• Książki od Intermarche

• Pan Zbigniew Bortnowski, właściciel Intermarche, przekazał w ostatnich dniach roku szkolnego 2021/2022 te oto książki na nagrody.

Trafiły one w ręce osób wyróżnionych w Kangurze matematycznym.

Dziękujemy!!!

• Akademia pożegnania tegorocznych absolwenyów w SOKu

• Dnia 23 czerwca w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły. Była to wyjątkowa chwila dla uczniów oraz ich rodziców. Nie zabrakło podziękowań, wspomnień i nagród dla wyróżnionych uczniów. Pani Dyrektor Aldona Ułasowiec ogłosiła imię i nazwisko Prymusa Szkoły, którym został Oliwier Kristel, pan Burmistrz Mateusz Feder wręczył nagrodę. Jutro òsmoklasiści odbiorą świadectwa i po wakacjach rozpoczną kolejny etap edukacji. Życzymy Wszystkim powodzenia.

• Wycieczka klasy 4b i 4c do stadniny koni w Gardzku

• Dzisiejszego dnia odbył się rajd pieszy klas 4b i 4c. Uczniowie wyruszyli spod szkoły do stadniny koni w Gardzku. Wszyscy sprawnie i z zadowoleniem pokonali trasę mimo dalekiego dystansu. Na miejscu zorganizowano ognisko oraz gry i zabawy. Uczniowie mieli możliwość przejażdżki konnej. Dzień spędzili miło i aktywnie z dużym poczuciem satysfakcji.

• Wycieczka klasy 7c do ośrodka Kadet w Długiem

• W dniu 22.06.2022 r. odbyła się wycieczka klasy VII c do Ośrodka wypoczynkowego Kadet w miejscowości Długie. Prowadzone były zajęcia rekreacyjno - sportowe takie jak rowery wodne, laser tag i wspinaczka.

• Zajęcia przyrodniczo - krajoznawcze

• Uczniowie klas IIa, IIc oraz IIIa, IIIb, IIIc w tym roku szkolnym aktywnie uczestniczyli w spotkaniach przyrodniczych prowadzonych przez p. Małgorzatę Kozanecką. Wykonywali doświadczenia, prowadzili obserwacje oraz wyprawiali się z wędrówkami po naszym mieście, aby poznać jego ciekawe miejsca.

• Wycieczka klasy 4b i 4c

• Dnia 15.06.2022r. odbyła się wycieczka klasy 4b i 4c do Barlinka na Ranczo w Dolinie Płoni. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak: zjazd linowy tyrolką, warsztaty malowania na szkle, dmuchane zamki, ognisko. Ostatnim punktem wycieczki był spacer szlakiem "Przygody nad Jeziorem Barlineckim" na którym spotkać można eksponaty zwierząt leśnych naturalnych rozmiarów.

• XIII Powiatowy KOnkurs Plastyczny w Drezdenku

• W XIII Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży w Drezdenku "Niezwykły nastrój mojej okolicy..." nasi uczniowie zdobyli nagrodę główną oraz cztery wyróżnienia.

W kategorii wiekowej 7-9 lat nagrodę główną zdobyła Milena Wojczuk (kl. II a).

Natomiast wyróżnienia otrzymali:

- Bartosz Broniarski (kl. I b)

- Maria Kowalska (kl. I b)

- Jagoda Biłat (kl. II a)

- Olgierd Halasz (kl. II a -kółko plastyczne Mały plastyk)

Gratulujemy sukcesów!

Maria Kram i Elżbieta Szafrane

• Wycieczka klasy Ic

• W ostatni dzień przed długim weendem klasa 1 C wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Centrum Ekologicznego w Dankowie. Celem wycieczki było włączenie się do akcji sprzątania lasu oraz odczuwanie przyjemności obcowania z przyrodą. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności na leśnym torze sprawnościowym. W nagrodę za aktywność spędzili czas wolny na placu zabaw. Na koniec wszyscy integrowali się przy grillu i otrzymali upominki od Pani Darii, która była naszym przewodnikiem podczas wycieczki. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych!

• Z wizytą w Dankowie

• 20 czerwca uczniowie klas VII B i VII C brali udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez LOP i strzeleckie nadleśnictwo. Tematem spotkania w terenie była mała retencja.

Pomimo deszczowej pogody udało się miło spędzić czas. Po krótkiej nauce na łonie natury na uczniów czekał poczęstunek. Po nim, dzięki pogadance prowadzonej przez pracownika nadleśnictwa, dzieciaki wzbogaciły wiedzę o życiu leśnych zwierząt. Wizytę w Dankowie zaliczamy do udanych.

• Sukcesy plastyczne najmłodszych uczniów

• W XIII Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży w Drezdenku "Niezwykły nastrój mojej okolicy... " nasi uczniowie zdobyli nagrodę główną oraz cztery wyróżnienia. W kategorii wiekowej 7-9 lat nagrodę główną zdobyła Milena Wojczuk (kl. II a).Natomiast wyróżnienia otrzymali:- Bartosz Broniarski (kl. I b) - Maria Kowalska (kl. I b) - Jagoda Biłat (kl. II a) - Olgierd Halasz (kl. II a -  kółko plastyczne Mały plastyk)

Gratulujemy sukcesów!

Maria Kram i Elżbieta Szafranek

• Bal ósmoklasisty

• Dnia 15 czerwca w restauracji "Zacisze" w Strzelcach Krajeńskich odbył się bal ósmoklasisty. Jak tradycja głosi bal rozpoczął się polonezem, po którym uczniowie mieli obiad, przękąski i słodki poczęstunek. Nasi uczniowie bawili się wspaniale. Długo będą pamiętać ten dzień.

• Wycieczka 5c

• Dnia 15 czerwca klasa 5 c wraz z wychowawcą p. Elwirą Kubiak i p. Moniką Pilarczyk wybrała się do Gospodarstwa Agroturystycznego Janówek. Celem wycieczki było propagowanie zdrowego, zgodnego z naturą trybu życia. Uczniowie mieli okazję poznać obowiazki jakie spoczywają na opiekunach koni i przejechać się bryczką. Na koniec wszyscy integrowali się przy ognisku i robieniu wspólnych zdjęć w fotobudce.

• Radosny uśmiech - radosna przyszłość

• Uczniowie klas drugich zakończyli zajęcia w  ramach programu Radosny uśmiech - radosna przyszłość. Dzieci  cały miesiąc wypełniały Grafik mycia zębów Pani Doktor Ząbkowskiej, który przypominał o codziennym szczotkowaniu zębów całej rodzinie. Kto ukończył to ćwiczenie otrzymał dyplom Super Rodziny.Podczas podsumowania zajęć uczniowie klas drugich wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowia jamy ustnej, dzięki czemu poradzili sobie z wykonaniem prac plastycznych: Jak dbać o zdrowy uśmiech.Prace można oglądać na wystawie - na korytarzu szkolnym w segmencie C.