naszej szkoły:
I nagroda - Nikola Czerniak (VI d),
II nagroda - Magdalena Długasiewicz (VI a),
III nagroda - Kornel Madejski (VI d).
Gratulujemy!
Iwona Hrabska
Szkolny Konkurs Recytatorski klas trzecich
Szkolny Konkurs Recytatorski klas trzecich składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem były eliminacje klasowe. Zwycięzcy konkursów klasowych reprezentowali swoją klasę w drugim etapie – eliminacjach szkolnych.
Konkurs szkolny odbył się 11 kwietnia. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas trzecich. Cały konkurs przebiegał w atmosferze rywalizacji, ale też wspaniałej zabawy. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Różnorodność repertuaru i piękne interpretacje wierszy sprawiły, że jury nie miało łatwego zadania. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wyłoniono 3 laureatów: Hannę Broniarską, Wiktorię Radzi i Nikodema Rzepkę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Organizatorzy konkursu: Elżbieta Szafranek i Monika Klaszczyńska.
Spotkania z ciekawymi ludźmi – pan Zbigniew Kostrzycki
W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi uczniów klasy IIc z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Kraj. odwiedził tata uczennicy pan Zbigniew Kostrzycki, pracownik Zakładu Energetycznego Enea. Zajęcia edukacyjne dotyczyły: Jak bezpiecznie, racjonalnie i ekologicznie wykorzystywać energię elektryczną?
Celem zajęć było podnoszenie świadomości właściwego, bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, promowanie wiedzy na temat bezpiecznego, racjonalnego i ekologicznego użytkowania energii elektrycznej, kształtowanie nawyku oszczędnego korzystania z prądu.
Pan Kostrzycki opowiadał dzieciom o swojej pracy, zaprezentował ubiór, kask oraz rękawiczki potrzebne do pracy, urządzenie do sprawdzania prądu, pokazał plansze z niebezpiecznymi znakami dotyczącymi prądu.
Przeczytał uczniom tekst o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń elektrycznych.
Podsumowaniem zajęć były pytania dotyczące wysłuchanego tekstu, krzyżówki, zagadki.
Dzieciom zajęcia bardzo się podobały.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Iwona Wojtas
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
Dnia 21 kwietnia br. odbył się w naszej szkole kolejny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Jury spośród 8 klas, które wzięły udział w konkursie, wyłoniły następujących laureatów:
1 miejsce: klasa 5b,
2 miejsce: Karolina Ambrożuk - 5c,
3 miejsce: Wiktoria Urbaniak z klasy - 4c.
Joanna Misiołek
Przez zabawę do wiedzy
Uczniowie klas szóstych na lekcjach historii skorzystali z nowej pomocy dydaktycznej, gry edukacyjnej „Mapa historyczna okupowanej Polski. IV rozbiór Polski”.
To znakomita pomoc do nauki o sytuacji Polski i wydarzeniach w 1939 roku.
Grę można różnorodnie wykorzystywać, dostosowując do aktualnego tematu lekcji. Na początek uczniowie pracowali w grupach i układali puzzle z mapą Polski z wspomnianego okresu.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
M. Darowska
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
Od 2004 roku w Polsce obchodzone jest święto, którego ideą jest propagowanie wiedzy i podkreślenie znaczenia jednego z naszych symboli narodowych – flagi.
Aby przypomnieć dzieciom o tym święcie, a przede wszystkim zwrócić ich uwagę na znaczenie naszych narodowych barw, w szkole została zorganizowana wystawa.
Uczniowie mogli zapoznać się z wiadomościami dotyczącymi flagi, a także, odbijając pomalowane farbą dłonie albo odrysowując je czerwonym pisakiem na przygotowanych białych kartach, stworzyli naszą szkolną Biało-Czerwoną.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
M. Darowska
„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - Strzelce Krajeńskie
Kolejny raz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Tucznie zaprosili kolegów z gminnych szkół do siebie, aby razem wziąć udział w Gminnym Konkursie Historycznym pod patronatem Burmistrza Strzelec Krajeńskich „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.
W tym roku konkurs odbył się 26 kwietnia. Biorący w nim udział uczniowie rozwiązywali test, którego pytania dotyczyły historii i współczesności Strzelec Krajeńskich, a także sprawdzały znajomość treści regionalnych legend. Elementem rywalizacji było również zademonstrowanie stroju związanego ze Strzelcami.
