Wysokość opłaty za obiady w październiku wynosi 76 złotych.
W zakładce stołówka szkolna podany jest nr konta, na które dokonujemy przelewu.
Prosimy o dokonywanie wpłat do 15 dnia każdego miesiąca.
Wysokość opłaty za obiady w październiku wynosi 76 złotych.
W zakładce stołówka szkolna podany jest nr konta, na które dokonujemy przelewu.
Prosimy o dokonywanie wpłat do 15 dnia każdego miesiąca.
We wrześniu uczniowie klas I-III włączyli się w największą w kraju ekologiczną kampanię społeczną „Sprzątanie świata”. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań zmniejszających nasz negatywny wpływ na środowisko.
Uczniowie oglądali filmy edukacyjne związane z segregowaniem śmieci i recyklingiem. Następnie zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i kolorowe worki na odpady wybrali się na spacer, by posprzątać teren naszego miasta. Wrzucając odpady do worków dzieci dowiedziały się, jak należy je segregować oraz jakim zagrożeniem dla naszego środowiska są na przykład plastikowe butelki, czy opakowania po produktach spożywczych. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak dbać o czystość naszej planety.
Paulina Puchała
24 września 2021 r. uczniowie klasy II a wzięli udział w promocji książki Kociołek czarownicy czyli czarowne opowieści Gminy Strzelce Krajeńskie.
W Bibliotece Publicznej dzieci poznały autora książki - legendziarza Mirosława Wacewicza, który ciekawie opowiadał o swojej pracy. Jedną z legend przeczytał burmistrz Mateusz Feder. Podczas spotkania dzieci chętnie brały udział w rozmowie o legendach, czarownicach i naszym mieście.
Wizytę w bibliotece zakończyło wpisywanie autografów do książek oraz wręczenie upominków prze pana burmistrza.
Do szkoły wróciliśmy z kilkoma egzemplarzami książek, które zostały przekazane do świetlic oraz do biblioteki szkolnej.
M. Kram
We wtorek, 14 września br. uczniowie klas I-III obejrzeli w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół opowieść o przygodach Franciszka z Asyżu pt. „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. Pierwszy w nowym roku szkolnym spektakl, transmitowany na żywo z desek Teatru Maska w Rzeszowie, zgromadził w naszej szkole sporą widownię. Spektakl opowiada historię ciekawych podróży i spotkań Franciszka z nazywanymi przez niego „braćmi mniejszymi” zwierzętami. Sztuka podkreśla, jak zachwycający może być świat, gdy tylko znajdziemy czas, aby się zatrzymać i przyjrzeć się mu z uwagą.
Internetowy Teatr TVP dla Szkół to inicjatywa TVP wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką do młodej widowni. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół.
https://gorzow.tvp.pl/55855182/po-wakacjach-do-szkol-powrocil-internetowy-teatr-telewizji-polskiej
Szkolny koordynator
Monika Klaszczyńska
Szanowni Rodzice,
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.
Zestaw materiałów przygotowanych przez MEiN dołączamy do tej wiadomości. Szczegółowe informacje znajdą Państwo także na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek.
Do wiadomości dołączamy również list Ministra Zdrowia w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.
Wśród załączników znajdą Państwo także Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, a także materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.
Tych z Państwa Rodziców, którzy wyrażają chęć zaszczepienia swojego dziecka, proszę o złożenie wypełnionej i podpisanej deklaracji w sekretariacie szkoły. Nasza szkoła, będzie współpracować w tym zakresie z Punktem Szczepień na strzeleckim Rynku (wcześniej Strzelecki Ośrodek Kultury)
Szanowni Rodzice
Przy głównym wejściu do szkoły, zatrzymują się teraz autobusy z uczniami naszej szkoły i przedszkolakami. Wszyscy korzystamy z jednego chodnika. Począwszy od 7:30, aż do 8:00 jest kilka kursów, i w tym momencie już sam przejazd, a połączony z wypuszczeniem dziecka z auta - może generować wiele niebezpiecznych sytuacji.
