• Spotkanie autorskie

  13 listopada uczniowie z klasy IIc (wych. I. Wojtas) oraz IIIa (wych. M. Kram) zostały zaproszone na spotkanie autorskie do Biblioteki Publicznej. Dzieci poznały autorkę książek - panią Magdalenę Ludwiczak.

  Podczas spotkania dzieci rozmawiały o czytaniu książek oraz dowiedziały się jak powstają książki i jak tworzy się do nich ilustracje. Pani M. Ludwiczak przeczytała wybrane fragmenty „Kadelkowych rozterek”, które spodobały się dzieciom. Na zakończenie dzieci otrzymały dedykacje autorki do zakupionych książek.

  M. Kram

   

 • Koziołek Matołek

  8 listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego pod hasłem „Koziołek Matołek”.

  W konkursie dla klas I-III wzięło udział 31 uczniów naszej szkoły. W części plastycznej wyłonionych zostało troje laureatów, natomiast w części technicznej zostało nagrodzonych czworo uczniów SP nr 1, a ośmioro zostało wyróżnionych. Organizatorzy konkursu: pani Magdalena Bortnowska oraz pani Marzena Klimek wręczyły dyplomy oraz nagrody.

   

  Laureaci:

  Część plastyczna:

  miejsce I – Natalia Podkówka kl. Ia

  miejsce II- Hubert Wierzbicki kl. Ia

  miejsce III- Jakub Stuchly kl. IIIb

   

  Część techniczna:

  miejsce I – Szymon Broniarski kl. IIb

  miejsce II- Krystian Rybak kl. IIb

  miejsce II- Julia Bejenka kl. IIc

  miejsce III- Kaja Gołębiewska kl. Ib

   

  Wyróżnienia:

  Hanna Gębicz kl. Ia

  Kacper Hołod kl.Ib

  Jakub Starczyński kl. Ib

  Wiktoria Kaźmierczak kl. Ib

  Wojciech Kowalewski kl. Ic

  Hanna Przysło kl. Ic

  Amelia Wojciechowska kl. Iic

  Jan Jankowski kl. IIIa

 • Śniadanie Daje Moc

  To już ósma edycja programu Śniadanie Daje Moc, którego ideą jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka.

  Uczniowie wszystkich klas I - III wraz ze swoimi wychowawcami w dniu 7.11.2019 przygotowywali zdrowe, przepyszne śniadania. Wspólny posiłek był również okazją do zacieśnienia przyjaźni oraz wspólnych rozmów z kolegami i koleżankami.

   

 • 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

  Już rok minął od setnej rocznicy odzyskania przez Polaków niepodległości. Wspominając tamte chwile, uczniowie naszej szkoły z dumą i zaangażowaniem podjęli się działań w ramach kolejnej rocznicy.

  Oddając się listopadowej refleksji i zadumie, podczas wspólnego spotkania oddali cześć narodowym bohaterom, którzy ofiarnie oddali życie za wolność Polski. Przy symbolicznych grobach zapłonęły znicze. W inscenizacji, którą przygotowali pod okiem pana Przemysława Dragana i pani Magdaleny Łabuńki przedstawili historię zniewolonej, walczącej i upragnionej - wolnej Polski. Prezentację uświetnił wspólny śpiew. Wybrzmiały pieśni patriotyczne.

  Kolejnym akcentem obchodów tegorocznego Święta Niepodległości był apel niepodległościowy dla uczniów młodszych. Uczniowie wspólnie zaśpiewali oraz wyrecytowali tekst Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

  Na koniec obchodów uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i wychowawcami zgromadzili się na dziedzińcu szkoły, gdzie przyłączając się do ogólnopolskiej akcji odśpiewania całego hymnu narodowego, o znaczącej godzinie 11:11, wspólnie zaśpiewali.

   

  Przemysław Dragan

  Magdalena Łabuńka

  Gabriela Mróz

   

 • Konkurs Ornitologiczny Ptaki Parku Narodowego Ujście Warty

  Dnia 06.11.2019 w Kostrzynie odbyła się XI edycja Konkursu Ornitologicznego Ptaki Parku Narodowego Ujście Warty. Nasi uczniowie Jędrzej Galant z klasy VII c oraz Jakub Spilnyk z klasy VIII a zostali finalistami tego konkursu i otrzymają zaświadczenia od Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  Finalistom gratulujemy.

  Marzena Zajda

   

 • Jesienne spotkanie z przeszłością

  Jesienne spotkanie z przeszłością

  W tygodniu poprzedzającym Święto Zmarłych uczniowie naszej szkoły w ramach godzin z wychowawcą licznie wyruszali na strzelecki cmentarz. Wychowawcy wraz z podopiecznymi odwiedzali groby tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniali się do rozwoju naszej Jedynki. Wśród tych osób byli dawni nauczyciele i pracownicy administracyjni. Przy grobach wspomnianych zmarłych uczniowie zapalali znicze, które przynieśli ze sobą.

