• Wycieczka do Leśnego Centrum Edukacji w Dankowie

• Dnia 6 października uczniowie klas III a,  III c oraz ucz. D. Sławek pojechali na wycieczkę do Leśnego Centrum Ekologicznego w Dankowie. Pod opieką pani leśnik Martyny Demidowicz dzieci przeżyły wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic m.in. życie w powalonym, martwym drewnie, leśne przedszkole, olbrzymie korzenie... Dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Przede wszystkim uczniowie dużo dowiedzieli się o drzewach, które za kilka dni mają swoje święto. W czasie spaceru dzieci pokonywały różne leśne przeszkody, a po spacerze był czas na posiłek i wspólną zabawę. Uczniowie miło spędzili czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu leśnej przyrody.

• III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w SP w Bobrówku

• Dnia 6 października w Szkole Podstawowej w Bobrówku odbył się Turniej Piłki Nożnej. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Iwo Kosut, Adam Jastrzębski, Szymon Dzioch, Wojciech Małecki, Krzysztof Brandt, Tomasz Chrebor i Igor Hruszowiec zajęli III miejsce. Gratulujemy

• Niezwykła - zwykła woda

• W ramach projektu Interreg "Bez granic: nauka- praca- życie" prowadzonych przez p. Marzenę Zawadzką uczniowie odwiedzili Ceneum Nauki Keplera w Zielonej Górze i uczestniczyli w zajęciach z laboratorium : niezwykła - zwykła woda , na których sprawdzali napięcie powierzchniowe , gęstość, odczyn roztworu oraz robili pastę dla słonia i lampę lawa.

• Programowanie robotów i budowanie torów

•  Dnia 4 października w ramach zajęć z informatyki uczniowie naszej szkoły odwiedzili Zieloną Górę. W Centrum Nauki Keplera programowali roboty i budowali tory. Ponadto odwiedzili Palmiarnię z najwyższą w Polsce palmą i roślinnością egzotyczną. Zajęcia prowadzone są przez p. Mariusza Naruszewicza w ramach projektu Interreg Bez granic: nauka-praca-życie.

• Wycieczka szkolnych "architektów" do Zielonej Góry

• Wyjazd do Zielonej Góry naszych szkolnych „architektów” już za nami. W Centrum Nauki Keplera uczniowie poznali „Świat brył”. Okazało się, że budowle to także bryły. Każdy uczestnik warsztatu wyszedł ze spotkania z samodzielnie złożonymi bryłami platońskimi - dwunastościanem i sześcianem wykonanym w technice origami. W jaki sposób przeznaczenie budowli wpływa na jej wygląd doświadczyliśmy zwiedzając Palmiarnię. Uf było gorąco. Wycieczka odbyła się w ramach projektu Interreg „Bez granic: nauka-praca-życie", zajęcia prowadzi p. Iwona Hrabska.

• Szkoły Pełne Talentów

• Nasza szkoła bierze udział w Akcji Lidla - Szkoły Pełne Talentów. Akcja polega na przekazywaniu Talenciaków na rzecz wybranej szkoły, która zdecyduje na jaki sprzęt wymieni zebrane Talenciaki.

Zachęcamy do udziału

• Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

• Przez cały wrzesień trwał nabór chętnych uczniów do pracy w Samorządzie Uczniowskim. Dzisiaj, spośród 26 zgłoszonych uczniów w wyborach tajnych wyłoniony został Przewodniczący SU - Jakub Chmiel z kl. 6a.

Opiekunami SU są p. Agnieszka Chmielewska -Majdańska i Marta Broniarska.

• Pocałuj i jedź

• Pocałuj i jedź - od tego tygodnia takie miejsce będzie działać przy Szkole Podstawowej nr 1

Rano, gdy jest największy ruch - wysadzimy swoje pociechy, które bezpiecznie pójdą na lekcje

My damy buziaka i pojedziemy do pracy lub domu - mówi pan Burmistrz Mateusz Feder.

• Jesienny stroik

• Na pierwszych zajęciach z ogrodnictwa uczniowie mieli okazję stworzyć jesienny stroik z wykorzystaniem pięknych wrzosów. Stroik ozdobi drzwi lub stół. Zajęcia prowadzi p. Natalia Iwanowska w ramach projektu Interreg 'Bez granic nauka-praca-życie ".

• Igielniki na zajęciach z krawiectwa

• Zajęcia z krawiectwa prowadzone przez p. Irenę Chwalencką ruszyły pełną parą. Uczniowie mieli okazję zrobić igielniki, które przydadzą się w każdym domu. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu Interreg 'Bez granic: nauka-praca-życie".

• Spektakl "Biękna i Bestia"

• W ostatni dzień września uczniowie klas 5b i 5c wybrali się do teatru im Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl " Piękna i Bestia". Spektakl wywołał wśród uczniów wiele pozytywnych emocji i dał możliwość obcowania z żywą kulturą.

• Pełna miska dla Zwierząt ze Schroniska

• Zwracamy się z prośbą o pomoc w zbiórce karmy oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt, aby mogły godnie przetrwać okres zimowy. Zbiórka ta trafi do Schroniska dla Zwierząt Młodolino.Mile widziane :- karma w puszkach dla psów i kotów, np. Rafi, Dolina Noteci- ręczniki, koce- drapakiProsimy o przynoszenie tych rzeczy do sali nr 7 w dniach od 03 października do 21 października.Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie , za co będziemy bardzo wdzięczni.

• Wycieczka klasy 4a i 4c do Ochli i Zielonej Góry

• Ach! Cóż to był za dzień! Klasy 4a i 4c 30 września udały się na wycieczkę turystyczno-edukachyjną do Ochli i Zielonej Góry. Tam czekało na uczniów zwiedzanie Muzeum Etnograficznego, udział w warsztatach, gdzie samodzielnie wyrabiali masło i maślankę, wizyta w Centrum Nauki Keplera, seans w Planetarium i oczywiście obiadek w ulubionej restauracji. Dzień pełen wrażeń!

• Model DNA

• Uczniowie klasy 8a i 8e wykazali się niezwykłą kreatywnością przygotowując model DNA, który z pewnością zapamiętają na całe życie. Lekcja biologii prowadzona przez p. Marzenę Zawadzką.

• Zajęcia kulinarne - gofry z owocami

• Ale pyszne! Ten zwrot królował na zajęciach kulinarnych w ramach projektu Interreg 'Bez granic: nauka- praca - życie"wprowadzonych przez p. Wiktorię Grondal. Uczniowie przygotowywali pyszne gofry.