• Wystawa "Czarowne"

          • W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" moduł I - W krainie muz, temat : W galerii sztuki, klasa V b wybrała się do strzeleckiego Spichlerza na wystawę prac pt." Czarowne", która przedstawia wizję strzeleckich czarownic. Autorem prac jest R. Nebelski.

          • Muzeum Historii Ubioru i Palmiarnia w Poznaniu

          • Dnia 28 października w ramach projektu Interreg "Bez granic: nauka- praca- życie" uczniowie naszej szkoły z grupy: krawiectwo i ogrodnictwo wybrali się na wycieczkę do Poznania. Uczestnicy odkryli nowe miejsce na mapie Poznania - Muzeum Historii Ubioru oraz Palmiarnia. Celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwacje różnych roślin oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki. Zajęcia prowadzą p. Irena Chwalencką i Natalia Iwanowska.

          • "Tajemniczy turban" - dla uczniów klas 1b i 1c

          • Dnia 27 października klasy 1b i 1C pojechały dziś do teatru w Gorzowie Wielkopolskim, by zobaczyć opowieść teatralną pt. "Tajemniczy turban". To bajka interaktywna składająca się z dwóch baśni turkmeńskich. Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w opowieści o tym, jak sprzyjające okoliczności odkrywają i nagradzają to, co jest w nas najcenniejszego: dobroć, mądrość, uczynność. Spektakl dostarczył wielu wrażeń, za które uczniowie podziękowali aktorom gromkimi brawami.

          • Wizyta pierwszaków w Miejskiej Bibliotece w Strzelcach Kraj.

          • Dnia 26 października, klasa 1a wybrała się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich. Klasa uczestniczyła w interesujących warsztatach bibliotecznych. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza, jego pracy ale również możliwość poznania jak funkcjonuje biblioteka , jakie są zasady korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Dzieci wysłuchały przygotowanych wierszy, wykonały zakładkę do książki oraz miały możliwość zwiedzenia biblioteki i poczytania interesujących książek. Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i zakładką w ręce.

          • Audycje muzyczne - "O tym jak muzyka łagodzi obyczaje"

          • Dnia 24 października od rana na korytarzach szkolnych słychać było głośną muzykę. Śpiew, gra na instrumentach dobiegały z auli gdzie trwały audycje muzyczne. Na pierwszym spotkaniu z muzykami byli uczniowie kl.III i IV. Kolejne klasy już niebawem.

          • Zajęcia kulinarne w Lets cook studio kulinarne Gorzów Wlkp.

          • Dnia 21 października grupa uczniów uczęszczająca na zajęcia kulinarne prowadzone przez Wiktorię Grondal udała się do Let's cook studio kulinarne w Gorzowie Wlkp. W profesjonalnej kuchni wspólnie przygotowali 2 potrawy: pizzerinki z dodatkami, deser jogurtowo- ciasteczkowo- owocowo- czekoladowy

            "Grupa była mega zdyscyplinowana, zatem w 2 h uwinęliśmy się z pracą i mogliśmy usiąść skonsumować nasze pyszności przy wspólnym stole. Opiekunowie także popróbowali wykonanych pizzerinek, zatem głodni do domu nie wracali" - powiedział kucharz.

          • Tęcza w probówce

          • W ramach projektu Interreg "Bez granic nauka- praca- życie "na zajęciach z laboratorium prowadzonych przez p. Marzenę Zawadzką uczniowie dowiedzieli się co to są superabsorbenty i jak powstaje Fun bow czyli tęcza w probówce.

          • Szczęśliwy Numerek

          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego od 24 października powracamy do losowania Szczęśliwego Numerka. Przedstawiamy obowiązujący regulamin:

             

            REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA

            1.Każdy ma prawo do szczęścia.  
            2.Szczęśliwy numerek - to losowany każdego dnia numer z dziennika.
            3.Losowany jest jeden numerek dla całej szkoły.
            4.Szczęśliwy numerek losowany jest każdego  dnia o godz.7.45 i widoczny jest  na szybie przy drzwiach wejściowych do szkoły.
            5.Szczęśliwy numerek posiada osoba, której numer z dziennika odpowiada wylosowanemu.
            6.Szczęśliwy numerek zwalnia ucznia z pisania kartkówek, odpowiedzi ustnej, konieczności posiadania pracy domowej. Sytuacja ta nie obowiązuje, gdy uczeń sam wyrazi chęć do wzięcia udziału w wyżej wymienionych formach oceny i  zajęć.
            7.Wylosowany numerek nie zwalnia z pisania zapowiedzianych testów, sprawdzianów i klasówek.
            8.Szczęśliwy numerek nie chroni od negatywnej uwagi z zachowania i nie upoważnia do łamania regulaminu szkoły.
            9.Przywilej Szczęśliwego numerka wygasa wraz z zakończeniem przez ucznia zajęć lekcyjnych w danym dniu.
            10.Nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą lub dyrektorem szkoły może zawiesić udział ucznia w Szczęśliwym numerku ze względu na nieodpowiednie zachowanie przed, po lub w trakcie zajęć lekcyjnych.
            11.Szczęśliwy numerek obowiązuje od 24 października 2022 roku aż do odwołania.