  Znicze zapalono także przy pomniku poświęconym ofiarom II wojny światowej i tym, którzy ucierpieli przez system totalitarny w powojennej Polsce. Była to lekcja historii, podczas której nauczyciele przypomnieli o przypadającej w tym roku 80. rocznicy wybuchu wojny. Wspomniano ofiary kampanii wrześniowej, pomordowanych w Katyniu, prześladowanych i wywożonych do obozów koncentracyjnych w okresie hitlerowskiej okupacji.

  To jesienne spotkanie z przeszłością było czasem krótkiej zadumy. Krótkiej, bo zaraz potem na nowo wkroczyliśmy w teraźniejszość, a ta pochłonęła uczniów bardzo szybko. Mamy jednak nadzieję, że w sercach młodych pojawiła się jakaś malutka iskra, która nie pozwoli zapomnieć o tych, którzy byli częścią naszej historii, tej wielkiej, narodowej i tej strzeleckiej.

   

 • „Poetycki świat Juliana Tuwima dla klas III”

  „Poetycki świat Juliana Tuwima dla klas III”

  Dnia 28 października w bibliotece szkolnej zostały wręczone przez panią dyrektor szkoły Aldonę Ułasowiec dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów wyróżnionych w konkursie plastycznym pod nazwą „Poetycki świat Juliana Tuwima dla klas III”.

  Organizatorami konkursu były panie: Dorota Klemba - bibliotekarz oraz Irena Chwalencka i Marta Kołodziej - wychowawcy świetlicy szkolnej w segmencie A.

  Wyróżnienia otrzymali:

  Franek Karkoszka - IIIb

  Robert Graczyk - IIIb

  Gabriela Romanowska - IIIb

  Karolina Błaszczuk - IIIb

  Olga Bortnowska - IIIa

  Hanna Warian - IIIb

  Wiktor Wawrowski - IIIb

  Natasza Tarkowska - IIIa

  Julia Tatała - IIIc

  Zuzia Płotecka - IIIb

  Wyróżnione prace przedstawione są na wystawie w bibliotece szkolnej.

   

 • „Najpiękniejszy wianek jesienny”

  „Najpiękniejszy wianek jesienny”

  24 października w świetlicy szkolnej (w segmencie A) rozstrzygnięty został konkurs na „Najpiękniejszy wianek jesienny”.

  Pani dyrektor szkoły Aldona Ułasowiec w obecności organizatorów konkursu: pani Marty Kołodziej i pani Ireny Chwalenckiej wręczyła dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom tego konkursu.

  A oto nagrodzone wianki:

  Julia Bejenka – IIc - 1 miejsce

  Wojciech Kowalewski – Ic - 1 miejsce

  Wiktoria Mróz – IIc - 1 miejsce

  Oliwia Brodowska - Ic - 2 miejsce

  Krystian Rybak - IIb - 2 miejsce

  Szymon Broniarski - IIb - 2 miejsce

  Hanna Miśków – IIb - 3 miejsce

  Julia Warian – Ia - 3 miejsce

  Hanna Przysło – Ic - 3 miejsce

  Wystawa wianków ma miejsce w świetlicy szkolnej w segmencie A.

   

 • Jesienna zbiórka książek

  Jesienna zbiórka książek

  Już po raz dziesiąty Biblioteka szkolna ogłasza JESIENNĄ ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK.

   

  Masz książki, których już nie potrzebujesz?

  Podziel się nimi z koleżankami i kolegami.

   

  Książki można przynosić do końca jesieni.

  Prosimy o książki w dobrym stanie.

   

  M. Kram

 • Lekcja przyrody

  Lekcja przyrody

          25 października 2019r. uczniowie klasy IIc oraz IIIa wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody. Dzieci wypuściły na wolność 42 bażanty, które przebywały w wolierach adaptacyjnych. Przy okazji usłyszały wiele ciekawostek o życiu bażantów oraz innych zwierząt, które można spotkać w naszych lasach.

          W ubiegłym roku w naszym powiecie w ramach programu odbudowy zwierzyny drobnej wypuszczono na wolność 200 bażantów, które dobrze się zadomowiły. Mamy nadzieję, że wypuszczone przez nas bażanty też świetnie sobie poradzą.

  Na wycieczce był też czas na obserwacje warstw leśnej roślinności, grzybów, niektórym udało się zobaczyć opuszczoną norę i ślady pozostawione przez dziki. Wycieczkę zakończyło pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz słodki poczęstunek.

  Za zaproszenie na akcję wypuszczania bażantów, zorganizowanie wyjazdu, ogniska i poczęstunku serdecznie dziękujemy.

