Zofia Paluta, Olga Bortnowska i Hanna Warian zakwalifikowały się do etapu Wojewódzkiego Konkursu Ornitologicznego, który odbędzie się 8 kwietnia w Słońsku.
inf. M. Zawadzka
Zofia Paluta, Olga Bortnowska i Hanna Warian zakwalifikowały się do etapu Wojewódzkiego Konkursu Ornitologicznego, który odbędzie się 8 kwietnia w Słońsku.
inf. M. Zawadzka
Zakończyły się etapy rejonowe konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy wszystkim uczniom uczestniczącym w konkursach oraz nauczycielom, którzy przygotowywali naszych uczniów.
Szczególnie gratulujemy Mateuszowi Palickiemu z kl. 6a oraz Filipowi Sosnowskiemu z kl. 7b, którzy pod opieką p. Elizy Kołodziejskiej - nauczyciela geografii dostali się do etapu wojewódzkiego i 3 kwietnia w Zielonej Górze po raz kolejny zmierzą się zadaniami konkursowymi z geografii.
Trzymam kciuki
Uczniowie klas I-III wzięli udział w powiatowym przeglądzie Lubuskiego Konkursu Plastycznego Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2024 w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. W etapie szkolnym wyłoniono prace czworga uczniów, które znalazły się w przeglądzie powiatowym: Maciej Suśniło kl. IC, Hanna Furmańska kl. IC (wych. Gabriela Mróz), Alicja Chmiel kl. IIC (wych. Monika Klaszczyńska), Julia Jankowska kl. IIB (wych. Paulina Puchała). Z przyjemnością informujemy, że Julia otrzymała nominację do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Plastycznego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 26 marca 2024. Trzymamy kciuki!
inf. P. Puchała
Dnia 20 marca punktualnie o godz.13:00 rozpoczął się etap rejonowy Lubuskiego Konkursu BRD. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury "Jutrzenka"w Zwierzynie odbył się powiatowy etap konkursu recytatorskiego PRO ARTE. Promocja twórczości dzieci i młodzieży to główny cel konkursu. Naszą szkołę reprezentowali: Albert Kowal, Diana Fediuk, Jakub Dzioch, Jan Wysoczański, Hanna Gębicz, Maja Bartos. Zmęczeni lecz szczęśliwi wróciliśmy z dwoma wyróżnieniami, które wywalczyli Jakub Dzioch i Maja Bartos. Wszyscy nasi reprezentanci wypadli znakomicie za co im serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.
inf. A. Halasz
Za nami udział w konkursie piosenki. Miło nam poinformować, że - 16 marca odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz eliminacje do XVII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o "ZŁOTĄ SOSNĘ". W konkursie zaprezentowały się solistki z naszej szkoły: Rozalia Kamzelska, Emilia Tanajewska, Natalia Kliuchuk, Eliza Rybak, Hanna Gębicz.
Natalia Klichuk otrzymała obie nominacje. Gratulujemy pięknych występów życząc dalszych sukcesów.
inf. G. Mróz
Dnia 15 marca 2024 roku w sali konferencyjnej Centrum Kultury w Dobiegniewie (Muzeum Woldenberczyków) odbyła się XXI edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji obozowej Oflagu IIC Woldenberg skierowanego dla uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Hanna Warian z kl. 7b i Amelia Wojciechowska z kl. 6c. Z dumą informujemy, że Hania zdobyła nagrodę specjalną Gloria Victis imienia kapitana Konrada Majcherskiego - oficera - jeńca. Gratulujemy
inf. A. Chmielewska - Majdańska
Dnia 14 marca w naszej szkole odbył się I etap VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr. 60 chętnych uczniów zgłosiło się do wzięcia udziału w konkursie. Puchacz Piotr to ogólnopolski konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli próbę i rozwiązali zadania.
inf. M. Kram J. Sidor
W dniu 13.03.2024 uczniowie naszej szkoły Antoni Poniedziałek z klasy III b i Piotr Sołtysiak z klasy V c wzięli udział w miejsko - gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
W grupie szkół podstawowych klas I - IV Antoni Poniedziałek z klasy III b zajął IV miejsce. Gratulacje za odwagę i reprezentowanie naszej szkoły.
inf. I. Chwalencka
W dniu 11.03.2024 r. uczniowie z naszej szkoły - Bartosz Broniarski, Jakub Dzioch, Lena Pałasz, wzięli udział w II Gminnym Konkursie Logopedycznym JĘZYKÓW ŁAMANIE PRZEZ WIERSZYKOWANIE zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Kremera w Bobrówku.
Lena Pałasz zaprezentowała piękną grę logopedyczną, która została doceniona i nagrodzona. Jakub Dzioch i Bartosz Broniarski wyrecytowali wiersze.
Bartosz Broniarski otrzymał pierwszą nagrodę i tym samym pierwsze miejsce w swojej kategorii, z czego jesteśmy bardzo dumni. Postawa i umiejętności wszystkich naszych uczniów zasługują na ocenę wzorową.
Dziękujemy.
inf. A. Halasz
„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” to książka,w której główni bohaterowie nie tylko korzystają z wielu wynalazków,ale również sami je tworzą. Są to jednak przede wszystkim przedmioty zdalnie sterowane, skomputeryzowane, elektroniczne.