          • Światowy Dzień Mycia Rąk

          • Dnia 5 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. W ramach tego wyjątkowego dnia w naszej szkole zorganizowano w klasach I-III kampanie edukacyjne, których celem było podniesienie świadomości uczniów na temat wpływu prawidłowego mycia rąk na zdrowie człowieka. Działania informacyjno- edukacyjne obejmowały emisje filmów profilaktycznych, prace plastyczne, karty pracy oraz działania praktyczne: mycie rąk zgodne z instrukcją.

          • Zajęcia z logopedą w klasie 8a

          • Dnia 18 października w klasie 8a w ramach profilaktyki logopedycznej udało się przeprowadzić zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się czym jest fizjologia w obszarze twarzoczaszki, jakie korzyści przynosi oddech nosem, jaka jest rola diety w działaniu na mięśnie i struktury kości.

          • Wizyta w zakładzie krawieckim

          • Uczestnicy zajęć krawieckich prowadzonych przez p. Irenę Chwalencką odwiedzili zakład krawiecki działający w naszym mieście. Uczniowie mogli przyjrzeć się jak wygląda praca w tym zawodzie. Mieli okazję także do zadawania pytań, oglądania profesjonalnego sprzętu. Zajęcia z krawiectwa prowadzone są w ramach projektu Interreg 'Bez granic nauka-praca-życie ".

          • Prawo Archimedesa i Prawo Pascala

          • Co sprawia , że Nurek Kartezjusza nurkuje? Uczniowie na zajęciach Laboratorium w ramach projektu Interreg " Bez granic: nauka- praca- życie" prowadzonych przez p. Marzenę Zawadzką sprawdzali Prawo Archimedesa i Prawo Pascala.

          • Ślubowanie klas I - "Pola Nadziei"

          • Dzisiaj w naszej szkole wielkie święto! Uczniowie klas I dumnie wypowiedzieli słowa ślubowania:

            "My uczniowie klasy pierwszej Ślubujemy być dobrymi Polakami. Przyrzekamy uczyć się tego, co dobre i piękne. Zobowiązujemy się być pilnymi w nauce i wzorowymi w zachowaniu. Obiecujemy dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom." Podczas uroczystości Samorząd Uczniowski sprzedawał cebulki żonkili w ramach akcji "Pola Nadziei", zebrana kwota w całości zostanie przekazana pacjentom Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

          • "Czytanie na przerwie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

          • Dnia 12 października cała społeczność szkolna po raz kolejny przystąpiła do Międzynarodowej akcji czytelniczej "Czytanie na przerwie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Uczniowie klas IV-VIII wyszli na przerwę z książką w ręku i przystąpili do czytania. Każdy mógł przynieść wybraną przez siebie książkę, nawet napisaną w j.angielskim. Uczniowie klas I-III w tzw. strefie czytania wysłuchali baśni Andersena "Słowik", którą czytali starsi koledzy i nauczyciele. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska szkolnego.

          • Dzień Drzewa - Magnolia

          • Z okazji Dnia Drzewa przypadający 10 października grupa uczniów z p. Natalią Iwanowską posadziła na terenie naszej szkoły magnolię. Mamy nadzieję, że magnolia będzie pięknie kwitła i cieszyła oczy wszystkich uczniów każdej nadchodzącej wiosny. Uczniowie posadzili także wrzosy w donicach i wykonali jesienne prace porządkowe. To wszystko w ramach zajęć z ogrodnictwa Interreg "Bez granic: nauka-praca-życie ".

          • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

          • Dnia 10 października 2022 roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Założenie, przypięcie żółtej wstążki oznacza solidarność z osobami, które cierpią m.in na depresję. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego roznosiły żółte wstążeczki i przypominały, że każdy uczeń zawsze w razie potrzeby może zgłosić się do gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Dnia 7 października w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie za szkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń.

            Z tej okazji klasa 6c wraz z wychowawcą Panią Elwirą Kubiak wcieliła się w rolę egzaminatorów i przepytała z tabliczki mnożenia. Patrole odbyły się nie tylko na szkolnych korytarzach, gdzie przepytano dyrekcję, nauczycieli i uczniów, ale również poza murami szkoły. Uczniowie odwiedzili urzędników Urzędu Miasta i Gminy, SCOPO, Urzędu Pracy i Policję. Uśmiechy na twarzach nie znikały młodzieży, jak i przepytywanym. Oni dzięki temu wydarzeniu mogli nadrobić matematyczne zaległości. W ramach podziękowań za odwiedziny uczniowie otrzymali gadżety i słodycze.

          • Rajd rowerowy wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

          • 8 października 2022r., w godzinach przedpołudniowych, w celu popularyzacji turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocji walorów turystyczno – krajoznawczych okolic oraz stworzeniu uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami (ks. Wojtkiem Lisiewiczem, Anną Ruszczak, Łukaszem Halaszem), wyruszyli swoimi jednośladami ku przygodzie.

            Nasi uczniowie pokonując trasę rowerową Strzelce Krajeńskie – Długie, przy sprzyjającej pogodzie, dzielnie podejmowali wyzwania, które ku uciesze opiekunów wzmacniały integrację wolontariuszy. Wzajemna pomoc, życzliwość i zaangażowanie wolontariuszy w czasie wycieczki cieszyła też Parafialny Zespół Caritas, który przywitał nas w Ośrodku Kolonijnym Sportowo – Wychowawczym, w miejscowości Długie, rozpalonym ogniskiem, kiełbaskami i pysznymi przekąskami. Po posileniu się i nabraniu sił, odbył się mecz siatkówki, który także przyczynił się do wspólnej radości zarówno młodszych

            jak i starszych.