  Wyjazd zorganizowali przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Przyrody „Jarząbek” oraz Koła Łowieckiego „Ostoja”.

  Można obejrzeć relację z tego wydarzenia przygotowaną przez TVP (początek materiału 13.05 min.)

  https://gorzow.tvp.pl/45008930/25102019

  M. Kram

   

 • 29 września 2019r. - Dzień Głośnego Czytania

  29 września 2019r. - Dzień Głośnego Czytania

  W naszej szkole pod koniec września wszyscy uczniowie klas I-III mieli okazję wysłuchać przeróżnych utworów pięknie czytanych przez koleżanki i kolegów z klas drugich oraz trzecich. Uczniowie pamiętali także o przedszkolakach; mogli oni posłuchać baśni czytanych przez uczennice klasy IIIa.

  Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki już osiemnaście lat temu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, dlatego warto czytać głośno dzieciom!

  M. Kram

   

 • „Rozkręcamy swoje pasje”

  Dnia 24 października 2019 r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego klasa VIIIa naszej szkoły wzięła udział w warsztatach motywacyjnych zorganizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery w Gorzowie Wlkp. pod hasłem „Rozkręcamy swoje pasje” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

  Celem warsztatu było spotkanie uczniów z ludźmi z regionu, którzy na co dzień wykonują ciekawe zawody z pasją i zaangażowaniem. Poprzez uczestnictwo w warsztacie uczniowie mieli możliwość poznania sposobów na życie realizując własne pasje. Poznali przedstawicieli różnych zawodów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem inspirują i motywują do działania i dbania o własne szczęście. Byli to: muzyk, pszczelarz, tancerki, strażak-alpinista.

  Podczas warsztatu zostały zaprezentowane sylwetki zawodowe prelegentów w oparciu o swoją pasję oraz ich wpływ na zawodowe i osobiste szczęście. W celu uzyskania interakcji pomiędzy uczestnikami, a prelegentami podczas warsztatu zostały przygotowane i przeprowadzone ciekawe ćwiczenia, w których młodzież wzięła czynny udział.

  M. Bortnowska

   

 • Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

  Przez cały wrzesień wszyscy chętni uczniowie z klas IV – VIII mogli zgłaszać swoją osobę do pracy w Samorządzie Uczniowskim. Pod koniec miesiąca odbyły się demokratyczne wybory na przewodniczącego. Przez cały dzień na przerwach każdy uczeń mógł oddać głos na swojego kandydata.

  Po przeliczeniu wszystkich głosów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020 został uczeń klasy VIe Oliwier Kristel.

  Razem z Oliwierem samorząd tworzą:

  1. Zofia Szokała

  2. Hanna Broniarska

  3. Zofia Dąbrowska

  4. Anna Kosiorek

  5. Zuzanna Sulej

  6. Amelia Kowalewska

  7. Amelia Metelska

  8. Zofia Czyrniańska

  9. Julia Banaszek

  10. Kornelia Neumann

  11. Maria Butkiewicz

  12. Lena Wasij

  13. Wiktoria Urbaniak

  14. Nina Wasij

  15. Roksana Górska

   

  M. Broniarska

   

 • Warsztaty kulinarne

  Dnia 22 października grupa 12 uczniów, biorących udział w projekcie „Bez granic: nauka – prac – życie w ramach Programu Orientacji Zawodowej na pograniczu polsko-niemieckim wzięła udział w warsztatach kulinarnych. Zajęcia odbyły się pod czujnym okiem kucharza pana Tomasza Rakowskiego z „Restauracja 66 – 500” w Studio Dobrego Smaku w Gorzowie Wlkp.

  Uczniowie słuchając wskazówek i rad mistrza samodzielnie przygotowali przepyszne potrawy: zupę krem z dyni z prażonym słonecznikiem oraz polędwiczki wieprzowe otulone panierką pietruszkowo-koperkową, blanszowane warzywa z sosem pleśniowym i ryż curry. Na warsztatach uczniowie szlifowali swoje umiejętności kulinarne, ale także doskonalili umiejętność pracy w grupie.

  Grupa „Kucharzy” rozwija swoje zainteresowania także podczas zajęć kulinarnych odbywających się w naszej szkole.

  Broniarska Marta

   

 • Pola Nadziei

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej  akcji pt. Pola Nadziei. Ideą tej szlachetnej akcji jest sprzedaż cebulek żonkili. Zebrane pieniądze przekazane są chorym przebywającym w Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Żonkil jest symbolem solidarności z osobami chorymi na nowotwory. Zakwitając wiosną przynosi nam i chorym pocieszenie i nadzieję.

  Nasza szkoła sprzedała wszystkie 200 sztuk cebulek uzyskując kwotę 711 zł.

  Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. Wiosną zakwitną Wam przepiękne żonkile.

