• "Pola Nadziei" - podsumowanie akcji

          • Informujemy, że podczas akcji "Pola Nadziei" ze sprzedaży cebulek żonkili zebraliśmy 758 złotych. Cała kwota przelana została na konto Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

            Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

            inf. M. Broniarska

        • Powiatowy Turniej Unihokeja
          • Powiatowy Turniej Unihokeja

          • Dnia 06 listopada w naszej szkole, odbył się Powiatowy Turniej w Unihokeja w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży kategoria Igrzyska Dzieci. W turnieju wzięło udział 6 szkół. Mecze były bardzo zacięte.

            Przedstawiamy klasyfikację końcową :

            Kategoria dziewcząt:

            1 miejsce SP Ogardy, 2 miejsce SP Bobrówku , 3 miejsce SP nr 2 Drezdenko, 4 miejsce SP nr 1 Strzelce Kraj. , 5 miejsce SP nr 2 Strzelce Kraj. 6 miejsce GZS Dobiegniew.

            Kategoria chłopców:

            1 miejsce SP nr 1 Strzelce Krajeńskie, 2 miejsce SP nr 2 Drezdenko, 3 miejsce GZS Dobiegniew, 4 miejsce SP Bobrówko, 5 miejsce SP nr 2 Strzelce Krajeńskie, 6 miejsce SP Ogardy.

            W zespołach ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich udział wzięli następujący uczniowie : Ostapiuk Ksawery, Wychowałek Oskar, Stępień Błażej, Kaczmarczyk Karol, Puchała Hubert, Broniarski Szymon, Ferens Roger, Sąsiadek Adam, Kowalewski Miłosz , Nowak Igor. W zespole dziewcząt: Ziółkowska Maja, Kijora Amelia, Klaszczyńska Hanna, Rzepka Lena, Kret Iga, Podolańczuk Hanna, Jakubowska Oliwia.

            inf. J. Jastrzębski

          • Kolejne klasy odwiedzają wystwę w strzeleckim Spichlerzu

          • Dnia 3 listopada kolejne klasy - III A i III C wybrały się do strzeleckiego Spichlerza na oglądanie wystawy pt.: "Sześć kontynentów". Imponujące zdjęcia oraz pamiątki wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów

            inf. N. Kuszwara

        • Konkurs Ortograficzny klas VII i VIII
          • Konkurs Ortograficzny klas VII i VIII

          • Dnia 3 listopada odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie klas siódmych i klasy ósmej walczyli o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki...

            inf. A. Chmielewska - Majdańska

          • Przygotowania do Dnia Niepodległości

          • Już za kilka dni obchodzić będziemy jedno z ważniejszych świąt narodowych - Dzień Niepodległości. Nasi uczniowie przygotowują się do Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej klas IV-VIII oraz Biało-Czerwonego śniadania.

            inf. M. Broniarska

        • Wystawa "Sześć kontynentów"
          • Wystawa "Sześć kontynentów"

          • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas drugich wybrali się do Spichlerza na wystawę pt. "Sześć kontynentów". Zdjęcia, filmy oraz pamiątki pochodzące z różnych stron świata przywiezione przez strzeleckich podróżników, Państwa Magdalenę i Marka Kionów cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy Pani Agnieszce Lech oraz Panu Janowi Dreczkowskiemu z Punktu Informacji Turystycznej za ciekawe zaprezentowanie wystawy.

            inf. M. Klaszczyńska

          • Zostań Mikołajem

          • Szpital Powiatowy w Drezdenku serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji mikołajkowej. Zbieramy artykuły dla wszystkich pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Szpitalu w Drezdenku. Dziękujemy za każdy drobny gest i dobre serca.

            inf. M. Kołodziej

        • Jak należy myć ręce
          • Jak należy myć ręce

          • #SzkołaPromującaZdrowie

            Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk i z tej okazji w dniu dzisiejszym uczniów klas pierwszych odwiedziły panie z Powiatowego Szpitala w Drezdenku, które uświadomiły naszym wychowankom, że mycie rąk to bardzo ważna sprawa, a technika mycia rąk ma kluczowe znaczenie. Dzięki specjalnej lampie uczniowie mogli zobaczyć czy ich ręce mimo stosowanego płynu są rzeczywiście czyste Uczniowie otrzymali ulotki w jaki sposób prawidłowo myć ręce. Bardzo dziękujemy za przemiłą wizytę w ramach profilaktyki prozdrowotnej.

