W dniu dzisiejszym odbył się Wojewódzki Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Indywidualny oraz Drużynowych Biegach Przełajowych w Babimoście. Naszą szkołę reprezentowali Nadia Łabędź oraz Karol Kaczmarczyk. W finałowym biegu Karol uplasował się na IX miejscuBył to pierwszy finał wojewódzki dla obojga zawodników, w którym brali udział. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Aktualności
Wojewódzki Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Babimoście
- 2
Mistrz ortografii klas III
17 kwietnia trzecioklasiści wzięli udział w konkursie ortograficznym, dzięki czemu mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej. Nie było to łatwe zadanie...
W poszczególnych klasach najlepiej poradzili sobie:
kl. III a
Maja Bartos - I miejsce
Julia Krześniak - II miejsce
Karol Dura - III miejsce
kl. III b
Alicja Rzepecka - I miejsce
Anna Pawelczyk - II miejsce
Lena Perużyńska - III miejsce
kl. III c
Kacper Kaźmierski - I miejsce
Aniela Chmiel - II miejsce
Hanna Dzioch - III miejsce
Laureaci konkursu doskonale znali zasady ortograficzne i potrafili je zastosować w praktyce. Mistrzyni udało się bezbłędnie wykonać wszystkie ortograficzne zadania!
Tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Maja Bartos ucz. kl. III a.
Ortograficznym Wicemistrzem został Kacper Kaźmierski ucz. kl. III c.
Trzecie miejsce zdobyła Alicja Rzepecka ucz. kl. III b.
Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na konkursie gminnym.
Szkolny konkurs matematyczny trzecioklasistów
- Finaliści klasowych konkursów matematycznych wzięli udział w szkolnym etapie konkursu. Nie od razu udało się wyłonić najlepszego matematyka, dlatego została przeprowadzona dogrywka, która rozstrzygnęła o zwycięstwie.Tytuł Mistrza Matematyki otrzymał Antoni Budacz ucz. kl. III c.Matematycznym Wicemistrzem została Maja Bartos ucz. kl. III a.Natomiast trzecie miejsce zdobył Karol Dura ucz. kl. III a.
Konkurs ortograficzny klas II
W klasach drugich odbył się konkurs ortograficzny. Do etapu międzyklasowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Klasa 2a
1. Antonina Kozłowska
2. Jakub Dzioch
3. Bartłomiej Nowak
Klasa 2b
1. Bartosz |Broniarski
2. Nina Szkoda
3. Amelia Pawelec
Klasa 2c
1. Jan Sieradzki
2. Sara Drewniak
3. Ksawery Nowak
Życzymy powodzenia w zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii klas drugich.
1
Powiatowe Biegi Przełajowe
Dnia 17.04.2023 r na terenie Strzeleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe oraz Indywidualne Biegi Przełajowe.Naszą szkołę reprezentowało 28 osób . W kategorii Igrzyska Dzieci dziewcząt II miejsce zajęła Nadia Łabędź, natomiast w kategorii chłopców III miejsce zajął Karol Kaczmarczyk. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt VI miejsce zajęła Hanna Mizgier, a w kategorii chłopców VI miejsce zajął Iwo Kosut. Opiekunami naszych sportowców byli p. J. Jastrzębski i p. W. Grondal.
9
Przygotowania do obchodów Dnia Ziemi
Małymi krokami zbliżamy się do obchodów Dnia Ziemi. To wydarzenie obchodzone jest 22 kwietnia i ma na celu promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia zgodnie z naturą. Święto to zostało ustanowione w 1970r. i jest obecnie obchodzone w 192 krajach, a w Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 r. Nasza szkoła również przyłącza się do akcji. Poszerzamy wiedzę uczniów na temat środowiska naturalnego i promujemy proekologiczne postawy oraz budujemy wspólną odpowiedzialność za Ziemię. Na lekcjach biologii i przyrody u p. M. Kołodziej uczniowie z oddziału przygotowawczego z Ukrainy już wykonali plakaty związane z ochroną środowiska i dbaniem o naszą planetę oraz sprawdzali swoją wiedzę korzystając z gry planszowej ,,Młody ekolog".Celem zajęć było przypomnienie w jaki sposób należy dbać o środowisko i segregować śmieci.