Dla reprezentujących naszą szkołę uczniów przygotowanych przez p. M. Darowską ogłoszenie wyników było powodem do uśmiechu i radości.
Michał Borysiuk w stroju miejskiego kupca zajął pierwsze miejsce, a Antoni Zamłynny w przebraniu rycerza zajął miejsce trzecie. Gratulujemy!
M. Darowska
12 POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO
Dnia 27 kwietnia br. odbył się w naszej szkole 12 POWIATOWY KONKURS JEZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO. Zmierzyli się w nim uczniowie z całego powiatu. O miano laureatów walczyli uczniowie z SP w Zwierzynie, SP w Bobrówku, SP w Starym Kurowie, SP w Dobiegniewie oraz naszej szkoły.
Laureatami zostali:
Język angielski:
1 miejsce: Dawid Malik - SP w Starym Kurowie,
2 miejsce: Filip Lewandowski - SP w Strzelcach Kraj.,
3 miejsce: Adam Kołodyński - SP w Zwierzynie.
Joanna Misiołek
Wizyta w gabinecie weterynaryjnym klasy IIh
W środę 25 kwietnia 2017 roku klasa IIh wybrała się z wizytą do gabinetu weterynaryjnego w Strzelcach Krajeńskich. Dzieci dokładnie obejrzały wszystkie pomieszczenia kliniki: gabinet lekarski, salę operacyjną, rentgen oraz salę, w której znajdowały się zwierzęta po operacji. Pan Marcin Węgrzyn zaprezentował urządzenia i narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt oraz opowiadał, z jakimi chorobami borykają się zwierzęta.
Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Na zakończenie wizyty miały okazję zobaczyć „salon fryzjerski”, w którym klientami są zwierzęta.
Dzieci podarowały panu Marcinowi obraz wykonany przez uczennicę klasy Zofię Ratajczyk oraz rysunki swoich pupili.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Grażyna Kawalec
VIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas III "Znam Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren"
Dnia 25 kwietnia 2017r. o godzinie 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Kraj. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas III "Znam Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren". Konkurs ten miał formę teleturnieju Jeden z Dziesięciu. Organizatorami konkursu byli nauczyciele PSP Srzelce Kraj. Magdalena Bortnowska, Irena Chwalencka oraz Liliana Żmija.W konkursie wzięło udział 10 uczestników reprezentujących szkoły z naszego powiatu. Znaleźli się w nim: Patryk Kopacewicz z SP Dobiegniew, Nataniel Wiliński z SP Stare Kurowo, Hanna Jacyno z PSP Strzelce Kraj, Jakub Zborowski z PSP Strzelce Kraj, Oliwia Wachocka z PSP Bobrówko, Amelia Wiśniewska z PSP Goszczanowo, Zuzanna Szarzyńska z SP Nowe Kurowo, Jagoda Kierzniowska z SP Tuczno, Amelia Radzi z SP Wielisławice, Magdalena Styczeń z SP Zwierzyn.
Konkurs składał się z trzech etapów. Na początku każdy z uczestników losował numer stanowiska, następnie rozpoczął się pierwszy etap gry. Każdy miał po trzy szanse. Etap zawierał dwie rundy pytań. Brak prawidłowej odpowiedzi na oba pytania powodował odpadnięcie z gry. Uczeń, który odpowiedział przynajmniej na jedno pytanie – przechodził dalej. W tym etapie wszyscy uczestnicy przeszli do następnej rundy. W etapie drugim ilość szans przechodziła z etapu pierwszego. Pierwszy zawodnik otrzymał pytanie. Za dobrą odpowiedź mógł wskazać dowolnego gracza do następnego pytania. Etap tej rundy trwał do chwili, gdy pozostało trzech grających. Tym samym wyłoniliśmy trójkę finalistów.
W finale tym znaleźli się Zuzanna Szarzyńska reprezentująca Szkołę Podstawową w Nowym Kurowie, która zajęła III miejsce w konkursie. Finalistą i zdobywcą II miejsca został Jakub Zborowski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Kraj. Natomiast uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Goszczanowie Amelia Wiśniewska nie miała sobie równych i wywalczyła I miejsce w konkursie. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie oraz podarunek zasponsorowany przez Nadleśnictwo Strzelce Kraj. oraz Urząd Miasta Strzelce Kraj. Natomiast finaliści konkursu dodatkowo otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez PSP Strzelce Kraj. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy za ufundowanie nagród dla dzieci.