A czy można stworzyć ciekawy wynalazek z prostych materiałów? Praca z lekturą to doskonała okazja, aby dać uczniom możliwość działania i rozbudzić kreatywność. Powieść Rafała Kosika zachęciła młodych czytelników do podjęcia własnych prób twórczych i wykreowania czegoś nowego, nietypowego,a zarazem przydatnego we współczesnej rzeczywistości.
Uczniowie kl. 6c stworzyli projekty cyborgów – robotów zbudowanych z przedmiotów, które znajdują się w każdym domu.
inf. A. Chmielewska - Majdańska
8 marca już prawie wiosna. Bądź, moja miła, dziś tak radosna!
Takimi słowami witali dziś wszystkie Panie chłopcy z Samorządu Uczniowskiego. Nie obyło się również bez symbolicznego kwiatka - broszki.
Wszystkim Paniom życzymy samych radości
inf. A. Chmielewska - Majdańska
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
Nasza szkoła była gospodarzem etapów rejonowych Diecezjalnych Konkursów Wiedzy Biblijnej „Młody Biblista” oraz „Biblista Junior”.
W „Młodym Bibliście”, który odbył się w poniedziałek, 4 marca wzięło udział piętnaścioro uczniów z pięciu szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7a: Jakub Chmiel, Franciszek Wysoczański oraz Wojciech Bojko. Jakub zakwalifikował się do etapu ustnego.
Natomiast we wtorek, 5 marca odbył się konkurs „Biblista Junior”, w którym udział wzięło czternaścioro uczniów z pięciu szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Bartos (4a), Kaja Gołębiewska (5b) oraz Sara Charytonik (6c). Wszystkie uczennice przeszły do etapu ustnego, natomiast Kaja zdobyła pierwsze miejsce w naszym rejonie i awansowała do etapu wojewódzkiego na szczeblu diecezjalnym.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji, którzy pod okiem swoich katechetów przygotowali się do konkursów biblijnych. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli nam w organizacji etapów rejonowych: Parafii św. Franciszka z Asyżu w Strzelcach Krajeńskich za udostępnienie miejsca w salkach parafialnych, Warsztatom Terapii Zajęciowych w Strzelcach Krajeńskich oraz p. Przemysławowi Ruszczakowi za pomoc w pozyskaniu nagród dla uczestników.
inf. ks. M. Drozd
#SzkołaPromującaZdrowie
Dnia 6 marca 2024 roku uczniowie klasy 5 b spotkali się poraz kolejny z Panią Hanią Gołębiewską, która poprowadziła zajęcia w ramach programu ,,Projektor" . Tym razem wolontariuszka zrealizowała z klasą tematy związane z bezpiecznym internetem. Należy dodać, iż uczniowie sami wybrali ten moduł. Opowiedzieli sobie o dobrej i złej działalności w internecie, hejcie i jego przyczynach oraz stworzyli klasowy kodeks bezpiecznego korzystania z internetu. Pani Hania wykorzystała wiele ciekawych metod aktywizujących uczniów do współpracy i rozwiązywania problemów. Wspólnie z wychowawcą klasa sporządziła plan powstania komiksu o hejcie. To był mile i produktywnie spędzony czas. Serdecznie dziękujemy Pani Hani za ciekawe zajęcia.
inf. M. Klimek
Dnia 4 marca odbyła się kolejna w tym roku audycja muzyczna pt. "Roztańczona wiosna - pianino, fagot" Uczniowie młodszych klas poznali wyjątkowy instrument podwójnostroikowy, mimo, że jest wielki potrafi naśladować wiosenne dźwięki.
Dziękujemy Audycje Muzyczne z Bachmanem.
Klasy 7 przy omawianiu tematu o powietrzu i gazach szlachetnych mogli przekonać się, że hel to gaz, który ma gęstość mniejszą od gęstości powietrza.
inf. M. Zawadzka
Od 1 marca rusza w naszej szkole Program Sportowe Talenty, który realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów.
W celu oceny poziomu sprawności uczestników programu zostaną przeprowadzone badania sprawności:
- pomiar wysokości ciała
- pomiar masy ciała
- bieg 10x5 m - jako pomiar przejawiania się zdolności szybkościowo-siłowo-koordynacyjnych
- beep-test - 20-sto metrowy wytrzymałościowy bieg wahadłowy
- podpór leżąc przodem na przedramionach, plank (deska) - jako pomiar zdolności siłowo-wytrzymałościowych (całego ciała).
- skok w dal z miejsca - jako pomiar przejawiania się zdolności siłowo-szybkościowo-koordynacyjnych
Dostęp do wyników (anonimowo!) uzyskają też związki i kluby sportowe. Jeżeli okaże się, że któreś dziecko ma szczególne zdolności i wyjątkowy sportowy talent, klub będzie mógł skontaktować się ze szkołą i poprosić o kontakt z rodzicem. To rodzice zdecydują, czy taka oferta jest interesująca i czy dziecko będzie wyczynowo uprawiać sport. Celem szkoły jest podpowiedzieć, jaki sportowy talent ma dziecko.
Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe: postaci latają, mrówka jest wielkości słonia, kwiaty mówią i śpiewają.... Od dzisiaj na naszych uczniów czeka teatralna scena, na której każdego dnia mogą bawić się wyobraźnią i rozwijać swoją kreatywność.
Powered by aSc EduPage