5
Z wizytą w Sądzie Rejonowym w Strzelcach Kraj.
W tym tygodniu, w ramach realizacji treści doradztwa zawodowego, klasa 6a wraz z wychowawczynią p. Renata Kwiecińską odwiedziła Sad Rejonowy w Strzelcach Kraj. Spotkanie prowadziła Pani Katarzyna Zbieg - Prezes Sadu Rejonowego. Rozmawiała z uczniami o trójpodziale władzy w Polsce, zaprezentowała insygnia władzy sądowniczej. Uczniowie dowiedzieli sie, na czym polega praca prawnika, usłyszeli również o długiej i trudnej drodze, która trzeba pokonać, by zostać sędzią, prokuratorem lub adwokatem. Dodatkowo wszyscy mieli możliwość przebywania w przyjaznym dzieciom pokoju przesłuchań i poznać zasady prowadzonego tam przesłuchania. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie miejscem, poznanymi treściami, a potem chętnie zadawały pytania dotyczące pracy w sądzie. To było bardzo wartościowe spotkanie. Pani Prezes dziękujemy za interesującą rozmowę i poświęcony naszym uczniom czas.
"Znamię! Znam je?" - profilaktyka czerniaka
W ramach Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzimy 7.04 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Sonię Michałek oraz panią Paulinę Pieluszczak-Suchodolską z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Drezdenka. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat czerniaka - czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki. Jest to program edukacyjny z zakresu profilaktyki czerniaka pt. „Znamię! Znam je?”. Panie poruszyły również bardzo ważny temat kryjący się pod hasłem: „Żyj pełnią życia, bez energetyka!”. Jest to hasło wojewódzkiej kampanii zorganizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną i Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Niestety, ale po kolorowe puszki słodkiego napoju sięgają coraz młodsze dzieci. Regularne spożywanie energetyków może wyrządzić ogromne szkody w organizmie dzieci i młodzieży. Spotkanie minęło w miłej atmosferze a uczniowie wyszli z zajęć wzbogaceni o nową wiedzę.
1
Wycieczka na Zamek Czocha
W dniach 05 - 06. 04.2023 r . odbyła się wycieczka szkolna klas 5b i 5c na Zamek Czocha. Tajemniczość tego miejsca sprawiła, że wycieczka była niezapomnianą przygodą. Tajne przejścia, stylowe komnaty, niezwykłe ekspozycje odsłaniał przed nami znany historyk, dziennikarz, przewodnik oraz autor wielu publikacji, a przede wszystkim pasjonat pan Piotr Kuczmir. Poprzez żywą lekcję historii uczniowie zostali wprowadzeni w sekrety średniowiecznego zamczyska. Uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci po królewsku. Zakwaterowani byliśmy w pięknych komnatach a posiłki jadaliśmy w sali marmurowej. Zamek Czocha to doskonały pomysł na połączenie edukacji ze świetna zabawą.
14
Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia
Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drezdenku zainicjował akcje "Zdrowie dla wszystkich", w której wzięły udział klasy 1a, 2c oraz dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną w naszej "Jedynce". Dzięki akcji uczniowie podnieśli poziom wiedzy prozdrowotnej, wzmocnili świadomość odpowiedzialności za swoje zdrowie oraz poznali czym jest profilaktyka w tym zakresie.
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
KOMUNIKAT
07 kwietnia 2023 r. - szkoła będzie zamknięta.
W dniach 6 i 11 kwietnia 2023 r. sekretariat będzie czynny w godz. 9:00 - 13:00.
Zajęcia na platformie mTalent
Dnia 5 kwietnia na zajęciach rozwijających komunikowanie się u p. G. Wianeckiej wykorzystano platformę mTalent - Czytanie sylabami. Celem lekcji było doskonalenie umiejętności czytania metodą sylabową, rozwijanie percepcji wzrokowo-słuchowej oraz spostrzegawczości. Uczennica chętnie uczestniczyła w zajęciach i z niewielką pomocą pełna uśmiechu rozwiązywała kolejne zadania. Dokonywała analizy i syntezy sylabowej słów, rozpoznawała wyrazy rymujące się i uzupełniała wyrazy odpowiednimi sylabami ze słuchu.