Od poniedziałku, tj. 05 września 2021 r. można korzystać z wjazdu na dziedziniec przy wejściu do segmentu C – dobudowana część szkoły. Nie ma tam miejsca, aby auta parkować, ale na pewno choć trochę ułatwi dojazd z dzieckiem do szkoły, podczas trudnego czasu przebudowy drogi w pobliżu naszej szkoły, który ma potrwać do końca października. Z lewej strony tego wjazdu, jest chodnik, którym dziecko dotrze bezpośrednio do wejścia. Można również korzystać z parkingu, na który do tej pory podjeżdżały autobusy. I na ten parking, i na dziedziniec C – można wjechać niezależnie od trwającej budowy, gdyż na ten czas, nie jest to – jak dotychczas – droga jednokierunkowa.
Bardzo Państwa proszę o ostrożność.
Z poważaniem
Aldona Ułasowiec
Poniżej znajdą państwo informacje na temat terminów i godzin rozpoczęcia wrześniowych zebrań z rodzicami.
Drodzy Uczniowie
Szanowni Rodzice
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 01 września 2021 roku wg harmonogramu umieszczonego w załączniku.
Uczniowie klas I spotkają się z wychowawcami i dyrekcją szkoły na Orliku. W przypadku niesprzyjającej pogody, rozpoczęcie klas I odbędzie się w segmencie C. Uczniowie i rodzice wchodząc do szkoły, dezynfekują ręce oraz zakrywają usta i nos.
Uczniowie klas II - III, IV – VIII spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach. Prosimy, aby do szkoły wchodzili wyłącznie uczniowie.
Prosimy aby uczniowie – z wyjątkiem uczniów dojeżdżających - przychodzili na wskazane godziny i udawali się bezpośrednio do wyznaczonych gabinetów.
Uczniowie będąc już w salach (tak podczas spotkania z wychowawcą 1 września, jak i podczas wszystkich lekcji) nie muszą mieć zakrytego nosa i ust, natomiast na korytarzach, w drodze do sali, czy z niej wychodząc – tak.
Dokładne procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich w czasie stanu epidemii w związku z COVID – 19 są umieszczone na stronie szkoły, będą aktualizowane zgodnie z pojawiającymi się nowymi wytycznymi.
https://sp1strzelce.edupage.org/text/?text=text/text2&subpage=1
Jednocześnie informuję, że zebrania dla rodziców klas pierwszych odbędą się 02 września, natomiast klas II-VIII – 7 września. Harmonogram zebrań umieścimy na stronie internetowej w oddzielnym komunikacie.
2021-2022_-_rozpoczecie_roku_szkolnego.doc
Listy uczniów klas pierwszych dostępne będą na tablicy ogłoszeń w holu głównym szkoły począwszy od 05 lipca 2021 r.
WYPRAWKA SZKOLNA
Życzymy radosnych, słonecznych wakacji!!!
Znamy już wyniki XII Powiatowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży – „Miasto moje, a w nim wspaniali ludzie…” organizowanego przez Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Prace do konkursu przygotowały dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy szkolnej oraz uczniowie klas IV i VII w ramach lekcji plastyki.
Komisja konkursowa, w poszczególnych kategoriach wiekowych, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia.
Grupa wiekowa 7-9 lat:
nagroda główna - Julia Warian
wyróżnienie - Kaja Gołębiewska.
Grupa wiekowa 10-12 lat:
nagroda główna – Hanna Warian
wyróżnienia – Dominik Prekwa, Jan Jankowski, Maja Piórkowska, Adam Woliński.
Grupa wiekowa 13-15 lat:
wyróżnienia: Antoni Karkoszka, Amelia Sobaniec.
Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 26.06.2021 r. o godz. 15:00 w trakcie „Nocy Świętojańskiej” w Parku Kultur Świata w Drezdenku.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!
Magdalena Bortnowska, Iwona Hrabska.
Ostateczny termin wystawienia ocen rocznych - 16 czerwca 2021 r.
Rada klasyfikacyjna - 18 czerwca 2021 r.
22 kwietnia 2021 r. odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs Kangur matematyczny.
Zgłoszeni uczniowie klas II - VIII zmagali się w 4 kategoriach wiekowych (Żaczek - klasy II, Maluch - klasy III i IV, Beniamin - klasy V i VI oraz Kadet - klasy VII i VIII) z zadaniami o różnym stopniu trudności.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
Jan Wasij i Lena Borkowska
z klas drugich, którzy zdobyli bardzo dobry wynik.