Magdalena Bortnowska
Spotkanie z paraolimpijczykiem Maciejem Lepiato
19 kwietnia 2017 naszą szkołę odwiedził paraolimpijczyk Maciej Lepiato. Podczas spotkania opowiedział dzieciom o swojej dyscyplinie sportowej oraz drodze do kariery mistrza olimpijskiego. Wyjaśnił również dzieciom, na czym polega paraolimpiada i kto w niej startuje. Uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak wyglądają medale olimpijskie i przekonać się, jakie są ciężkie. Wszystkim bardzo podobało się spotkanie z panem Maciejem.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Monika Czaińska
Warsztaty wielkanocne
12 kwietnia 2017 klasa IIIc wraz z wychowawczynią udała się do Warsztatów Terapii Zajęciowej na „Warsztaty Wielkanocne”. Podczas zajęć uczniowie uczyli się, jak filcować wełnę. Było przy tym bardzo dużo pracy, ale i bardzo dużo dobrej zabawy.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Monika Czaińska
Wycieczka do Poznania
10 kwietnia 2017 klasy III c i III d wraz z wychowawczyniami pojechały na całodniową wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w „Muzeum Rogalowym”, gdzie krok po kroku mogli dowiedzieć się, jak powstają rogale Świętomarcińskie.
Później przyszedł czas na wizytę w „Laboratorium wyobraźni”, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach z robotyki, na których mogliśmy samodzielnie składać swoje roboty, obejrzeliśmy wystawę zabawek interaktywnych oraz wzięliśmy udział w zajęciach w planetarium.
Do domu wróciliśmy późnym wieczorem.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Monika Czaińska
Wizyta w gabinecie stomatologicznym
6 kwietnia uczniowie klasy 2 „g” odwiedzili Gabinet Stomatologiczny MAKSDENT w Strzelcach Krajeńskich. Drugoklasiści biorą udział w programie edukacyjnym „Radosny uśmiech, radosna przyszłość”, który ma na celu podnoszenie świadomości znaczenia, jakie ma dla zdrowia zapobieganie próchnicy zębów. Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Dawid-Bil, lekarza stomatologa, dzieci miały możliwość wzięcia udziału w ciekawej lekcji pogłębiającej tematykę programu.
Pani Katarzyna wykonała małym pacjentom przegląd dentystyczny i każdego z osobna nagrodziła dyplomem. Zostały również przewidziane dodatkowe nagrody dla posiadaczy radosnych uśmiechów bez żadnych ubytków. Uczniowie zapoznali się z akcesoriami niezbędnymi do dbania o higienę jamy ustnej. Po pokazie prawidłowej techniki mycia zębów, wedle instrukcji lekarza stomatologa, dzieci otrzymały szczoteczki do zębów i pastę, aby wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Wspólne mycie zębów, pod czujnym okiem specjalisty, było cennym doświadczeniem.
Drugoklasiści, w ramach podziękowania za zaproszenie i zorganizowanie zajęć, przekazali pani Katarzynie własnoręcznie przygotowaną książeczkę dla małych pacjentów odwiedzających jej gabinet. Wiadomości na temat higieny jamy ustnej zawarte w książeczce zostały opracowane na podstawie programu „Radosny uśmiech, radosna przyszłość”.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Marlena Pindel
Klasowy konkurs recytatorski klas II
Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku, uczniowie dziewięciu klas II od „a” do „i” uczących się w naszej szkole, brali udział w klasowych konkursach recytatorskich. Wychowawczynie zorganizowały konkursy w swoich salach, a drugoklasiści zaprezentowali na forum klasy wybrane przez siebie wiersze i wierszyki z literatury dziecięcej.
Po uważnym wysłuchaniu wszystkich prezentujących się uczestników, biorąc pod uwagę prawidłową wymowę oraz właściwą interpretację utworów, z każdej klasy wyłoniono 2 laureatów. To właśnie oni mieli okazję zaprezentować się na etapie szkolnym konkursu, który odbył się 10 kwietnia.