            inf. M. Kołodziej

        • Podsumowanie konkursu "Tu kwitnie wyobraźnia"
          • Podsumowanie konkursu "Tu kwitnie wyobraźnia"

          • Na konkurs plastyczny Tu kwitnie wyobraźnia otrzymaliśmy 49 prac - wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najciekawsze prace zostały dzisiaj nagrodzone! Laureaci konkursu i dwie osoby wyróżnione otrzymały nagrody i dyplomy. Prace laureatów można zobaczyć na wystawie w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki, bo to przecież TU KWITNIE WYOBRAŹNIA.

            Biblioteka szkolna

          • Wspólne czytanie książek...

          • Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek. Z tej okazji świetliki z klasy 3 c przeczytaly oraz wysłuchały ciekawej opowieści o piratach. Dowiedziały się również co nieco o audiobookach. Dzieci wykonały również fantastyczne ilustracje do poznanej publikacji, relaksując się przy dźwiękach szumiącego morza. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że biblioteka jest fantastycznym miejscem.

            inf. M. Klimek

          • Wspomnienie pana Mariana Płachty - (ur. 15.10.1937- zm. 19.10.2023)

          • Wspomnienie pana Mariana Płachty  - (ur. 15.10.1937- zm. 19.10.2023)

            "Pana Mariana Płachtę wspominam jako uczennica i jako pracownik. Ta postać towarzyszyła mi już wtedy, gdy jako pierwszoklasista przekroczyłam próg mojej szkoły. W starszych klasach uczył nas  młotków  i trzeba przyznać, że były to zajęcia z prawdziwego zdarzenia. I pamiętam też, że jak nikt potrafił nas uczniów uspokoić, bez krzyku, bez słów, tylko stojąc i patrząc na nasze szkolne szaleństwa. Stawał w progu klasy i.... zapanowała natychmiast cisza. A potem przyjął mnie do pracy jako młodego, nieopierzonego nauczyciela. Miał do nas nauczycieli dużo spokoju i szacunku... I pamiętam Go również z czasów, gdy był już na emeryturze. Jakże się zawsze cieszył, gdy nadchodziła wiosna! Mógł w końcu spędzać czas na swojej działce, wśród ukochanych roślinek. Ależ dostawał wiatru w skrzydła na myśl o pomidorach, ogórkach, marchewce! A teraz zostawił wszystko i będzie uprawiał już inny ogródek. Dziękuję Panie Marianie, że kiedyś, dawno temu złożył Pan podpis na mojej umowie o pracę, że włączył mnie Pan do grona swoich nauczycieli."

             

            Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci p. Mariana Płachty, który do 1991 r. przez 10 lat  - pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich. Urodził się 15 października 1937 w Zbyszycach (gmina Gródek nad Dunajcem). Ukończył Liceum Pedagogiczne w Nowym Sączu i za sprawą skierowania (nakazu) pracy, trafił do szkoły w Ogardach, w której przez 11 lat był nauczycielem. W 1966 roku rozpoczął pracę w strzeleckiej „Jedynce”, w której był nauczycielem, wicedyrektorem i dyrektorem. Po przejściu na emeryturę, był jeszcze przez 14 lat -  bo aż do 2005 roku -  związany z naszą szkołą, w której pracował jako kierownik administracyjno-gospodarczy. Za kadencji pana Mariana Płachty została m. in. rozbudowana szkoła o segment dla uczniów klas I-III, który znacząco poprawił wówczas warunki nauki i pracy uczniów, i całej kadry pedagogicznej. Szkole – z pełnym zaangażowaniem - nie tylko w rozbudowę infrastruktury, ale i wychowanie wielu pokoleń uczniów – poświęcił 50 lat swojego życia.   

