Zapraszamy
"KONFERENCJA z klimatem"
Czekamy na Halloween
Z inicjatywy rodziców uczniów kl.6c w holu szkolnym powstała mroczna "ścianka" z okazji Halloween. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z wychowawcami do wykonania pamiątkowego zdjęcia.
inf. A. Chmielewska-Majdańska
Spotkanie autorskie z Panią Ireną Zimną
Dnia 30.10.2024r.uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z p.Ireną Zimną - autorką wielu wierszy.
inf. N. Iwanowska
Relacja: (3) Facebook
Sieciakowa lekcja online
#SzkołaPromujacaZdrowie
W ramach kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY uczniowie kl.3a i 3c uczestniczyli w Siecikowej lekcji online: Internet Mocy bez Przemocy! Trzecioklasiści dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na dzieci w internecie oraz jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci.
inf. M. Klaszczyńska, H. Gudynowska
Audycja muzyczna w Filharmonii w Gorzowie Wlkp.
Dnia 29 października klasa 2b i 3a wybrały się do Filharmonii Gorzowskiej. Naszym przewodnikiem na muzycznym szlaku był wyjątkowy gość : Tomasz Drozdek T.ETNO – muzyk, kompozytor, kolekcjoner instrumentów z najdalszych zakątków świata. Razem z nim wybraliśmy się w podróż pełną energetycznych rytmów i zaskakujących brzmień - posłuchaliśmy jak brzmią instrumenty etniczne, a także zobaczyliśmy, jak wyglądają i jak się na nich gra. W kąciku klasycznym zaś pojawiły się dwa okazałe i piękne instrumenty – fortepian i harfa. Celem uczestnictwa w audycji muzycznej było świadome obcowanie z muzyką klasyczną oraz systematyczne upowszechnianie wiedzy o utworach, instrumentach i stylach muzycznych
inf. H. Gudynowska.
6
Z wizytą w zakładzie szewskim
Uczniowie klasy 3c po omówieniu lektury pt."Szewczyk Dratewka" udali się do zakładu szewskiego. Pan Tadeusz Liśkiewicz, który zawód szewca wykonuje 61 lat bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się czym dokładnie zajmuje się szewc. Miały również możliwość zobaczyć maszyny i przybory, którymi posługuje się w swojej pracy. Podczas wizyty trzecioklasiści mieli okazję zadawania pytań, na które gospodarz pracowni szewskiej chętnie udzielał wyczerpujących odpowiedzi.
Bardzo dziękujemy Panu Tadeuszowi za przybliżenie zawodu szewca i miłe spotkanie.
inf. M. Klaszczyńska
Kasztany zostały policzone...
Hej, Czytelniku!
Już wiemy, ile kasztanów jest w słoiku.
Dzisiaj wszystkie kasztany zostały policzone!
W słoiku było ich ... aż 93.
Najbliżej prawidłowej odpowiedzi była uczennica klasy Va Zuzanna Cichowicz. Gratulujemy!
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - oddano 89 głosów.
Dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy wypożyczali książki i brali udział w zabawie.
inf. Biblioteka szkolna
List gończy za Balladyną
Uwaga! Poszukiwana jest zbiegła, niebezpieczna kobieta! Ktokolwiek ją widział, proszony jest o szybki kontakt z miejscowymi organami sprawiedliwości! Uczniowie klasy 8b na lekcji języka polskiego wykorzystali swoją kreatywność i podjęli się przygotowania listu gończego za Balladyną, tytułową bohaterką dramatu Juliusza Słowackiego. Praca twórcza pomogła im utrwalić wiadomości z lektury.
inf. A. Chmielewska-Majdańska
3
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ SZACHOWYCH ,,Konik szachowy”
24.10.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie rozwiązywania zadań szachowych ,,Konik szachowy”. Konkurs ten to doskonała okazja, aby rozwijać umiejętności strategicznego myślenia i koncentracji, a także pogłębiać zainteresowanie szachami – grą, która przynosi wiele korzyści edukacyjnych i rozwija kluczowe cechy, takie jak cierpliwość, logika i kreatywność.
Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych.
Pionek - klasy 1, 2 i 3
Goniec - klasy 4,5 i 6
Wieża - klasy 7 i 8
Do rozwiązania mieli 30 zadań o różnym stopniu trudności.
W zawodach wzięło udział 9 uczniów.
Wszystkim szachistom życzymy powodzenia.
Wyniki za 6 tygodni.
inf. E. Partyka
4
Spotkanie z pszczelarzem
Dnia 22 października gościliśmy w naszej szkole p. Aleksandra Ławreszuka pszczelarza Stowarzyszenia Pszczelarzy Baltic Bee, który omówił temat "Pszczoły w kulturze ludowej, tradycja i nowoczesność". Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią polskiego pszczelarstwa, zobaczyli jak wygląda sprzęt pszczelarski oraz dowiedzieli sie dlaczego bez pszczół nie byłoby czekolady, kawy, jeansów a nawet pizzy.
4
Poznajemy warstwy budowy lasu w praktyce
W piątek, 18 października uczniowie klasy 3c wybrali się na wycieczkę do Leśnego Centrum Ekologicznego w Dankowie. Głównym celem zajęć, które przeprowadził Leśniczy leśnictwa Danków Pan Wojciech Wacławski wraz z Podleśniczą Panią Sylwią Gławdel było poznanie warstwowej budowy lasu, obserwacja roślin i zwierząt żyjących w poszczególnych piętrach oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w praktycznej lekcji przyrody, dzieci otrzymały książki o tematyce leśnej. Uczniowie mieli również czas na ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólną zabawę. Wyjazd do lasu był dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz bliższego poznania pracy leśnika.
inf. M. Klaszczyńska
7
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Gazetka poświęcona twórczości Juliana Tuwima
inf. Biblioteka szkolna
Szkolny Klub Rummikub
Zapraszam uczniów na zajęcia pozalekcyjne do powstającego Szkolnego Klubu Rummikub. We wtorek, 22 października, o godz. 14.45 w sali nr 13 odbędzie się spotkanie informacyjne dla chętnych uczniów z klas 4-7.Na spotkanie zapraszam tych, którzy znają tę grę oraz tych, którzy chcieliby ją poznać.