Marlena Pindel
Wycieczka do Torunia 3a i 3b
Klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami E. Szafranek i B. Samerdak uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwsze kroki uczniowie postawili na Starówce Torunia: Krzywa Wieża, Zamek Krzyżacki, Pomnik i Dom Mikołaja Kopernika, wąskie uliczki i piękne kamienice wprawiły ich w zachwyt.
Odwiedzili także Planetarium, sercem sali był projektor, który odtwarzał wygląd nieba, wszystkie ruchome zjawiska, tysiące gwiazd i kosmiczne animacje, a całość dopełniła muzyka. Następnym ciekawym miejscem było muzeum piernika, gdzie uczniowie uczestniczyli w interaktywnych zajęciach - wypieku własnym piernika. Cała atmosfera jaka panowała na zajęciach była wspaniała, wycieczka była udana, poznaliśmy dużo interesujących miejsc w Toruniu.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
B. Samerdak
Dzień Europy
Jak co roku w kwietniu w naszej szkole odbywa się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej pt. „Dzień Europy”. W tym roku impreza przeprowadzona została już po raz 13. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie klasy IV – VI, które w drodze losowania reprezentowały jedno z państw członkowskich UE. Było to wielkie święto w naszej szkole, gdyż uczniowie wraz z wychowawcami od kilku tygodni starannie przygotowywali się do rywalizacji.
Jury konkursu w składzie: panie Iwona Hrabska i Magdalena Łabuńko oraz pan Jacek Jastrzębski nie mieli łatwego zadania. Oceniali przygotowanie klas w następujących konkurencjach: potrawa i wystrój stoiska, piosenka lub taniec, quiz oraz krótka scenka przedstawiająca historię kraju.
Na sali gimnastycznej pachniało od przygotowanych potraw, na stołach można było zobaczyć i popróbować m.in. gulasz węgierski, paelle, pizzę oraz polskiego kotleta schabowego. Pięknie prezentowały się klasy podczas tańców narodowych i piosenek.
Najciekawszą konkurencją okazała się jednak kilkuminutowa scenka o kraju. Uczeń klasy IVa Kacper Gierłowski rapując przedstawił historię Irlandii. Dziewczęta z Vb z walizkami w drodze z lotniska, zaprosiły wszystkich do odwiedzenia Cypru. „Pomidorową bitwę” z Hiszpanii pokazali uczniowie klasy Vc , a Duńczycy – uczniowie klasy VIe - przedstawili posąg małej syrenki, przy której można było zrobić sobie popularne w dzisiejszych czasach selfi. Historię powstania Bułgarii przybliżyli uczniowie klasy VIc.
Punktacja do samego końca była bardzo wyrównana. Zdobyte punkty za quiz wyłoniły zwycięzców. III miejsce i 200zł zdobyła klasa IVd – wychowawca p. Elżbieta Furmańska, II miejsce i 300zł zdobyła klasa Vb – wychowawca p. Renata Kwiecińska, I miejsce i 500zł zdobyła klasa VIc – wychowawca p. Marek Kiona.
Nagrody finansowe dla trójki zwycięzców zostały ufundowane ze środków zgromadzonych ze sprzedaży ciasta, przeprowadzonej przez uczniów samorządu szkolnego. Współorganizatorami imprezy był samorząd szkolny oraz pan Marek Kiona.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Marta Broniarska
Anna Grygorczyk
Wesołe Nutki
Do piątku, 21.04 czekamy na zgłoszenia uczestników do Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Wesołe Nutki” spoza Strzelec Krajeńskich.
Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania poniżej:
Nasze eliminacje szkolne odbyły się 7 kwietnia. Naszą szkołę w finale reprezentować będą: Julia Jarmasz, Emma Lubieniecka, Matylda Roszak, Lena Wasij, Hanna Chmiel, Julia Jarząbek, Marzena Urbaniak oraz Zuzanna Kapituła.
Zapraszamy również gorąco do obejrzenia konkursu na żywo w poniedziałek, 24 kwietnia, od godziny 9:00 w sali widowiskowej Strzeleckiego Ośrodka Kultury!
Do zobaczenia.
Marek Kiona
Powered by aSc EduPage