iTeatr TVP to moźliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach tetralnych w najmniejszych nawet miejscowościach w Polsce. Nasi uczniowie, szczególnie klas młodszych systematycznie korzystają z tej możliwości. Ostatnio mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Skąd Mikołaj wie?" z Teatru Lalki i Aktora w Łomży.
i Teatr
MIKOŁAJKOWY KONKURS WIEDZY O EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ I OZE
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w internetowym konkursie o odnawialnych źródłach energii. Konkurs zorganizowany był przez Lubuskiego Kuratora Oświaty i WFOŚiGW.
KASZTANOBRANIE
Zbiórka kasztanów zorganizowana przez Radę Rodziców naszej szkoły dobiegła końca. Łacznie zebrano 303 kg kasztanów, co dało kwotę 151.50 zł. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
RADOSNY UŚMIECH – RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ
Uczniowie klas drugich w ramach realizacji programu "RADOSNY UŚMIECH – RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ" obejrzeli filmy o podstawowych zasadach dbania o zęby. Dzieci wysłuchały również pogadanki o prawidłowych sposobach pielęgnacji jamy ustnej, a rodzice otrzymali materiały informacyjne „Jak chronić dziecko przed próchnicą”.
Gościem w czasie zajęć była p. K. Bulwan - pielęgniarka szkolna, która przypomniała uczniom, jak na co dzień troszczyć się o jamę ustną.
Celem przeprowadzonych zajęć było kształtowanie odpowiednich umiejętności, przyzwyczajeń i nawyków zdrowotnych, niezbędnych do skutecznego dbania o zęby.
M. Kram
Konkursy przedmiotowe
Od 23 listopada do 3 grudnia w naszej szkole odbywały się konkursy przedmiotowe z j. polskiego, j. niemieckiego, j. angielskiego, matematyki, historii, geografii, chemii, fizyki, biologii. Łącznie do konkursów przystąpiło 103 uczniów. Rywalizacja toczyła się w większości między uczniami klas VIII. Byli także uczniowie klas młodszych.
Do etapu rejonowego kwalifikuje się uczestnik eliminacji szkolnych, który uzyskał minimum 80% lub 85% liczby punktów możliwych do uzyskania na etapie szkolnym.
Wszystkim uczniom gratulujemy wzięcia udziału w konkursach. Przedstawiamy listę uczniów, którzy już niedługo spróbują swoich sił w etapie rejonowym.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
j. angielski
- Ernest Chudzik kl.8a
- Iga Jurasz kl.7b
- Adam Strzelczyk kl.6a
- Katarzyna Reynolds kl. 6a
- Kewin Lech kl.8a
geografia
- Maria Butkiewicz kl.8c
- Nikodem Fikus kl.8c
j. polski
- Antonina Paszkiewicz kl.7c
- Julia Banaszek kl.8c
- Maria Butkiewicz kl.8c
- Lena Wasij kl.8c
- Oliwier Kristel kl.8e
- Marta Gabryelów kl.8d
- Wiktoria Radzi kl.8d
matematyka
- Marta Gabryelów kl.8d
- Zofia Czyrniańska kl.8c
- Wiktor Klaszczyński kl.8c
fizyka
- Hania Poseł kl.8a
biologia
- Kornelia Hołod kl.7e
- Liliana Putek kl.7e
- Laura Borkowska kl.8b
- Lena Wasij kl.8c
historia
- Julia Banaszek kl.8c
- Jakub Bieńkowski kl. 8a
- Oliwier Kristel kl.8e
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada uczniowie klas I-III podczas zajęć, które przybrały różne formy, świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Dzieci poznały historię początków istnienia i produkcji pluszaków, wykonały prace plastyczne, opisywały swoje własne miśki, oglądały filmy i prezentacje edukacyjne.
Wartości pluszowych niedźwiadków - ich ponadczasowość, symbolika miłości, bezpieczeństwa oraz ciepła jakie za sobą niosą, daje radość nie tylko najmłodszym.
G. Mróz
Andrzejki w klasach 1-3
Andrzejki obchodzone w nocy z 29 na 30 listopada, to w polskiej tradycji ostatnia okazja do zabawy przed adwentem.