Zajęcia będą trwały godzinę zegarową i nie będą tylko czasem na granie, choć to stanowi podstawę spotkań. Chciałbym podczas zajęć z uczniami przede wszystkim dobrze poznać i zrozumieć zasady gry, poznać różne odmiany gry Rummikub i w nie zagrać, zorganizować turniej szkolny oraz międzyszkolny.
Celem Szkolnego Klubu Rummikub jest rozwijanie umiejętności matematycznych, logicznego myślenia, współpracy w grupie oraz umiejętności językowych wśród uczniów naszej szkoły. Niewątpliwie poprzez grę w Rummikub zwiększa się zaangażowanie ucznia w naukę matematyki, rozwijane są umiejętności logiczne i strategiczne. Gra pomaga ćwiczyć planowanie i podejmowanie przemyślanych decyzji z efektywnym wykorzystaniem czasu. Rummikub wspiera współpracę, komunikację i pracę w grupie oraz pomaga w budowaniu pozytywnych relacji rówieśniczych. Udział w zajęciach z czasem da także możliwość udziału w turniejach szkolnych i pozaszkolnych - mam nadzieję, że również w mistrzostwach ogólnopolskich.
ks. Maciej Drozd
Audycje Muzyczne z Bachmanem
"O dziadku, który dostał główną rolę w balecie.” - to temat dzisiejszego spotkania Audycje Muzyczne z Bachmanem. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się:
Czy dziadek może wystąpić w balecie?
Czy od orzechów mogą mu się poluzować zęby?
I co przez to może się wydarzyć?
Koncert prezentował najsłynniejsze balety Piotra Czajkowskiego i jego twórczość.
Czy wiesz, jak prawidłowo umyć ręce?
#SzkołaPromującaZdrowie
W ramach obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk uczniów klasy 3c odwiedziła mama Nikoli, Pani Marta Krześniak, pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Drezdenku. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenia dla zdrowia ma codzienne mycie rąk. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce oraz o skutkach ich obecności. Pani Marta omówiła z dziećmi sytuacje, po których należy pamiętać o myciu rąk. Przedstawiła schemat mycia rąk, który później wszyscy zastosowali w praktyce. Były też doświadczenia, które uświadomiły uczniom jaką rolę w walce z brudem i zarazkami odgrywa mydło i ciepła woda. Spotkanie z Panią Martą było również doskonałą okazją do bliższego poznania pracy pielęgniarki.
Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające zajęcia.
inf. M. Klaszczyńska
Relacja:Facebook
Światowy Dzień Mycia Rąk
#SzkołaPromującaZdrowie
W ramach Światowego Dnia Mycia Rąk na korytarzu naszej szkoły uczniowie mogą przypomnieć sobie zasady prawidłowego dbania o higienę rąk.
inf. M. Kozanecka, G. Wianecka
Igrzyska Dzieci w Biegach Przełajowych
Dnia 11.10.2024r. odbyły się Igrzyska Dzieci w Biegach Przełajowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich. Uczestniczyło w nich 200 uczniów naszej szkoły. Rywalizacja była bardzo zacięta. Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii:
Klasa I
Dziewczynki
1. Lena Loc
2. Anna Tutko
3. Hanna Janiczek
Chłopcy
1. Franciszek Wojciechowski
2. Fabian Stasiukiewicz
3. Leon Malewicz
Klasa II
Dziewczynki
1. Zuzanna Rogowska
2. Hanna Borgosz
3. Aleksandra Perkowska
Chłopcy
1. Michał Rogowski
2. Maciej Maroszek
3. Tymon Wilczyński
Klasa III
Dziewczynki
1. Małgorzata Marek
2. Julia Jankowska
3. Barbara Herberg
Chłopcy
1. Stanisław Tuz
2. Piotr Jankowicz
3. Adam Czajczyński
Klasa IV
Dziewczynki
1. Hanna Rosińska
2. Hanna Łukaszuk
3. Maria Kruk
Chłopcy
1. Jacek Wojciechowski
2. Aleksander Kołodziej
3. Marcel Rogowski
Klasa V
Dziewczynki
1. Natalia Herberg
2. Anastasiia Halaiba
3. Alicja Rzepecka
Chłopcy
1. Błażej Kamzelski
2. Antoni Burda
3. Mateusz Haszczyc
Klasa VI
Dziewczynki
1. Marta Dźwigalska
2. Lena Dziewińska
3. Hanna Klaszczyńska
Chłopcy
1. Roger Ferens
2. Mikołaj Herberg
3. Michał Młynaryk
Klasa VII
Dziewczynki
1. Klara Gołębiowska
2. Sofiia Voievoda
3. Oliwia Jakubowska
Chłopcy
1. Kyryl Didenko
2. Karol Kaczmarczyk
3. Szymon Broniarski
Klasa VIII
Dziewczynki
1. Anna Velyka
Chłopcy
1. Robert Graczyk
2. Jakub Chmiel
3. Franciszek Karkoszka
inf. A. Sagan
Relacja: Facebook
Archiwum Aktualności