Wyróżnienia trafiają do:
Jana Jankowskiego z klasy IVa,
Macieja Paluty z klasy VIIIa,
Szymona Gibkiego z klasy VIIc,
Niny Wasij z klasy VIIIc.
Gratulujemy!!!
M. Ułasowiec
Trening umysłu jest tak samo ważny, jak trening fizyczny. Idąc za tą myślą wychowawcy klas pierwszych dali swoim wychowankom możliwość udziału w takim treningu za sprawą Konkursu Matematycznego „Mistrz Szybkiego Liczenia”. Uczniowie rywalizowali zmagając się z rachunkami – obliczanie sum i różnic.
Pierwszym etapem konkursu był etap klasowy, w którym wyłoniono etapowych zwycięzców. Tytuły laureatów otrzymali:
Klasa I a:
I miejsce – Nitin Naik
II miejsce – Maciej Warzecha
III miejsce – Olgierd Halasz
Klasa I b:
I miejsce – Alicja Rzepecka
II miejsce – Anna Pawelczyk
III miejsce – Wiktor Kaczorowski
Klasa I c:
I miejsce – Tomasz Błaszczuk
II miejsce – Antoni Budacz
III miejsce – Dominik Staniszewski.
Klasowi laureaci trafili do kolejnego etapu konkursu, który odbył się na szczeblu międzyklasowym.
Uczniowie z najlepszymi wynikami zajmując kolejno:
I miejsce – Nitin Naik (kl. Ia);
II miejsce ex aequo – Alicja Rzepecka (kl. Ib) i Tomasz Błaszczuk (kl. Ic)
III miejsce ex aequo – Antoni Budacz (kl. Ic) oraz Olgierd Halasz (kl. Ia)
zostali nagrodzeni oraz otrzymali dyplomy.
Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!
wychowawcy klas I
Jeszcze w maju we wszystkich klasach III odbył się Klasowy Konkurs Matematyczny.
Celem konkursu było :
- rozwijanie zainteresowań matematycznych;
- kształtowanie logicznego myślenia;
- budzenie nawyku współzawodnictwa;
- wiary we własne siły;
- wyłonienie 3 najlepszych matematyków z klasy .
Do konkursu przystąpiło 66 uczniów z klas trzecich.
Uczniowie mieli do wykonania 15 zadań z treścią o różnym stopniu trudności.
Zadania polegały na umiejętności zastosowania czterech działań matematycznych (dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia w zakresie 100 i 1000), były zadania na porównywanie różnicowe, umiejętności praktyczne: posługiwanie się jednostkami długości obliczenia pieniężne, zegarowe.
Gratulujemy wszystkim uczniom zdobytych punktów.
Najlepszymi matematykami okazali się :
Klasa III a:
I miejsce Marcin Kaczorowski
II miejsce Bogdan Boidol
III miejsce Franciszek Przybyla
Klasa III b:
I miejsce Szymon Broniarski
II miejsce Damian Gibki
III miejsce Karol Kaczmarczyk .
Klasa III c:
I miejsce ex aeguo - Amelia Wojciechowska, Michał Dalidowski
III miejsce Alex Makowski
Najlepsi konkursowicze zostali nagrodzeni i otrzymali gratulacje złożone przez Panią Dyrektor Aldonę Ułasowiec.
Wyżej wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do Międzyklasowego Konkursu Matematycznego, którego celem było wyłonienie najlepszych matematyków z wszystkich klas trzecich.
Do konkursu przystąpiło po trzech najlepszych uczniów z klas : IIIa, III b, III c, czyli 9 uczniów.
Najlepszymi matematykami uzyskując taką samą ilość punktów zostali :
Szymon Broniarski - klasa IIIb
Damian Gibki - klasa III b
Amelia Wojciechowska klasa - IIIc.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Gratulujemy wygranym oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.
Wychowawcy klas III
Konkurs ortograficzny składał się z dwóch etapów: klasowego i międzyklasowego.
Celem konkursu było wyrabianie wśród uczniów nawyku stosowania reguł ortograficznych, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią, motywowanie do samodzielnego pogłębiania wiedzy z zakresu poprawności językowej oraz zachęcanie uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.