W naszej szkole tradycji stało się zadość. W ostatnim tygodniu uczniowie klas 1-3 z radością uczestniczyli w przeróżnych zabawach i wróżbach andrzejkowych. Dowiedzieli się co czeka ich w przyszłości - poznali imiona swoich żon i mężów oraz zawody jakie będą wykonywać. I choć wiemy, że wszystko to miało służyć dobrej zabawie, to z przymrużeniem oka cieszymy się, że wśród naszych przyszłych absolwentów nie zabraknie lekarzy, nauczycieli czy architektów. Życzymy, by wszystkie dobre przepowiednie się spełniły!
Paulina Puchała
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Jak co roku w dzień poprzedzający ŚWIĘTO NARODOWE uczniowie naszej szkoły włączyli się w uroczyste obchody rocznicowe. Zgodnie z tradycją szkoły dzieci z klas I-III wykonały biało- czerwone kotyliony.
W tę rocznicę kolejny raz korzystając z zaproszenia Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, włączyliśmy się w akcję "Szkoda do hymnu" i wspólnie o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.
G. Mróz
iTeatr dla szkół
28 października uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl transmitowany drogą internetową w ramach programu iTeatr dla szkół. Tym razem uczniowie obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Tymoteusz wśród ptaków” z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Głównym bohaterem był mały niedźwiadek Tymoteusz, który znalazł porzucone kukułcze jajo. Postanowił się nim zaopiekować i z tego powodu miał wiele zabawnych i trudnych sytuacji. Historia ta w bardzo ciepły i mądry sposób uczy widzów empatii. Cały spektakl był ciekawy, pełen humoru, tańca i muzyki.
Szkolny koordynator
Monika Klaszczyńska
Program profilaktyczny „Cukierki”
Uczniowie klasy I-III brali udział w programie z zakresu wczesnej profilaktyki uzależnień opartym na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak pt. „Cukierki”. Bajka, jak i program, powstały jako element szerszej współpracy fundacji Homo Homini z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Głównym zadaniem tego programu było przybliżenie podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz uczenie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Podczas zajęć warsztawowych dzieci poznały bohaterów bajki "Cukierki", rozmawiały o opisanych wydarzeniach i postaciach, tworzyły ilustracje. W czasie zabawy mogły poczuć moc uzależnienia próbując przerwać nić, która symbolizowała uzależnienie. Uczniowie teraz wiedzą, że można się uzależnić od różnych "cukierków": narkotyków, papierosów, alkoholu, dopalaczy, ale przede wszystkim wiedzą też, jak mogą tego skutecznie uniknąć. Różnorodne zabawy, w których wszyscy uczestniczyli z ogromnym zaangażowaniem sprzyjały również integracji całego zespołu klasowego.
Monika Klaszczyńska
Praktyka czyni mistrza, a praca w zawodzie jest znowu w modzie!
- 4
Uczennice naszej szkoły w ramach programów Interreg i Pro Europa Viadrina - projekt "Bez granic: Nauka-praca-życie" poznają tajniki ogrodnictwa.
W piątek 29 października zajęły się sadzeniem roślin na terenie placu szkolnego. Mamy nadzieję, że rośliny posadzone przez „szkolne ogrodniczki” przyjmą się i będą pięknie rosnąć.
Monika Klaszczyńska
Dzień Drzewa
Dzień Drzewa to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, która przypada na 10 października. Jej głównym celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Inicjatorem Dnia Drzewa był Amerykanin Julius Sterling Morton – sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, znawca i miłośnik przyrody. Dzień ten obchodzimy również w naszym kraju.
Nauczyciele klas I-III naszej szkoły zorganizowali zajęcia, pogadanki, spacery w ramach tej akcji. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie mają drzewa w życiu człowieka. Akcentowano ich szczególną wartość w poprawie jakości powietrza. Obok walorów przyrodniczych, ekologicznych, ekonomicznych i społecznych zwrócono uwagę na wartości estetyczne, które uczniowie wyrazili w pracach plastyczno – technicznych.
G. Mróz
Dzień Edukacji Narodowej
- 2
14 października to szczególny dzień - to święto polskiej szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.
W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez program artystyczny, na którym obecni byli nie tylko aktualnie uczący nauczyciele i pracownicy szkoły, ale także emerytowani nauczyciele.
Uczniowie klas I – VIII śpiewali, recytowali wiersze oraz w zabawny sposób przedstawili jeden dzień z życia szkoły.