  M. Broniarska

   

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, na którą poza najważniejszymi osobami, czyli pierwszoklasistami, przybyli również ich rodzice oraz zaproszeni goście.

  Pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali swój program artystyczny. Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.

  Po złożeniu przysięgi nastąpiło pasowanie na uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły pani Aldona Ułasowiec, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Jadwiga Janusz oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Chmiel. Po tej ceremonii nadszedł czas na wręczenie uczniom ich pierwszego ważnego dokumentu - legitymacji szkolnej oraz upominków ufundowanych przez Radę Rodziców oraz Radę Miejską.

  Wszystkich pierwszaków serdecznie witamy i życzymy im wielu sukcesów, łatwego nabywania nowych umiejętności oraz rozwijania swoich pasji.

  Monika Klaszczyńska

   

 • Synapsik Men

  24 października 17 uczniów klas III wzięło udział w X edycji Konkursu Wiedzy „Synapsik Men”. Uczniowie rozwiązywali zadania z różnych obszarów edukacji (matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej).

  Trzymając przysłowiowe kciuki, czekamy na wyniki, które nadejdą na przełomie grudnia i stycznia.

  G. Mróz

 • Klasa II b sprzątała las

  Dnia 13.09.2019r. klasa II b była na wycieczce w lesie w Nadleśnictwie Smolarz.

  Celem wycieczki było przypomnienie zasad właściwego zachowania się w lesie, rozwijanie wiedzy przyrodniczej: dary lasu, rozpoznawanie w środowisku naturalnym poznanych drzew i krzewów, wskazywanie cech różniących poszczególne gatunki - ich owoce i liście.

  Po lekcji przyrodniczej z leśnikiem, w ramach akcji „Sprzątanie Świata”, uczniowie sprzątali wyznaczony teren w lesie.

  I. Wojtas

   

 • PIERWSZAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

  Akcja „Sprzątanie świata” to największa w kraju ekologiczna kampania społeczna, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań zmniejszających nasz negatywny wpływ na środowisko.

  We wrześniu uczniowie klas Ib i Ic  również włączyli się w tą akcję. Pierwszaki, zaopatrzone w gumowe rękawiczki i kolorowe worki na odpady, wybrały się na spacer po to, by posprzątać teren wzdłuż strzeleckich murów obronnych oraz siłownię i boisko szkolne. Uczniowie wrzucając odpady do worków dowiedzieli się, jak należy je segregować oraz jakim zagrożeniem dla naszego środowiska są na przykład plastikowe butelki, czy opakowania po produktach spożywczych. Dzięki tej akcji pierwszaki wiedzą już, jak dbać o czystość naszej planety.

  P. Puchała

   

 • Spotkanie z misjonarką

  Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Pragnieniem Ojca Świętego jest rozbudzenie świadomości misyjnej. W poniedziałek, 21 października br., w ramach lekcji religii uczniowie spotkali się z misjonarką s. Małgorzatą Popławską ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki. Siostra Gosia pochodzi z Gorzowa Wlkp. a obecnie pracuje w Lublinie. Kontynuuje również studia pedagogiczne na kierunku arteterapii, czyli terapii przez sztukę. Siostra Gosia spędziła dziesięć lat na misjach w Afryce. Była posłana do Algerii, Tanzanii, Ugandy i Kenii.

  Nasze spotkania rozpoczynaliśmy od modlitwy w języku suahili, czy arabskim. W czasie spotkania siostra podzieliła się swoim doświadczeniem pobytu w Afryce, jak również opowiedziała, jak się żyje mieszkańcom Afryki. Odpowiadała również na pytania dzieci, które z zaciekawieniem słuchały afrykańskich opowieści. Przywiozła ze sobą kilka misyjnych gadżetów – niektóre zrobione były z liści bananowca, inne z foliowych woreczków pozwijanych w cienkie niteczki. To efekt pracy dzieci, które w Afryce często same wykonują proste zabawki dla siebie i innych dzieci.

  Spotkanie uzmysłowiło nam, że Afryka to bardzo ciekawy i bogaty kulturowo kontynent, a częste braki – nawet fundamentalne – przyczyniają się do ogromnej kreatywności jego mieszkańców. Przykładem są wykorzystywane woreczki foliowe, czy stare opony samochodowe, z których można zrobić sandały. Dziękujemy siostrze za ten piękny czas i życzymy dobrych powrotów do Afryki!

  Link do zdjęć ze spotkania i misyjnych gadżetów: https://liblink.pl/1lmCeXEaax

  ks. Maciej Drozd

   

strona:

100 rocznica odzyskania niepodległości!100 rocznica odzyskania niepodległości!

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich
  ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 31
  66-500 Strzelce Krajeńskie

 • (95) 7632962
  pspstrzelce@o2.pl

Galeria zdjęć