Uczniowie grupy przygotowawczej poznają cykl rozwoju żaby
Dnia 5 kwietnia na lekcji przyrody u p. M. Kołodziej uczniowie z oddziału przygotowawczego omawiali temat: Płazy - kręgowce wodno - lądowe. Poznali środowisko życia płazów, przystosowania do życia w wodzie i na lądzie a dzięki magnetycznym ilustracjom 2D zrozumieli cykl rozwoju płazów na przykładzie żaby. Wykonane z magnetycznej folii ilustracje umożliwiły umocowanie ich na tablicy w dowolnej kolejności, dzięki czemu uczniowie mogli samodzielnie tworzyć schemat i w łatwy sposób zrozumieć kolejność tego naturalnego procesu występującego w przyrodzie. Podczas lekcji wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
XVI edycja programu Akademia Bezpiecznego Puchatka
W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego skierowanego do uczniów klas I, wychowawczynie przeprowadziły zajęcia obejmujące tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu sferach: na drodze,. w domu, w szkole, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami. Ciekawe materiały dydaktyczne pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji uczniów i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy. Po przeprowadzeniu serii lekcji, uczniowie zweryfikowali zdobytą wiedzę rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Na dowód udziału w Programie szkoła otrzymała certyfikat a uczniowie pamiątkowe dyplomy.
10
Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III
Dnia 05 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski uczniów klas I - III.
Celem konkursu było: popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,W konkursie wzięło udział 17 recytatorów wyłonionych w Klasowych Konkursach Recytatorskich .
Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca Agnieszka Chmielewska - Majdańska oraz Panie Irena Chwalencka i Marta Kołodziej. Wyłonieni zostali następujący laureaci:
Nina Szkoda - klasa IIb opiekun Elżbieta Szafranek
Maja Bartos - klasa IIIa opiekun Maria Kram
Bartosz Broniarski - klasa II b opiekun Elżbieta Szafranek
Wyróżnienia otrzymali: Antoni Burda-klasa III b opiekun Elżbieta Partyka, Julia Bruździak- klasa III c opiekun Gabriela Mróz, Jakub Dzioch- klasa II a opiekun Joanna Sidor
Wszyscy laureaci oraz wyróżnieni zostali nagrodzeni przez Dyrekcję naszej szkoły. Wyłonieni laureaci będą reprezentować nasza szkołę w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych. Trzymamy kciuki! Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.
Organizator Elżbieta Szafranek
5
"Jak Rumcajs cypiska uratował..."
Dnia 4 kwietnia uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawcami mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile. Wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował...” na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. To rozśpiewany i roztańczony spektakl o przesłaniu stawiającym na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.
3
Konkurs matematyczny klas III
Zakończyły się klasowe konkursy matematyczne w klasach trzecich. Rywalizacja była zacięta i dopiero po dogrywkach poznaliśmy najlepszych matematyków:
Klasa III a
1. Maja Bartos
2. Karol Dura
3. Nitin Naik
Klasa III b
1. Michał Pietruszka
2. Alicja Rzepecka
3. Anna Pawelczyk
Klasa III c
1. Antoni Budacz
2. Dominik Staniszewski
3. Kacper Kaźmierski
Gratulujemy finalistom.
Kto zostanie najlepszym matematykiem - dowiemy się już niedługo.
14 kwietnia odbędzie się drugi etap konkursu.
Życzymy powodzenia w walce o tytuł Mistrza Matematyki!
Robótki ręczne
Poza zdobywaniem umiejętności przyszywania guzików, dziewczęta przygotowują "studio fryzur" oraz gre memory. Wyszywają też obrazy sensoryczne, by umilić naszym młodszym podopiecznym pobyt w czasie zajeć świetlicowych. Zajęcia - robótki ręczne prowadzi p. A. Ruszczak. Uczennice wykorzystują do tego sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości - maszyny do szycia oraz zestaw robótek ręcznych.
2
Finał Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
Znamy wyniki Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył sie dnia 4 kwietnia 2023 w Żagańskim Pałacu Kultury. Maja Bartos z kl. 3a zdobyła wyróżnienie.Naszą szkołe razem z Mają reprezentowała Julia Bruździak z kl. 3c. Gratulujemy.
Archiwum Aktualności