Agnieszka Chmielewska-Majdańska, Marta Broniarska
Dzień Chłopaka
30 września uczniowie klas I – III obchodzili bardzo ważne święto dla każdego chłopca. Był to właśnie Dzień Chłopaka.
Z tej okazji dziewczęta przygowały dla swoich kolegów niespodzianki. Były to kubki, dyplomy, drobne upominki i moc życzeń.
Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony już 20 lat temu z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem jest promocja lektury i głośnego czytania. Czytanie na głos stymuluje rozwój, rozwija wyobraźnię dzieci oraz wzbogaca ich słownictwo. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i pomaga odnieść sukcesy w szkole. To idealny sposób na nudę w czasie jesiennych dni. Jak widać czytanie ma wiele zalet, więc warto czytać!
W tym roku głośne czytanie odbyło się pod hasłem poznawania legend naszego miasta i najbliższych okolic. Uczniowie z klas I-III wysłuchali legend z książki M. Wacewicza "Kociołek czarownicy czyli czarowne opowieści Gminy Strzelce Krajeńskie". Książki z legendami czekają na czytelników w szkolnej bibliotece.
BEZ GRANIC: NAUKA - PRACA - ŻYCIE
Nabór uczestników do Projektu Unijnego BEZ GRANIC: NAUKA - PRACA - ŻYCIE.
Zajęcia dedykowane są uczniom klas V,VI,VII.
Zapisy u nauczycieli prowadzących zajęcia.
ARCHITEKTURA: nauczyciel Iwona Hrabska - piątek, godz. 14:45 - 16:15
GOTOWANIE: nauczyciel Wiktoria Grondal - czwartek,godz.15:30 - 17:00
INFORMATYKA: nauczyciel Mariusz Naruszewicz - środa, godz. 14:45 - 15:15 (co 2 tygodnie)
KRAWIECTWO: nauczyciel Monika Czaińska - poniedziałek, godz. 13:50 - 15:30
LABORATORIUM: nauczyciel Marzena Zawadzka - środa, godz. 8:00 - 8:45
OGRODNICTWO: nauczyciel Monika Klaszczyńska - piątek, godz. 14:00 - 15:30
TECHNIKA: nauczyciel Monika Czaińska - wtorek, godz. 13:50 - 15:30
Akcja proekologiczna sadziMY
Uczniowie klasy VIII e przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Akcja odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. Sosny uczniowie otrzymali od Nadleśnictwa Strzelce Kraj. i posadzili na terenie obok orlika. Za kilka lat wyrosną na piękne drzewa.
Opłata za obiady
Wysokość opłaty za obiady w październiku wynosi 76 złotych.
W zakładce stołówka szkolna podany jest nr konta, na które dokonujemy przelewu.
Prosimy o dokonywanie wpłat do 15 dnia każdego miesiąca.
Sprzątanie świata
- 2
We wrześniu uczniowie klas I-III włączyli się w największą w kraju ekologiczną kampanię społeczną „Sprzątanie świata”. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań zmniejszających nasz negatywny wpływ na środowisko.
Uczniowie oglądali filmy edukacyjne związane z segregowaniem śmieci i recyklingiem. Następnie zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i kolorowe worki na odpady wybrali się na spacer, by posprzątać teren naszego miasta. Wrzucając odpady do worków dzieci dowiedziały się, jak należy je segregować oraz jakim zagrożeniem dla naszego środowiska są na przykład plastikowe butelki, czy opakowania po produktach spożywczych. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak dbać o czystość naszej planety.
Paulina Puchała
Kociołek czarownicy czyli czarowne opowieści Gminy Strzelce Krajeńskie
- 1
24 września 2021 r. uczniowie klasy II a wzięli udział w promocji książki Kociołek czarownicy czyli czarowne opowieści Gminy Strzelce Krajeńskie.
W Bibliotece Publicznej dzieci poznały autora książki - legendziarza Mirosława Wacewicza, który ciekawie opowiadał o swojej pracy. Jedną z legend przeczytał burmistrz Mateusz Feder. Podczas spotkania dzieci chętnie brały udział w rozmowie o legendach, czarownicach i naszym mieście.
Wizytę w bibliotece zakończyło wpisywanie autografów do książek oraz wręczenie upominków prze pana burmistrza.
Do szkoły wróciliśmy z kilkoma egzemplarzami książek, które zostały przekazane do świetlic oraz do biblioteki szkolnej.
M. Kram
Archiwum Aktualności