• PRZERWA W REALU

•        "Przerwa w realu" to sposób na wykształcenie u uczniów świadomości, że poza telefonami i Internetem istnieje realny świat, który pełen jest ciekawych aktywności, które realizować można wspólnie ze swoimi rówieśnikami podczas przerw międzylekcyjnych. W ramach akcji stworzono 4 strefy :

Strefa gier i zabaw podwórkowych - na dziedzińcu szkolnym uczniowie będą mogli grać w gumę, kabla, klasy, kapsle. (jak tylko zrobi się cieplej).

Strefa ciszy – w bibliotece szkolnej uczniowie będą mogli w ciszy powtórzyć materiał przed klasówką, wyciszyć się.

Strefa aktywności ruchowej – na sali gimnastycznej podczas dwóch długich przerwach (po 4 i 5 lekcji) uczniowie będą mogli grać w tenisa stołowego i badmintona (obowiązkowo zmienne obuwie) wg harmonogramu:

poniedziałek - klasy IV

wtorek – klasy V

środa - klasy VI

czwartek – klasy VII

piątek - klasy VIII

4. Strefa muzyki – na korytarzu szkolnym słuchanie playlisty stworzonej przez uczniów – uczniowie swoje propozycje piosenek zgłaszają przewodniczącemu SU J. Chmiel z kl. 6a (piosenki nie mogą zawierać wulgaryzmów, obraźliwych tekstów itp.)

• Poznajemy zawód fizjoterapeuty

• Dnia 2 marca podczas zajęć z wychowawcą p. M. Wianecką w ramach orientacji zawodowej klasa 4b wspólnie z p. M. Klimek udała się do gabinetu fizjoterapeuty Agaty Szuca.Na miejscu uczniowie dowiedzieli się, kim jest fizjoterapeuta, czym się zajmuje oraz jakimi posługuje się narzędziami w swojej pracy. Pani Agata przekazała uczniom, jak ważna jest aktywność fizyczna, jak należy prawidłowo siedzieć w szkolnej ławce oraz jak prawidłowo nosić plecak. Teoria teorią, ale najlepiej tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Nagrodą będzie zdrowy kręgosłup.

• Turniej Gier i Zabaw Ruchowych klas I-III

• Reprezentacja "Jedynki" zajęła I MIEJSCE w "Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych" w Szkole Podstawowej w Bobrówku im.K. Kremera. II miejsce zdobyła SP w Bobrowko, III miejsce zdobyła SP 2 ze Strzelec Kraj. W rywalizacji brało udział 6 szkół z naszej gminy. Uczestnicy zmagali się z szesnastoma konkurencjami. Rywalizacja przebiegała w pozytywnej i przyjaznej atmosferze. Nasza reprezentacja okazała się zgraną i dobrze współpracującą drużyną. Gratulujemy!!!

• Laboratoria Przyszłości - pracownia techniczna

• Pracownia techniczna, to nowy gabinet przygotowany i wyposażony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, do którego przystąpiła nasza szkoła.Tutaj odbywają się zajęcia rozwijające umiejętności manualne i techniczne, umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia, pracy zespołowej oraz zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu: robótki ręczne i pracę techniczne z drewna i metalu.