            Dziś sztandar naszej szkoły pochyla się nad śp. p Marianem Płachtą – w znaku szacunku i wdzięczności.  

             

            Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

        • Tor przeszkód klas II
          • Tor przeszkód klas II

          • #SzkołaPromujacaZdrowie

            Dnia 26 października uczniowie klasy II a, II b i II c wzięli udział w Torze Przeszkód dla klas II. Celem zawodów było zachęcanie do aktywności ruchowej, wzajemnej współpracy oraz rozwijanie sprawności fizycznej. Organizatorem tego wydarzenia były wychowawczynie klas II. Nad zawodami w roli sędziego czuwała p. Marta Wianecka - nauczyciel wychowania fizycznego w klasach IV-VIII. Uczniowie dzielnie i z uśmiechem pokonywali tory przeszkód. Zajęciom towarzyszyło wiele radości i zabawy. Każda klasa otrzymała dyplom za udział w zawodach.

            inf. H. Gudynowska

        • Teatrzyk z Torunia z przedstawieniem "Gang Śmieciaków"
          • Teatrzyk z Torunia z przedstawieniem "Gang Śmieciaków"

          • Dnia 25.10.2023 w naszej szkole gościł teatrzyk z Torunia z przedstawieniem ,,Gang Śmieciaków". Celem spektaklu teatralno-kabaretowego było promowanie postaw ekologicznych i zdrowego stylu życia oraz poznanie sposobów dbania o środowisko. Dodatkowo znalazły się tu także elementy profilaktyki uzależnień od alkoholu, nikotyny czy napojów energetycznych. Nasi uczniowie wraz z bohaterami przedstawienia przenieśli się w świat, w którym w sprytny sposób wytropieni i ukarani zostali ,,przestępcy" działający przeciw naszej planecie.

            inf. M. Kołodziej

        • Europejski Dzień Języków Obcych
          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • Dzień 26 września to Europejski Dzień Języków Obcych .Jest to dzień , którego celem jest promowanie języków obcych w Europie . Uczniowie klas 4-8 brali udział w rożnego rodzaju quizach. Celem wspólnej zabawy jest zwrócenie uwagi na bogactwo języków w Europie , którymi posługują się ich mieszkańcy. Uczniowie poznali podstawowe zwroty w wielu językach, dowiedzieli się jak brzmią powitania , rozwiązując przeróżne quizy i łamańce językowe. Dzięki obchodom EDJO uczniowie uświadomili sobie jak ważna jest znajomość języków obcych.

            inf. E. Dzioch

        • Szkolna inicjatywa profilaktyczna "Nawigacja w każdą pogodę"
          • Szkolna inicjatywa profilaktyczna "Nawigacja w każdą pogodę"

          •         Nasza szkoła przystąpiła po raz trzeci do programu Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w każdą pogodę. Jest to program opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, który umożliwia wykonanie autodiagnozy środowiska szkolnego oraz realizację działań profilaktycznych opartych na wynikach tej diagnozy.

            Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w Każdą Pogodę realizuje cele i zadania profilaktyki uniwersalnej oraz promocji zdrowia psychicznego. Jej zadaniem jest wzmocnienie naturalnych zasobów odporności i radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysowymi (zasobów osobistych, rodzinnych i środowiskowych). 

            Celem ogólnym Nawigacji w każdą pogodę jest poprawa kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie problemom mogącym wynikać z jej pogorszenia (w tym m.in. przemocy, korzystaniu z substancji psychoaktywnych, uzależnieniom behawioralnym).

            Cel ten jest realizowany poprzez: zmotywowanie uczniów do ćwiczenia sposobów radzenia sobie  w sytuacjach kryzysowych; wzrost kompetencji rodziców i nauczycieli w zakresie wspierania uczniów, poprawę klimatu szkoły.  

            Program angażuje  uczniów, rodziców i nauczycieli  klas szóstych. Pierwszym działaniem jest diagnoza środowiska szkolnego za pomocą aplikacji internetowej, która będzie mieć miejsce  w listopadzie 2023 r.

            Więcej informacji na stronie programu https://ipzin.org/nawigacja-w-kazda-pogode/

             

            Alicja Czerniawska