Uczestnicy rozwiązywali różne ćwiczenia, pełne pułapek ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.
Zwycięzcy etapu I - Klasowy Konkurs Ortograficzny 14 maja 2021r.
kl. 2a
Hania Klaszczyńska - I miejsce
Michał Młynaryk - II miejsce
Jakub Zamłynny - III miejsce
kl. 2b
Dymitr Sirowacki - I miejsce
Kaja Gołębiewska - II miejsce
Kacper Wandycz - III miejsce
kl. 2c
Oliwia Brodowska - I miejsce
Mariusz Kosiorek - II miejsce
Blanka Dylińska - III miejsce
Zwycięzcy etapu II - Międzyklasowy Konkurs Ortograficzny 24 maja 2021r.
Tytuł Mistrza ortografii otrzymała Kaja Gołębiewska kl. 2b (wych. P. Puchała)
Wyróżnienia otrzymali:
Blanka Dylińska kl. 2c (wych. M. Klaszczyńska)
Mariusz Kosiorek kl.2c (wych. M. Klaszczyńska)
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo książki.
wychowawcy klas II
29 kwietnia uczniowie klas I c (wych. G. Mróz) i II a (wych. M. Czaińska) „spotkali się” z bohaterami kolejnego spektaklu transmitowanego drogą internetową w ramach programu iTeatr dla szkół. Tym razem uczniowie obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Kosmici” z Teatru Miniatura w Gdańsku na podstawie sztuki Marii Wojtyszko.
Spektakl opowiada o perypetiach trzech pokoleń kosmitek - mamy, córki i babci, które zarabiają na życie organizacją wyjazdów międzygalaktycznych podróży. Pewnego dnia ich statek zostaje zaatakowany przez kosmitów. Czy nasi bohaterowie zostaną zjedzeni przez przedstawicieli obcej cywilizacji? I czy pasażerowie promu jeszcze kiedykolwiek wybiorą się z nimi na wycieczkę? Na te i inne pytania dotyczące tajemnic wszechświata uczniowie mogli odpowiedzieć po obejrzeniu spektaklu.
Była to przeprowadzona na żywo przy współpracy ośrodków regionalnych TVP transmisja spektaklu z teatru. Projekt Telewizji Polskiej iTeatr dla szkół został stworzony dla uczniów z mniejszych miejscowości bez łatwego dostępu do wydarzeń teatralnych, ale w czasach pandemii to atrakcyjna propozycja dla każdego ucznia.
Szkolny koordynator projektu
Monika Klaszczyńska
Drodzy Ósmoklasiści!!!!
Od jutra rozpoczynamy egzaminy.
Wtorek 25 maja 2021 r. – zbiórka w szkole o godz. 8:30 w wyznaczonych salach
Środa 26 maja 2021 r. – zbiórka w szkole o godz. 8:30 w wyznaczonych salach
Czwartek 27 maja 2021 r. – zbiórka w szkole o godz. 8:30 w wyznaczonych salach
TRZYMAMY KCIUKI!!!
POWODZENIA!!!
https://www.google.com/search?q=kartka+koniczynki&safe=strict&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjKmb_boeLwAhUjiYsKHfzpB60Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=966#imgrc=OmkyP__Jd2KB_M
W tym roku akcja charytatywna pod hasłem “Góra grosza” została przeprowadzona w klasach I-III.
Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Uczniowie przez miesiąc zbierali groszówki, aby uzbierać ich jak najwięcej i zwyciężyć w konkursie o miano klasy z największym workiem groszówek
Zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Samorząd Uczniowski liczy groszówki i wkrótce przedstawi kwotę, jaką udało się uzbierać.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce kl. I b – 12 słoików i 1665 g (100zł dla klasy)
II miejsce kl. I c – 9 słoików i 720 g (50zł dla klasy)
III miejsce kl. II c – 8 słoików (50zł dla klasy)
☺ kl. I a – 6 słoików i 2145 g
☺ kl. III a – 6 słoików i 1405 g
☺ kl. III b – 6 słoików i 890 g
☺ kl. II a – 5 słoików i 3500 g
☺ kl. II b – 5 słoików i 1230 g
☺ kl. III c – 4 słoiki i 990 g
Powered by aSc EduPage